Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa celticek k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2015) (S01)

1.série sjeta za 3 dny - tak se to dělá! Herci jsou super, je výborné, že všichni Židé z protiteroristické jednotky jsou arabského původu, člověk se musí zorientovat, aby věděl, kdo je kdo. Na druhou stranu to stačí pozorně sledovat a pomáhají tomu i vztahy v rodinách i uvnitř jednotky. Vznikne z toho defacto solidní zamotanec, který reflektuje problémy mezi Palestinci, Židy, ale i napjaté "normální" situace, které asi každý zná z osobního života. Hlavní představitel Lior Raz je spolutvůrcem scénáře a jde vidět, že skutečně v komandu působil, jeho Doron je tahounem celého seriálu. Jedna epizoda je věnována jeho pubertální lásce, kterou ubodala arabská Palestinka 15 palcovým nožem, aby byla později propuštěna z vězení výměnou za židovského vojáka. Sám Lior Raz jednu dobu hlídal rodinu Arnolda Schwarzeneggera (za dob jeho působení v USA). Nejprve byl seriál populární jenom v Izraeli, postupně si získal i fanoušky v Palestině. Já jsem ovšem uchvácen výkonem Walida. To je přesně takový arabský zmrdéček, že ani není potřeba to hrát, úplně to vidím - parádně se mi trefil do vkusu, boží. Těším se na další série. Po mé oblíbené Gomorrah je toto konečně zase něco, co mě moc chytlo. Breaking bad a Kalifát jsou kvasnicové pomazánky!!!:) Další skvělá věc je také stopáž víceméně každé epizody, málokdy je to 40 minut, spíše 30-35 = pro mě značka ideál! ()

Season 2 (2017) (S02)

Děj se nám opět trochu zamotal, přibyl nám pomstou omámený expert na trhaviny Nidal, k Hamásu se přidává Daeš. Zápletka se Širin je taky ok. Po Walidovi se mým dalším oblíbencem stal Steve. Akce je tu podstatně více, pořád ovšem kvalita. ()

Season 3 (2019) (S03)

Zatím poslední série nenavazuje tak lehce jako 2. na 1. Nebylo to špatné, z nových postav se mi líbila Hila, už je to trochu recyklace, jsem zvědavý, zda to bude pokračovat. Každopádně ale dobrá série. ()

Season 4 (2022) (S04)

Recyklace v plném proudu. Řekl bych solidní 3 a 1/2 hvězdy. Už to nemá takové koule. ()