Joyce odmítá připustit, že je Will mrtvý, a snaží se s ním navázat spojení. Kluci připraví pro Eleven novou vizáž. Nancy a Jonathan uzavřou nečekané spojenectví. (Netflix)

Frajer42

Tak čtvrtým dílem se seriálem definitivně loučím. Už mě nebaví čekat 50 minut na to, aby se objasnila jedna věc a objevilo se 10 nových záhad, přičemž se člověk skoro celý díl těžce nudí. Už mi nelezou na nervy pouze přehrávající Winona a retardovaný buřtík, ale totálně se mi znechutili téměř všechni ostatní. Zkrátka mi to celé přijde dost nezáživné, příliš nechápu ten všudypřítomný povyk a nehodlám již se seriálem ztrácet ani minutu. ()

BlondJames

Tak nevím, jsem divná?! 4 hodiny v trapu, a to jen proto, že tomu furt dávám naději, že třeba někdy jako (kdyby někdy třeba) se stal zázrak a ve čtvrtym dílu se najednou vše obrátilo a bylo na co koukat. Ne nemůžu, jeden dlouhý natahovaný žvást, kterej mě pokaždý uspí, mozek mi u toho nefunguje, protože ani nemá důvod, vtip absolutně zanikl, jako napětí atd atd... prostě za mě tento seriál postrádá úplně vše, co by seriál mít měl... Ještě teď pochopit, proč takováhle srajda má tak vysoký hodnocení.... ()

Trevor

El pomocou vysielačky presvedčí Mikea, že Will je stále nažive. O tom istom je presvedčená aj jeho mama, avšak ani syn Jonathan ani šerif hooper jej neveria, nakoľko v márnici videli jeho telo. Avšak Hooper sa dozvie, že pitvu nevykonával miestny súdny lekár a tak začne pátranie po chlapovi, ktorý telo objavil. Chlapci sa spolu s El zúčastnia spomienkovej akcie na Willovu počesť a vďaka školskej vysielačke sa s ním El dokáže spojiť. Rovnako jeho mama Joyce Willa uvidí v stene a rozhodne sa po ňom naďalej pátrať. Nancy hľadá stratenú Barbaru a spojí sa s Jonathanom, ktorý vďaka nej a svojím fotografiám uverí mame, že Will môže byť stále nažive. Šerif Hooper sa dostane cez ochranku v márnici a zistí, že telo Willa Byersa je podvod. Dr.Brennerovi sa počas výskumu hmoty v laboratóriu stratí člen týmu. Najslabšia epizóda seriálu, pretože podvod s telom nedával žiaden zmysel (políciu bolo jednoduchšie nechať naďalej pátrať po zmiznutom) a aj keď sa prejavila ďalšia schopnosť EL bola epizóda skôr povzbudením pre šikanované deti a návodom pre tínedžrov, aby so svojimi rodičmi hovorili. Seriál Dark priniesol nepochybne sympatickejšie postavy a aj zaujímavejšiu zápletku. ()

Lenka.Vilka

Tohle byla dobrá epizoda. Mámě hezky hrabe, ale už by bylo fajn dostat víc informací, protože se toho nechci přejist. Kluci jsou stále fajn a jedenáctka je jednoduše epic. Chci vědět víc. Už mi konečně řekněte, co se děje v té laborce, nebo mi houkne (nebo "houkne"?) jako Willovo mámě! Je Barb tam kde Will? Nebo jsou vážně mrtví? Psycho, paranoia, trocha té konspirace. Zatím to splňuje všechny podmínky, proč by se mi mělo líbit. Konec žrádlo. ()

David.Darco

Keď už si myslíte že to nemôže byť Stranger, tak sa začne všetko viac a viac zamotávať. Tvorcovia začínajú rozširovať okruh postáv, ktoré už tušia že tu vážne čosi nehrá. Dočkáme sa skvelých scén ako napr. Hádka na verejnosti či vysielačkové scény. Hopper dostáva viac priestoru a moje srdiečko jasá ďalej. ()

• Jeden z výzkumníků, který projde portálem ve zdi do světa na druhé straně, se jmenuje Shepard (Cody Robinson). Alex Shepherd, hlavní hrdina videohry „Silent Hill: Homecoming“ (2008), je mladý voják, který se častokrát vydává do dimenze zvané Hell Descent, kam prochází skrz portál ve zdi. Jedná se tedy o další z odkazů na tuto videoherní sérii. (HellFire)
  • Když se kluci snaží propašovat Eleven (Millie Bobby Brown) do školy, oblečou ji stejně jako Carrie ze stejnojmenné knihy Stephena Kinga. Carrie měla stejně jako Eleven telekinetické schopnosti. (HellFire)