Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (6)

Fauda (2015)

Fauda putuje po druhé sérii do mé seriálové TOP10. Jsem nadšenej ze scénáře i z provedení, úžasně mě baví ty životné postavy a dynamická kamera. Je to akční věc a přitom se u ní vzdělávám, díky Faudě už například vím, že Hamás nemusí být nutně ti špatní, protože v moderní podobě usilují o nastolení míru. Narozdíl od ISIS, které se řadový Arab děsí stejně jako my. A Fatah to jsou pro změnu totální zaprodanci. Fauda je vážně mega dobrá. ()

Season 1 (2015) (S01)

Další seroš, s nímž jsem po dobu sledování prakticky splynul. Žasnu nad tím, že i v těchto končinách vznikají moderní dramatická díla bez patosu, navíc schopná vhledu do myšlení a pohnutek postav z obou znesvářených stran. Na první sérii mi vadil v podstatě jen způsob zapojení do děje Doronova syna Ida. Jeho schopnost být nepozorovaně u všeho důležitého, co se odehrávalo v domě hlavního hrdiny, se pro mě postupně stala lehce směšnou a ve výsledku rušivou. Jinak našlápnuté první sérii to ubíralo na tempu. ()

Episode 1 (2015) (S01E01)

Není to dokonalý, když se chce Panter potkat s bráchou, tak na něj pošle chlápka s bouchačkou, Izraelci jedou na dvě akce stejnou dodávkou, Doron na konci uběhne maraton v kukle a nemá na sobě ani kapku potu, ale je to zatím slušný. Tak třeba se to povedlo, jsem na to zvědavej... ()

Season 2 (2017) (S02)

První sérka byla výborná, ale tahle byla vynikající! Dobří filmaři a herci se zjevně mohou narodit kdekoliv. Fungovalo tady naprosto, naprosto všechno. Opět se mi ale potvrzuje, že nejdůležitější stavební kámen úspěchu je kvalitní scénář. Fauda ho má propracovaný do nejmenších detailů. Jsem jí unešen, je to velká paráda. ()

Season 3 (2019) (S03)

Tohle nemá chybu!!! Mám z toho srdce až v krku. ()

Season 4 (2022) (S04)

Pořád je to pecka, jenom souhlasím s výhradami uživatele ER, že by si například tak snadno neodtáhli toho duchovního z té bruselské mešity- strhla by se kolem toho strašná mela. Tady za sebou zabouchli dveře a bylo jakože po všem. A takových zkratek tady bylo víc a Arabové byli až nepochopitelně sdílní, což tomu ubíralo na uvěřitelnosti. Nelíbil se mi ani ten přepálenej závěr, ale kvůli Michalovi z Brna to nedělali. V Izraeli při něm nezůstane jedno oko suchý, ten seroš tam podle mě bude modla v rozsahu, jakej si asi vůbec nedokážu představit. ()