Nancy shání Barb a dělá si čím dál větší starosti. Zjistí taky, co udělal Jonathan. Joyce je přesvědčená, že se s ní Will snaží komunikovat. (Netflix)

Anderton

Eepizóda, ktorá rozhodne, či vás seriál definitívne chytí, alebo dáte prednosť radšej niečomu odlišnému. Začína sa hrať už dosť na city, ale v tom dobrom zmysle slova. K slovu sa dostáva aj otázka studenej vojny, tá tu bola prítomná od začiatku, len je to vyslovené nahlas. Tvorcovia nás dávajú prvýkrát skutočne nazrieť do druhého sveta, i keď iba na pár okamihov. A konečne funguje poriadne aj gradácia v závere a vytvára napätie, čo bude ďalej. ()

castor

Netflix potvrzuje kvalitu svých seriálů, zasazení děje do osmdesátek atmosféře maximálně prospívá. Prostě před Rusáky je třeba mít se neustále na pozoru. Zjišťujeme, co se dělo v tajné organizaci sídlící za městem, a dost se motáme okolo zoufalé matky, která pomalu „přichází” o rozum. Bratrské duo Matt a Ross Dufferovi na nás postupně nakládá dravou mysteriózní atmosféru, dokáže parádně míchat žánry, nespočet podobností a odkazů všechny fandy dokonale uspokojí. Stejně jako herecké výkony, „jedenáctky” a dalších dětských hrdinů obzvlášť. ()

darkrobyk

Asi tomu šanci dám, ale kde vzali takovou přehlídku nesympatických postav, netuším. Trio na zabití, šišla s černým by šli jako první. Šikana už je fakt klišé, krucinál to se bez toho neobejde žádný příběh s omladinou? Nejlepší bazén v úvodu a samozřejmě fantastické vložky. Hlavně úprk z domu, i když šílena Winona je taky na zabití. hudba dobrá, ale retro nepotěšilo. V předchozím slabším dílu byly alespoň The Clash. ()

Frajer42

Třetí díl divákům konečně poodkrývá řadu tajemství, což je určitě fajn a každý to nadšeně vítá. Jinak je to celé stejně zajímavé, stejně napínavé a stejně kvalitní jako předchozí díly. Dojem mi vylepšil snad pouze celkem napínavý závěr (Konečně!!! Takhle má snad končit každý díl!) doprovázený dost divnou verzí úžasné písně Heroes od Bowieho. Půjdu dokonce až na tři hvězdy a čtvrtý díl. ()

HellFire

Třetí díl nám dává konečně nahlédnout do Upside Down, i když jen na kratičkou chvíli, zároveň se v něm mihne „Demigorgon“, který je příčinou veškerých potíží. Zároveň začínáme sledovat pomalý propad Willovi matky do stavu šílenství. ()

Necrotongue

Děj třetí epizody se ubírá cestou různých pátrání. Tato pátrání vede šerif, Mikeova parta i Nancy a ukazuje se, že minimálně jedno z nich už nemůže přinést pozitivní výsledek. Je škoda, že Willovu matku hraje právě Winona Ryder, tato postava mohla být jednou z nejzajímavějších, ale za současného stavu vždy doufám, že scéna s ní rychle skončí. ()

JohnMiller

Klasický koncept vlády ktorá utajuje "top secret" plán ma strašne baví.. Mysteriózne prvky fungujú a ľúbi sa mi, že odkrývajú tajomstvá, pomaličky, ale isto. Zdá sa, že matka strateného chlapčeka prichádza o rozum. Ona však prichádza nato, že jej syn sa nachádza v inej dimenzii a nemôže sa odtiaľ dostať.. Ďalšia obeť, tučnučká Barb už tiež skončila pod nánosom slizu v inej dimenzii, no čo sa stalo s ňou nikto nevie.. Podozrenie šerifa už začína padať na tajnú základňu v lese. Troška chaotickejšia časť. .Ale kvalitu si to stále drží. ()

Trevor

Barbara sa prebúdza v prázdnom bazéne a volá Nancy, ktorá sa však venuje svojmu priateľovi.Joyce rozvešia po celom dome vianočné svetlá a snaží sa vďaka nim komunikovať s Willom. Šerif Hooper vykoná prehliadku laboratória Dr.Brennera a v pátraní pokračuje aj v knižnici, pretože Brennera podozrieva, že záznam s kamery, ktorý im s večera keď Will zmizol je podvrh. V sonde spomienok El sa objavujú pokusy, ktoré s ňou robil doktor Brenner. Will pomocou svetiel komunikuje s mamou a varuje ju, aby utiekla pred monštrom, ktoré vystúpi zo steny. Chlapci sa spolu s El vydávajú na pátraciu akciu, počas ktorej zbadajú policajtov smerujúcich k jazeru. Keď Mike, Dustin, Lucas a El dorazia na miesto sú svedkami toho, ako z jazera vyťahujú Willove telo. Samotár Jonathan, Joyce, El či chlapci sú sympatickými postavami, avšak seriál Dark či povedzme Castle Rock ma predsa len oslovili o niečo viac. ()

Wiikii

Ve třetím díle se dlouho nic nedělo, ale nakonec se stalo něco co snad nikdo nečekal, jenže to co se stalo otevřelo ještě více otázek o dalším dění ve Stranger Things a na mě osobně to zapůsobilo jako dokonalý "bait" pro zhlédnutí dalšího dílu... ()

Rocky88

Tenhle díl nabral grády od úvodních sekund a konečně alespoň něco poodkryl. Jsem zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet dál, každopádně od této epizody si mě seriál definitivně získal. Mysteriózní atmosféra, gradace, pomalé, ale přesně načasované a přesně dávkované informace, hudba - vše dokonalé. ()

David.Darco

Ak vás niekedy mala nejaká epizóda donútiť pozerať ST ďalej, je to jednoznačne táto. Všetkého tu je akosi viac. Nadprirodzených prvkov, flashbackov a teda originu záhadnej postavy, romantický motív, motív priateľstva. Atmosféra by sa dala krájať. Seriál je v podstate zmeskou klišé ktoré poznáme z teen drám, sci-fi filmov, konšpiračných mysterióznych filmov a hororov (abeceda ako forma komunikácie) ale je to tak neodolateľne príťažlivá zmeska konvencií, že sa len ťažko bránim ešte silnejším sympatiám. Pripomínam, že seriál pozerám druhý krát. P.S. - milujem hru so svetielkami a záverečnú scénu v kaňone. ()