Lucas, Mike a Dustin se snaží domluvit s dívkou, kterou našli v lese. Hopper zpovídá ustaranou Joyce kvůli znepokojivému telefonátu. (Netflix)

Lenka.Vilka

Dobře, dobře, dobré. Místy mi bylo těžko. A jedenáctka? Tenhle seroš mě bude bavit ;) postřehy z dílu? Když se chováte jako kazišuk, neskončíte dobře. Na konci jsem se fakt lekla. To bude mít každý díl za úkol úctu jinému milníku historie filmu? Nebo náhoda? Nebo inspirace? Nebo vykrádání? Uvidíme s dalším dílem. Zatím jsem spokojená. ()

Sany33

Príbeh: Chlapci nájdu čudné dievča v lese. Hopper je na stop, ktorá ho privedie až k plotu štátneho laboratórneho zariadenia. Joyce má veľkú spotrebu telefónov. Nancy sa snaží o prvé sexuálne pokusy. Prevedenie: Opäť z toho až smrdia 80. roky a nostalgia. Atmosféra bohužiaľ nie je nijak epicky vystavaná a až posledných 5 minút núti diváka si zapnúť ďalšiu časť. Ale aj napriek tomu je to lepšie ako pilot. Pocity: Snažím sa empaticky sa vcítiť aspoň do nijakej postavičky v deji ale zatiaľ sa mi to nedarí. Zatiaľ sa mi najviac pozdáva Hooper. 60% ()

Trevor

Chlapci privedú !Jedenástku" do Mikeovho domu a ten jej dá prezývku El. Mike s kamarátmi sa dozvedia o tom, že El hľadajú !zlí ľudia" a zistia viac o jej schopnostiach aj o tom, že by mohla vedieť, kde je Will. Willova mama dva večere po sebe obdrží hovor v ktorom počuje dýchanie a je presvedčená, že jej volá Will. Mikeova staršia sestra sa zúčastní párty u jej priateľa s kamarátkou Barbarov. Krik z domu privedie k ich záhrade Willovho brata Jonathana, ktorý hľadá Willa v lese po tom, ako navštívil ich otca a zistil, že Will uňho nie je. Seriál má prekvapujúco dobrú atmosféru, avšak v porovnaní zo seriálom Dark sa zameriava na mladšiu generáciu. ()

Frajer42

Ani po zhlédnutí druhého dílu jsem žádnou genialitu seriálu nezaznamenal. Zato jsem zaznamenal spoustu paradoxů. Například ten nejvýraznější, že jsou všichni zúčastnění přesvědčeni o tom, že kouzelný chlapeček s číslem 11 je vlastně kouzelná holčička. Či druhý nejvýznamnější paradox, že malý černoušek zde hraje malého inteligentního černouška. Jinak se to celé táhne v rytmu prvního dílu. Není to tedy ani lepší a ani horší. Snad jen Winona mě více odpuzuje. ()

honajz2

Stranger Thnigs mě fakt baví. No fakt, pilot jsem viděl před půl rokem a a teďka koukám na druhý díl. Až takhle mě to chytlo! Dobře, konec srandy. Druhá epizoda je překvapivě lepší než pilot, ale v mých očích tenhle kult nestoupl ani náhodou. Proč mám tak špatný pocit, že vysvětlení bude klišovitým mixem všech slavných osmdesátkových hororů a něco víc se to i nezmůže. Tomu i odpovídá atmosféra, připadá mi to celé strašně laciné. Hlavně aby tam byla ta nostalgická mystika za každou cenu, žádná propracovaná atmosféra se nekoná. Ani že bych se bál to ne, maximálně tak posledních 10 minut a opět je to nějaká scéna s Willovou matkou. Akorát to zakončení je opět takové, že to tam prostě muselo být. Sem sice zvědavý, co z toho vyleze, ale na nic překvapivého to nevidím. Hlavně že je tam ta nostalgie (které tam je tolik, že to mě, jakožto člověka, co tu dobu neprožil, bije do očí), to je totiž hlavní. Všichni vzpomínáme a na příběh kašleme. Takový z toho zatím mám bohužel pocit, uvidíme, jestli mi to další epizoda vyvrátí. Až se k ní teda zase dostanu. Dneska už je to na 3*, ale slabé. ()

• Než Jonathan (Charlie Heaton) odejde hlavním vchodem ze školy, kde předtím na nástěnku pověsil plakát s oznámením o zmizení svého bratra, můžeme v momentě, kdy se zapne školní rozhlas, zaslechnout nezřetelný hlas, jak říká: „Mommy“ („Mami“). (HellFire)
  • V epizodě několikrát zazní píseň „Should I Stay Or Should I Go“ od skupiny The Clash. (Duoscop)
  • Při rozhovoru kamarádů padne jméno Michael Myers, postavy maskovaného zabijáka z hororové filmové série Halloween (od r. 1978). (Duoscop)