Smrtiaca vášeň

• Česko Piková trojka (viac)

Piková trojka je moderní kriminální příběh, odehrávající se na Dolním Mahnattanu. Frannie Avery (MEG RYAN) je učitelkou tvůrčího psaní, která je velmi ostražitá vůči navazování nových známostí. Jednoho dne se však setká s detektivem Malloyem (MARK RUFFALO), který vyšetřuje vraždu v jejím sousedství, a za podpory své nevlastní sestry Pauline (JENNIFER JASON LEIGH) s ním naváže vztah, který je zcela otevřeně sexuální. Osvěžující přímočarost jejich poměru ale hluboce podkopává pokračující a dosud neobjasněná série vražd. Po útoku maskovaného násilníka ale Frannie ztratí důvěru ve všechny lidi okolo sebe. V mladého studenta Cornelia (SHARRIEFF PUGH), který sepisuje práci o nevině masového vraha Johna Waynea Gacyho, ve svého bývalého přítele Johna Grahama (KEVIN BACON), který ji pronásleduje na každém kroku, a především v Malloye, který v ní nyní probouzí nejen vášeň, ale také podezření. Neexistuje nikdo, koho by nezávislá Frannie mohla požádat o pomoc - zarmoucená a vystrašená se proto rozhodne vzít záchranu svého života do vlastních rukou. (oficiálny text distribútora)

Sofia

Pěkná blbost...Mark Ruffalo s knírkem byl naprosto odpudivý, jeho řeči taky, a po půlhodině už bylo jasné,kdo je vrah, protože moc postav se v tomhle rádoby erotickém příběhu nevyskytuje. Jen se mi líbily všechny ty možné básničky a slova a úryvky, které si Meg Ryan lepila po celém bytě. Škoda, že tenhle motiv hry se slovy tam nebyl nějak víc rozpracován. Těžko uvěřit, že režisérka tohoto paskvilu natočila i Piano. ()

castor

Jedna z nejvýraznějších ženských režisérek se tentokráte nedokázala přiblížit svým předešlým (přiznejme si) o mnoho jistějším snímkům, nepříjemně se potácí mezi „studií“ ženské psychiky a feministickým thrillerem a neví, jakou stranu mince si vybrat. Její hrdinka, učitelka tvůrčího psaní Frannie (dosti odvážná a dosud se víceméně culící ikona romantických komedií – Meg Ryan) se zaplétá do podivného sexuálního vztahu s uhrančivým detektivem, který vyšetřuje vraždy na kusy rozřezaných žen. Postupně si, obklopena několika muži (zejména opět bezchybný Kevin Bacon), uvědomuje, že nebezpečí je blíž, než si mohla myslet. Režisérka tentokráte nenabídla plnohodnotnou story, nýbrž se pokusila o (na ní netypický) dusný thriller v temném moderním světě, ve kterém si hrdinka sice jde svojí cestou a střet s mužskými protihráči nemá takovou sílu a razanci!! Emocionálně si mne navíc prakticky vůbec nezískala, ona netečnost se projevila i v erotických sekvencích!! Škoda.. ()

gouryella

Nepodařený thriller, který se nakonec proměnil na jakousi pro mě nepochopitelnou diskusi na téma "Vykuř mi ptáka". A bohužel ani Meg Ryan není to co bývala - na mě působí především notně vulgárním dojmem - je sice hezké, že nechce věčně být jen představitelkou romantických rolí, ale bohužel to jsou asi jediné role ve kterých nepůsobí nijak nepatřičně. ()

Skejpr

Naprosto průměrné. Film rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Standartní thriller, který by se ztratil mezi filmy, které běží na našich komerčních tekevizích v nočních hodinách, nebýt docela kvalitního obsazení. Meg Ryanová, zbavena veškeré své krásy se docela snaží a Mark Ruffalo je naprosto skvělý. Retrospektivy s bruslením působí vyloženě trapně (až na tu s těma přejetejma nohama), ale aspoň pointa filmu je docela zajímavá, i když režijně boužel ne moc dobře zvládnutá. ()

Fabienne

Piková trojka není lehce stravitelný snímek. Explicitní sexuální scény dopomáhají dusivé až frustrující atmosféře a napovídají mnohé o zvláštním vztahu mezi učitelkou Frannie a detektivem Malloyem - odtažitost, nedůvěra, téměř žádný cit. A přesně tak jsem se cítila během sledování filmu. Jsou záběry na nedůlěžité momenty a předměty symbolem, paralelou nebo snahou o mé zmatení? Lže Malloy? Nebo jen neříká to (co je pro Frannie) podstatné? Uvažuje Frannie rozumně nebo se její mysl postupně zatemňuje? Samotná Meg Ryan mate dokonale - zbavila se rošťáckého blond rozcuchu i dětského úsměvu. Její výkon vybočuje z její dosavadní romantické škatulky a dokazuje, že není vůbec špatnou herečkou. Jane Campion porušila konvence žánru. Piková trojka je pomalý (pro někoho možná nudný) erotický thriller bez spalující vášně. Myslím, že Campion dosáhla toho, čeho chtěla - pochybuji, jsem zmatená a její snímek mě moc nevzrušil. 3 a ½* ()

• Hlavní roli měla původně hrát Nicole Kidman, ale nakonec se rozhodla film pouze produkovat. (kenny.h)