Singwa hamkke

• Južná Kórea 신과 함께 (viac)

Korejský hasič Kim Ja Hong (Tae-hyeon Cha) umírá při likvidaci požáru a vzápětí se dostává do zásvětí, kde musí projít sedmi zkouškami ryzí osobnosti, aby dosáhl reinkarnace, a zachránil tak svou duši. V cestě mu ale stojí nejedna nástraha včetně sedmi bohů neřestí jako například Zrady, Lži a Lhostejnosti. Dokáže při své pouti prokázat, že byl dobrým člověkem, nebo propadne Peklu? (C0r0ner)

Lacike

Film, ktorý sa nám snaží ukázať jak to asi môže vyzerať po smrti. Tentokrát tvorcovia čerpali z budhistických predstáv podľa ktorých musí človek najprv prejsť siedmimi súdmi (v ktorých sa posudzuje, či počas života nespáchal niečo ako sedem smrteľných hriechov) v ktorých ho obhajujú traja anjeli, predtým ako môže absolvovať reinkarnáciu. Táto mytológia ma sama o sebe príliš nezaujala a vôbec sa s ňou nestotožňujem. A to je problém, lebo hlavný hrdina, ktorého súdia nemastný neslaný dobrák od kosti. Ani nie je príliš napínavé, či jednotlivými súdmi úspešne prejde, lebo ich vyústenie sa často opakuje. Hrdina sa síce previní jednotlivými hriechmi, ale zakaždým z nesebeckého dôvodu pre dobro druhých. Ani pointa toho, že je dobrák od kosti kvôli výčitkám za svoje hriechy z minulosti ma neprekvapila. To mi tak nejak k týmto ľuďom, ktorý konajú absolútne nesebecky, sedí. Oveľa zaujímavejšia ako línia hlavného hrdinu mi pripadala línia jeho takisto zosnulého brata, ktorého nahnevaný duch uviazol na zemi a dianie okolo neho je oveľa nepredvídateľnejšie. A vo finále aj dojímavejšie. Inak po scenáristickej stránke sú všetky línie dobre premyslené a na konci do seba pekne logicky zaklapnú. Takisto vizuálne to je pôsobivé a vo vedľajších úlohách sa mihne viacero kvalitných hercov. Keby sa celý film venoval postave toho brata, tak by ma bavil oveľa viac. Ale koho zaujme celá tá netradičná mytológia, tak napriek nezaujímavému hlavnému hrdinovi, bude o stupeň z filmu nadšenejší. 6/10 ()

LangiJ

Tak jsem to po 5 letech dokoukala. Nechápu šílenství, který tenhle film vyvolal, protože mě to ničím extra nezaujalo. Obsazení to má skvělý, o tom žádná, jen Cha Tae-hyeon mi v hlavní roli neseděl. Dalším plusem byl krásný vizuál. Jinak to pro mě bohužel byl průměr. Souhlasím s tím, co napsala Zíza. Váhám, jestli se mám vůbec pouštět do druhého dílu. Otevřený konec mě sice trošku navnadil, ale sledovat dalších 140 minut něčeho, co mě moc nebavilo, se mi v tuhle chvíli moc nechce. ()

kaylin

Povedená jihokorejská fantasy podívaná, na které je na první pohled vidět, že si bere hodně ze své předlohy, kterou je komiks. Má to takové příjemně podivné postavy, ale přitom děj, který vás může snadno strhnout, což bude ještě podtrženo skutečností, že to má velmi zajímavou vizuální stránku, která na vás útočí každou chvíli. ()

Martrix

Pokud by to měl být váš první korejský film, může se stát, že ho nedokoukáte. A stejně tak toto dílko neosloví lidi, které otázky duše a posmrtnosti nezajímají, nebo čekají fantasy pohádku. Singwa hamkke je soudní proces, ve kterém čerstvě zesnulého Kima zastupují/obhajují tři průvodci. A že je bude potřebovat. Protože soudit ho bude hned sedm bohů, z nichž se každý specializuje na jednu neřest. Ano, pokud vám to zní povědomě, je to skoro jako Dantovo Peklo, ale na korejský způsob...tzn.máme tady démony, bude řeč o reinkarnaci...navíc je to podle komixu. Nejde tedy jen o exkurzi, jako v případě Božské komedie, ale půjde o duši jednoho na první pohled hříchy nezatíženého hasiče (který byl vyvolen k reinkarnaci). Jenže kdyby to bylo tak snadné, tak tento film netrvá přes dvě hodiny. Takže sledujeme sborku a rozborku nejen života Kima, ale také jeho matky a bratra. Zní to velmi lákavě a navíc...skvělé triky, vizuál je opravdu vymazlený a na ničem se nešetřilo...takže kde je chyba? Jestli tedy je? Překvapivě jsem se místy nudil, což je u takto atraktivní látky na pováženou. Nějak se mi nedařilo najít k postavám cestu, takže svaťouškovský Kim mi byl trochu ukradený. Chyběla tomu temnota...sakra je řeč o pekle. Navíc si tvůrci nechali tu emocionální nálož až na posledních cca 20 min., takže Singwa hamkke je pěkně udělaný, ale potenciál vcelku ignorující film o něčem, co mě velmi zajímá ....a přesto mě tvůrci nezaujali tak, jak by mohli. Každopádně na dvojku mrknu taky. ()

ScarPoul

Veľmi príjemné prekvapenie. Along with the Gods je perfektne namiešaným koktailom. Máme tu emócie, ktoré fungujú. Vtip, ktorý odráža povahu charakterov. Je tým pádom príjemným ozvláštnením. Sú tu akčné scény, dojemné finále a CGI, ktoré nepôsobí preplácano ale skôr podporuje rovinu príbehu než aby ju prekrývala, ako to s obľubou robia niektoré americké produkcie. Film ponúka priestor aj na zamyslenie a zároveň ponúka netradičný pohľad na celý ten Afterlife čo z neho robí - aspoň v mojich očiach - jedno z najlepších azijských fantasy aké som mal možnosť vidieť za hodne dlhú dobu. Teším sa na druhý diel a vrelo odporúčam. Ak si to necháte zájsť pod kožu - tak vám to tam pekne dlho zostane. Režisér sa očividne bavil a je to cítiť z každého jedného políčka. A to isté platí aj o hercoch. ()

• Snímek pracuje s motivy úspěšného internetového komiksu 'Singwa Hamgge' jihokorejského autora Ho-min Joo. Komiksovým čtenářům se skrze internetový portál comic.naver.com/webtoon komiks prvně představil zkraje roku 2010. (Conspi)