Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Enšpígl k tomuto seriálu (5)

Fauda (2015)

. ()

Season 1 (2015) (S01)

Začatek série byl majstrštyk, pak tempo trošku zvolnilo, ale zase se začaly prosazovat myšlenky a emoce. No jsem rád, že jsem tohle dílko objevil na netáku. ()

Season 2 (2017) (S02)

Absolutní hodnocení druhé serii pokazil poslední díl, ten konec jsem fakt nezbaštil, ale jinak druhá série nebyla tolik akční, ale byla zase vymazlenější pokud jde o dějovou provázanost a emotivnost postav. ()

Season 3 (2019) (S03)

Nepotřeboval jsem ani covid, abych ztratil dech. Opravdu neskutečně vymakané asi od 3 do 10 epizpody jsem byl napjatej jak svině. ()

Season 4 (2022) (S04)

Na čtvrtou řadu Faudy jsem vysloveně těšil a i když uznávám, že v některých pasážích působí série méně věrohodně než dřívější pořád je to akční adrenalinem našlapaná pecka, jejíž největší síla je nejen v akčních scénách, ale ve svým podrahovým vnímání střetů Izraele S Palestinci. Možná je škoda, že seriál se zaměřuje i na jednotlivé postavy a jejich soukromý život, ale zase chápu, že to asi celý nemůže být postavený jen na rubačkách a plánech na další rubačku. Poslední díl paráda. ()