Willovo propojení se zlem sílí, ale nikdo neví, jak ho zastavit. Dustin a Steve navazují nečekané přátelství. (Netflix)

Anderton

Konečne dostala grády aj dejová línia s naším malým roztomilým Dartíkom a zdá sa, že sa aj zmysluplne začína doplňovať so všetkým naokolo. Táto časť mala patriť Jonathanovi a Nancy a tvorcovia to asi aj tak zamýšľali, ale nakoniec to bol Steve, ktorý to tentokrát najviac ťahal. V podstate ale všetky dejové línie, a že ich nie je málo, poskytujú veľmi silné momenty a napätie. ()

Tobias18

Nejlepší epizoda série(zatím)! Konečně jsem z toho cítil to, co z těch nejlepších dílů první řady. Rozmístění postav je naprosto dokonalé, ale nejlepší je Steve s Dustinem, Lucasem a Max. Ta partička je šíleně vtipná, a opravdu jsem si je všechny zamiloval. Noah Schnapp je naprosto skvělý, s každou epizodou jeho talent roste, a jeho postava je čím dál víc opředena záhadami. Sice tady není El, ale chápu to, protože na její zápletku zde nebylo místo. Konečně (tři díly před koncem) je děj v plném proudu, a já jako divák ho začínám chápat. Jsem opravdu zvědav, jak se to v následujících dílech rozvine. 95%. ()

Trevor

Will leží v nemocničnom krídle spoločnosti v Hawkins a lekári sa snažia prísť nato, ako a prečo je spojený s organizmom z Upside down. Jonathan a Nancy usilujú o zverejnenie ich odhalení o laboratóriu v mestečku. Steve, Dustin, Lucas a Max nachystajú pascu na Darda, avšak zistia že svoje schopnosti precenili. Will, ovládaný organizmom z Upside down vláka vojakov a vedcov do pasce a zdá sa že už nič nestojí svetu Upside down v ceste aby ovládol skutočný Hawkins. Trošku romantických scénok na odľahčenie stále rastúcej hrozbe sveta na druhej strane, druhá séria je o poznanie lepšia a ponúka väčší zážitok aj náročnejšiemu publiku. ()

Necrotongue

V šesté epizodě mě tvůrci přestali otravovat různými nesmysly a pořádně rozpumpovali děj, znovu dokázali vytvořit temnou a hustou atmosféru, přidali na akci a pořádně vystupňovali napětí, díky čemuž seriál dostal takovou podobu, jakou bych si přál. Zklamalo mě jen vysvětlení Maxiny minulosti, takovou trivialitu bych nečekal, doufal jsem v něco temnějšího. ()

Tom10000

6.díl. Poté, co se Will probudí, zjistí Joyce a Mike, že ztratil část paměti. Doktoři ví, co se s ním děje, a odhadují jeho smrt do večera. jejich vedoucí má tedy plno práce, a musí si vše promyslet. Will sice tvrdí, že ví, jak příšeru zabít, není to však pravda. Naštvali ji, a on byl nucen jí předhodit pár vojáků jako potravu. Nancy a Jonathan jsou vystaveni mnohým pochybám ve svémk kamarádství, když jim jejich pomocník ohledně Barbary rozdmýchá myšlenky. nakonec se rozhodnou zbavit se zábran a jít do lásky, společně. Hopper se léčí z toho, co zažil v Obráceném světě, a Bob se snaží vše pochopit. Lucas nabídne Max důkazy o příšeře, které zatím ona sama nevěří. Na pomoc si pozvou i Dustina a Steve, kteří pátrají po Dartovi, malému potomkovi příšery. Než je však stihne několik větších příšer zabít, utečou. Na povrch se derou další. Jedenáctka nebylaq v tomto díle vidět. 95 - 100 procent. ()

• Keď Bob (Sean Astin) privezie Willovi (Noah Schnapp) hlavolamy v čase 24:00, stierače auta sú po zastavení vodorovne. Keď odchádza, stierače sú posunuté šikmo. (andrejba)
  • Na začátku epizody zazní skladba „Hammer To Fall“ od Queen. Následují skladby v tomto pořadí: „You Better Go Now“ od Billie Holiday, „Blue Bayou“ od Roye Orbisona a „Round And Round“ od Ratt. (Duoscop)