Little Sister

hansel97

Tak potřetí měním hodnocení. Takový bordel mi film v hlavě udělal. Z jedné hvězdičky na tři a nakonec na kompromisní dvě hvězdičky. Ono je to s Little Sister složité. Film vlastně nemá žádnou premisu a celý je živen jen podivnými postavami, na které jste ještě v žádném filmu zaručeně nenarazili a přestože to funguje celých 90 minut, je to vlastně zoufale málo na celovečerní film. ()

silentname

Keď si človek film dopozerá, tak pochopí aj ten zvláštny poster. A musím povedať, že je dosť trefný. Mám pocit, že film má dobré postavy a vedú medzi sebou dobré dialógy a vedia ťahať film, no príbeh ako taký ma až tak veľmi nebral. A najmä mám pocit, že v prvej polhodine to trvá veľmi dlho na to, aby sme sa stihli dostať do obrazu a prejavili nejaký ten záujem. A z toho trošku plynie aj veľmi pomalé tempo filmu, ktoré ma miestami uspávalo. Ale na druhú stranu je toto film, kde som dokázal k popálenému bratovi skutočne prejaviť súcit. A dokonca by som aj uveril, že to bolo skutočné. Tak dobrý je make up v tomto filme. Plus aj Colleen ukáže svoje zaujímavejšie stránky života a ani rodičia nie sú len rodičia naštvaní na svoje neposlušné deti, ale majú svoje tajnosti, ktoré si chcú dopriať. Najmä maminka. Neprišlo mi to ale ako komédia. Skôr ako dráma. A v rámci toho to funguje. Úvodnú vetu ale vysvetľovať nebudem a ani význam posteru. Najlepšie by bolo, aby ste si to pozreli sami a pochopili. Hudba mi tu miestami neladí a mám pocit, že niektoré scénky boli strašne roztrasené pre ručne držanú kameru. A hoci to dodáva trošku iný feeling, miestami mi to vadilo. Postavy si zapamätám, určité momentky stáli za to, ako celok by som sa ale k filmu už nevrátil. Zvážte si pre a proti, a rozhodnite sa sami. Za jedno pozretie to podľa mňa stojí. Pokiaľ budete schopní sa prekúsať cez pomalé miesta filmu. Hodnotenie: C ()

kaylin

Někdy mi přijde, že stačí jen přijít s dostatečně zajímavými postavy a jejich vývojem a tvůrci mají vyhrána. Tohle se dle mě podařilo ve filmu "Little Sister", kde jde vlastně jen o to, že se odcizená dcera vrací na několik dní domů. Chce být jeptiškou, ale musí si urovnat vztah s rodinou a bratrem, který je zohyzděn. Na první pohled jednoduché, na druhý prostě výborné. ()