Tajné město

• Austrália Secret City
Mysteriózny / Thriller
Austrália, (2016–2019), 10 h 8 min (Minutáž: 47–53 min)

Neúprosná investigativní novinářka se bez ohledu na výhrůžky snaží zasadit o pravdu a transparentnost v australských politických kruzích. (Netflix)

sofiapetra

Žádné bomba, ale slušně odvedená práce. Obě série. Kdo má rád intriky, politickou "špíničku" a odvážnou a sympatickou novinářku, která do toho vrtá, bude spokojen. Akorát tedy ten název je zavádějící a řekla bych, že i maličko odrazující. To se to už rovnou mohlo jmenovat třeba Bílý kámen - a divák by na tom byl zhruba stejně: představil by si kulový. ()

warrenur

1.seria: Nenapadny, ale velmi slusny australsky snimok s vybornou investigativnou pitbul-novinarkou, ktoru hra autenticka, Anna Torv. Z nedavnych pocinov sme ju videli v uvode The Last of Us (seriál) (2023)). Politicke thrilery rozhodne mozem a tento australsko-cinsko-americko intrigansky sa celkom vydaril. Je tu velmi silna politicka, novinarsko-investigativna a z uvodu i "tajno-sluzbova" linia. A hoci mi prislo par obrazov naivnych (cinsky "tajny") neboli to veci, ktore by prilis bili do oci. Odporucam.  70% 2.seria: A nieco akcnejsie ako predosla seria. Tentokrat sa udalosti odvijaju po vybuchu na australskej pode, ktory zabije nevinnych. Nove postavy, ale i blizsie priblizenie tych z predoslej serie. Pitbulcia ministerka obrany, "pavuci" sef tajnej sluzby a nove vztahy a kamoska nasej investigativky, Harriet, ktora si posedela dva roky v chladku, za "vycinanie" v predoslej serii. Opat nechyba kvalitna politicka linia australskej vlady, sefov ministerstva obrany, ci komisie pre obranu a bezpecnost, plus teda nejaky ti armadni kontraktori. Rozhodne umne a pomerne napinavo prepojene bez prilisnych logickych preslapov s par prekvapivymi thrilerovymi zvratmi. Spokojnost. Odporucam tento "kratas". Skoda, ze toto bola zrejme posledna seria. 80% Silne stvorhviezdie. ()

DavidWebb

Slušná austrálska mini-séria, ktorá si zobrala na mušku súčasné napäté čínsko-austrálske vzťahy a momentálne trenice v juhočínskom mori, ktorá sa odohráva hlavne v politických a novinárskych kruhoch. Tak trochu poli-thriller, trochu krimi a trochu drama. Bol som zvedavý hlavne na Annu Torv, ktorú som si hodne obľúbil v seriáli Fringe ako aj na Charlesa Widmora z Lost v úlohe austrálskeho premiéra a vôbec ma nesklamali. Kto ma ale nadvihoval zo stoličky bola senátorka Bailey (Jacki Weaver), ktorá mi vypila liter krvi a hlavou mi pri jej postave preblesla myšlienka, že už asi viem ako sa niekto stane sadistickým vrahom :o). Celkovo si myslím že aj keď tomu niečo do kvalít podobne ladených severských seriálov chýba, i tak sa jedná o vydarenú sériu s rozumným počtom dielov, kde nie je až tak moc čo vyčítať. Snáď by som si vedel predstaviť iný koniec aj keď tento bol asi celkom realistický. ()

Marlowe

Australská seriálová lahůdka, která se rozjíždí trošičku pomaleji, ale někdy kolem třetího dílu nabere tempo a vyvolá seriálovou závilost. Politický thriller, ve kterým je každá postava velmi dobře napsaná a umožnuje odbočit od hlavní dějové linky, aniž by seriál ztrácel na přitažlivosti. Chytře napsaný scénár velmi trefně zasazený do dnešní politcké situace. ()

DwayneJohnson

Místy jsem nechápavě kroutil hlavou, jak hlavní hrdinka v podání výtečné ❤️ Anny Torv louská jednu vládní záhadu za druhou a všechny důkazy ji takříkajíc padají k nohám. Ale což. Pokud zrovna nejste scénáristi, nebo bezpečnostní experti, můžete tohle nechat klidně plavat. Pak se Vám totiž dostane solidní, napínavé podívané, kterou jsem zhltnul zhruba za dva dny, což se mi stává málokdy. Buď to bylo tím, že na australské seriály moc nekoukám, nebo kvalitním zpracováním, kdo ví, každopádně nelze jinak, než obě dvě série doporučit. Zatím je tady moc lídí nevidělo. ()