Čierny barón

• Česko Černý baron (viac)
Francúzsko, (2016–2019), 20 h 48 min (Minutáž: 52 min)

Kad Merad, Anna Mouglalis, Hugo Becker, Astrid Whettnall, Pascal Elbé, Damien Jouillerot, Patrick Mille, Constance Dollé, Philippe Résimont, Alain Bouzigues (viac)

Kam až je ochoten zajít politik ve své touze po pomstě? Philippe Rickwaert je úspěšným starostou francouzského Dunkerku. Jeho zářná kariéra se ale ocitne v troskách ve chvíli, kdy ho kvůli svému znovuzvolení obětuje prezidentský kandidát Francis Laugier. V tu chvíli se rozjede sága o pomstě a z přátel se stávají zarytí nepřátelé, kdy se jeden snaží zničit druhého. (Skylink 7)

DaViD´82

Odvrácená tvář politiky skrze ambiciózního starostu Dunkerku. V zásadě přesně to čím chtěl být netflixovský Marseille či Spin. A to sice vyspělým amorálním nekompromisním politickým thrillerem o všeho schopných politicích, kteří si s francouzským šarmem a grácií vráží intrikářské politické kudly do zad (skrze převlékání kabátů, machinace s distribucí dotací, stávkami apod.) ve stylu House of Cards či Bosse. Až na to, že tady se nehraje pouze politika nejvyšších politických pater, ale i ta každodenní stále ještě běžného plebsu se dotýkající. Prostě stará dobrá francouzská škola v osmihodinovém hávu stavící stejnou měrou na nešablonových postavách jako na strhujícím průběhu jedné zášti. Drobnou pihou na kráse je pouze fakt, že zatímco u Rickwaerta je motivace, která ho žene kupředu, jasná, tak u dua Dorendeuová/Laugier tomu tak není.| S1: 4/5 | ()

Marze

Klasický scénáristický postup u politických dramat TV kandidátské debaty , diskutování v politických týmech, pokoutní politické dohody, výhody, transakce a ambice, nebo tradiční zkorumpovaný policista a milostný motiv. Hlavní postavou je starosta Dunkerku, kteremu jde predevsim o stranu narozdil od jeho zaku. Je skvělý manipulátor. Svého šéfa tahá z průserů, než se docela dívatelnou mocenskou a profesní hrou stanou nepřátelé.. Seriál má akce, napětí, politické rituály, časové stresy. Kromě dobře napsané hlavní dvojice postav je zde vykreslena zdařile ženská urputně zákeřná ctižádost. Dialogy jsou slabé. Chybelo mi vetsi situacni napeti. Druha rada nema vyhroceny uvod, ale vystiznou naladu sveta mocenskych bitev a kavy. Je velmi těžké k někomu v tomto seriálu pocítit sympatie, nebo vůbec k celému prostředí. V tomto ohledu bylo pro mě sledování utrpení a stačil mi jen jeden díl. Ale jak je vidět podle zdejšího vysokého hodnocení, české diváky navyklé na české chudičké vztahové seriály a vztahové detektivky 13. komnaty politiky fascinují. ()