Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Rockerman k tomuto seriálu (3)

Fauda (2015)

Jako silně proizraelský smýšlející člověk jsem seriál přivítal, protože Izrael je jediným demokratickým státem na Blízkém východě a proto věřím, že to natočili objektivně. Hon na Abu Ahmada je strhující podívanou, ve které jsem držel palce Doronovi a jeho partě a jsem rád, že jej uvidím i v druhé sérii, na kterou se ze zvědavostí vrhám. ()

Season 3 (2019) (S03)

Fauda je sázka na jistotu! Třetí setkání s izraelskou jednotkou bojující proti arabským teroristům je opět vynikající. Drama a napětí do poslední chvíle a neuvěřitelným závěrem. Velkou devizou je objektivita. Je vidět i chyby a přešlapy Izraelců a tu a tam můžete i soucítit s Araby, ale opravdu jen zřídka. Dokonalý zážitek! ()

Season 4 (2022) (S04)

Eli: "Věřil bys tomu? Celá Gaza nacpaná do deseti paneláků". Ano těžko tomu věřit, jak jsme si zaplevelili Evropu. Belgická policie nemůže pořádně vyslechnout podezřelého immáma, aby neporušili jeho práva. Další policisté zdrhají od mešity, když jsou doslova vyhnáni muslimy, kteří jsou prý utiskováni. Byl rozdíl, jak s mohamedány jednali Izraelci, kteří ví s kým mají tu čest nebo belgičtí pseudohumanisté. Ale zpět k seriálu. Ani čtvrtá řada nesnížila vysoko nastavenou laťku a je to opět za pět. Jedno malinké ale tu přece jen je. Už i Fauda se svezla pro Netflix na vlně feminismu a genderového vyrovnání a tak se to tu hemží chytrými šéfkami a policistkami. Nu což, budoucnost už zřejmě nepatří aluminiu, ale ženám. ()