Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa tomik99 k tomuto seriálu (12)

Episode 1 (2022) (S04E01)

Na úvod to dobře začalo, i když Doron (již poněkolikáté) prochází na začátku řady určitou krizí. Takto to nebylo poprvé. Stále mě to ale děsně baví. Změna prostředí a zahrnutí Evropy je rozhodně vítanou změnou. ()

Episode 2 (2022) (S04E02)

Extrakce Gabiho Eliho týmem je malinko podobná zápletce z minulé řady, kdy se zachraňoval pár v Gaze. Snad jen tato epizoda měla jistou podobnost a následně se bude jednat o něco svěžího. ()

Episode 3 (2022) (S04E03)

Akci měl seriál vždy povedenou a opět nezklamal. Napětí se dalo krájet a výprava do desátého patra v paneláku v Molenbeeku stála za to. Už jsem se bál nejhoršího, ale zřejmě nás tvůrci budou ještě nějakou dobu napínat. I tak mám ale strach, že to Sagi nebo Nurit v této sezóně schytají. ()

Episode 4 (2022) (S04E04)

Možná jsme se přesunuli z Belgie až moc rychle zpět do Izraele. To, že Omar unikl z paneláku, ještě neznamenalo, že tak rychle unikl ze země. Jeden díl v Belgii bych si klidně nechal líbit. Ale i tak se to začíná rozjíždět. ()

Episode 5 (2022) (S04E05)

Začátek epizody fajn a čekal jsem, že se to již více rozjede. Zatím je to takové pomalejší než předchozí řady. Omar zatím není tak vyprofilovaným záporákem a v tuto chvíli nemá až tak velkou vazbu na náš tým. Teď, když se v operaci využívá Maya, se to snad obrátí k lepšímu. ()

Episode 6 (2022) (S04E06)

Dorona máme v utajení a ten příslib lepší zápletky ve vzduchu visí již několik dílů. Přesto tomu úplně nedokážu přijít na chuť a u předchozích řad jsem byl v tento moment již úplně ponořený. To se tady bohužel zatím nestalo. Doufám, že se mýlím a příští díl mi vytře zrak. ()

Episode 7 (2022) (S04E07)

Doronovy milostné zápletky v utajení se už po tolika řadách začínají zajídat. Tohle tady zkrátka už (několikrát) bylo a je až příliš okaté, jak si sám Lior Raz píše sám tyto příběhy. Zbytek epizody byl jinak v pořádku. ()

Episode 8 (2022) (S04E08)

Asi bych za normálních okolností dal plný počet bodů, ale Doron mě tady neskutečně štval. Pokazil celou operaci a jeho hraní si na Jacka Bauera se mi moc nelíbilo. Samotný zvrat, že ONA postava je naživu, jsem tušil od začátku. ()

Episode 9 (2022) (S04E09)

Tahle řada mě už asi vážně ničím navíc nepřekvapí a něčím víc nezaujme. Každé jiné řadě se to podařilo, této ne. Tým je během deseti minut v Libanonu na místě, kam se Doron dostával čtyři díly. Těch nelogičností tam začíná být stále víc. ()

Episode 10 (2022) (S04E10)

Takovéto napětí jsem si pamatoval z dřívějších epizod. V utajení byl Doron a jeho tým perfektní, scénu na dálnici jsem si užil, stejně tak následnou extrakci z Libanonu. Jedna z těch lepších epizod. ()

Episode 11 (2022) (S04E11)

Za mě už trochu zbytečný díl, který spíše byl dovětkem věcech minulých. Kdybychom se minule dočkali finále, nezlobil bych se. Tohle byla už malinko nastavovaná kaše. ()

Episode 12 (2022) (S04E12)

Tak takovýto konec a masakr jsem nečekal. Plán rozhodně dobrý a pěkný zvrat od Gabiho. Asi nikdo nemohl čekat, že nějaký no-name sniper to tam všechno vymlátí a sejme náš tým. Hodně silný závěr a jsem zvědavý, kdo to nakonec přežil a kdo ne. Pokud si chce ale seriál zachovat vážnou tvář, asi bude muset někoho obětovat. ()