Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa ER k tomuto seriálu (5)

Fauda (2015)

Život sám píše ty nejlepší scénáře. ()

Season 1 (2015) (S01)

Skutečné špionážní drama, které nepřináší žádné superhrdiny,3D pohledy budov a speciální zbraně, které "střílí samy". A přesto o napětí není nouze. Zároveň se nám nabízí pohled na konflikt, který známe jen povrchně z médií. ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhá série drží laťku opět vysoko a s ještě lepšímy hereckými výkony. ()

Season 3 (2019) (S03)

Třetí série je už trochu překombinovaná, jde více znát snaha o dramatičtější scény,na kterých je občas vidět vykonstruovanost. Ale linka otce a syna je skvělá. ()

Season 4 (2022) (S04)

Trochu slabší série, kde chybí adrenalinové scény, když tým z Izraele vyrážel na mise v předchozích 3 sérií. Navíc některé jsou odbyté (např. odvlečeni imáma v Bruselu z mešity, návštěva syna v nemocnici a pár dalších). Některé prvky se už opakují (menší love story Dorana s policistkou, přestřelky, konflikty v týmu a s vedením). Nakonec nepřekvapivé finále svědčí o vyčerpání tématu. Ovšem hlavně výborná a opět napínavá zápletka, která dává vyniknout dilematům jednotlivých postav a herci drží seriál nad průměrem. ()