Abulele

Rodina malého Adama se pokouší vyrovnat se smrtí jeho bratra, který zemřel při autonehodě. Adam se cítí zodpovědný za bratrovu smrt a je také velmi osamělý. Vše se změní, když ve sklepě jejich domu objeví obrovskou, chlupatou a prastarou příšeru Abulele. Místní legendy o nich říkají, že jsou velmi nebezpečné, ale ukáže se, že jsou to přátelské a hravé bytosti. Abulele a Adam se rychle stanou nejlepšími přáteli. Abulele pomůže chlapci poradit si se spolužáky, kteří jej šikanují a dokonce i přelstít otravného učitele. Po jeho novém příteli však jde speciální vojenské komando, které chce příšeru za každou cenu zajmout. Adam se rozhodne Abulele zachránit a navrátit ho jeho pravé rodině. Aby se mu to podařilo, musí nechat svou minulost za sebou a uvědomit si, že pokud někoho miluje, nikdy není sám. (Zlín Film Festival)

juta

Izraelci se předvedli a představili nám slušný příběh s příšerkou Abulele, s dobrými efekty i příběhem, který mi stylově připomínal podobné americké snímky. Poznávání je roztomilé a jak už to tak bývá se tu objeví někdo, kdo chce tyto příšery zprovodit ze světa, takže dobrodružství za záchranou příšerky, která umí být neviditelná může začít. :-) ()

Andrej.Marko

Film po ktorom sme odchádzali z kina plní takej nevinnej pozitívnej detskej energie. Zhodou okolností sme film videli práve na Deň detí v sále asi s 200 školákmi, ktorí počas posledných silných scén už iba rodostne výskali a tieskali. Určite odporúčam na rodinné sledovanie, film svojími často aj skrytými odkazmi má čo ponúknuť divákovi v každom veku. ()

Enšpígl

Izraelská kinematografie patří minimálně v regionu mezi nejprogresivnější a jsem si skoro jist, že Izrael nás bude krimit čím dál tím většíma pochoutkama. Tohle je takovej zajimavej mix fantasy, pohádky a akce. Ne všechno mně bylo srozumitelné, jednání některých dospělých postav (rodiče Adama ) bylo pro mně občas napochopitelné, ale konec byl moc hezký, vyspělý, ale tak aby zůstal věren dětskému divákovi. ()

BOURQUE

Sympatický film z Izraelu, ale potenciál scenáru nie je dostatočne využitý (ani na úrovni rodinného filmu). Chýba tu výraznejšie využite Abulele ako aj vedľajších postáv. PS.: „Raz jeden múdry človek povedal, že pochodíš lepšie, keď si vypýtaš radu od skúseného človeka, ako od múdreho človeka.“ Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

koza3

Koukám že ve všech komentářích je stejná otázka: Co tam dělá to komando? Filmy pro děti jsou málokdy doprovázené četou likvidátorů příšer, se kterou by měl i Arnie problémy. Naštěstí si uvědomili, že to má rating 8+ a žádné headshoty se nekonaly. Obecně celkem příjemný film pro děti se dvěma třema tématama pro dospělé. ()

• Rozpočet filmu bol jeden milión dolárov. Z toho približne 250 000 dolárov bolo použitých na digitálne efekty. (Andrej.Marko)
  • Natáčanie trvalo 23 dní a zväčša sa odohrávalo v Jeruzaleme. (Andrej.Marko)
  • Celá Abuleleho rodina bola nakrútená len s jedným kostýmom. Zväčša podhľadmi bol následne vytvorený dojem rôznej veľkosti jednotlivých príšeriek. (Andrej.Marko)