Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (36)

Episode 1 (2015) (S01E01)

Bez nějakého zbytečného úvodu, který stejně nikdy nikoho nezajímal, se vlítlo rovnou na věc a já sám jásám. Vytknout mohu snad jen úvodní akci s totálně dementní kamerou, kdy vše připomínalo, jako když jste na dovolené na lodi, kde si napumpujete dvojku do krve, překvapí vás mořská bouře a na svůj 10 let starý mobil se pokusíte natočit z lodi home video, které pustíte maximálně nejbližší rodině - to bylo něco krajně hnusného. Naštěstí to netrvalo dlouho a zbytek byl výborný. Od plánování až po provedení akce. Kolísavá délka jednotlivých dílů naznačuje, že se zde nikdo nepokoušel každou epizodu doplnit vatou, aby to dohromady dalo nějakou stabilní minutáž, ale nechci jásat předčasně. Zatím velká spokojenost. [84 %] ()

Episode 2 (2015) (S01E02)

Musím říct, že druhý díl nenavázal na akční pilot, nýbrž trošku stáhl půlky a v podstatě sledujeme jen vyrovnávání se s událostmi předchozích dílů. Taková příprava půdy pro nadcházející události. Jsem rád, že jsem konečně narazil na seriál, kde vybíral herečky někdo s dobrým okem. Izraelská část žen je velmi koukatelná. Hned se na každý další díl člověk více těší. Jen bych si poprosil zase nějakou tu akcičku. Tato epizoda byla přeci jen dost ukecaná a i na tuto krátkou stopáž poměrně rozvleklá. [75 %] ()

Episode 3 (2015) (S01E03)

Velmi chválím rozhodnutí tvůrců s pokrácenou stopáží. Do 34 minut se moc omáčky nevejde a tak jsem svědky neutichající akce a menšího kočkování mezi dvěma nejbratrštějšími tábory na planetě - mezi Izraelem a Palestinou. Tímto dílem byla rukavice švihnuta do ringu a nyní neočekávám nic menšího než jeden útok za druhým na obou stranách. [80 %] ()

Episode 4 (2015) (S01E04)

Znovu musím pochválit to samé - tempo a věcnost. Každá epizoda zatím obsahuje z naprosto valné většiny stopáže opravdu jen to nejdůležitější a nejzajímavější. Kde by se jinde brečelo nad ztrátou přítelkyně několik nadcházejících nudných melancholických dílů, tam to Izraelci odbudou za pár minut a zbytek stopáže věnují plánování další špionážní akce a následnému vykonání. Jestli tento nastolený trend setrvá, tak budu velmi spokojený. Tempo je strhující. Atmosféra je velmi hustá a skvěle mě vtahuje do víru konfliktu, protože není rozmělňována nějakými zbytečnými odbočkami a ostatními píčovinami, které stejně nikoho nezajímají a serou se do seriálu jen proto, že je snadné je natočit a dokážou do nekonečna natahovat stopáž. Herci jsou poté velmi příjemným překvapením. [85 %] ()

Episode 5 (2015) (S01E05)

Tak poprvé jsem pocítil jakési zvolnění tempa, kdy se dostalo i na píčoviny typu, kdo do koho zrovna strká svůj obřezaný penis, které nikoho nezajímají. Docela mě zklamalo, že největší kočka seriálu neukázala nic ze svého těla, když už došlo i na její hřešení. Naštěstí mi tyhle nudné pasáže tvůrci vykompenzovali luxusním závěrem, kde nebylo o napětí nouze. [75 %] ()

Episode 6 (2015) (S01E06)

Tak za mě (nejúžasnějšího uživatele této databáze a největšího odborníka napříč všemi žánry) musím oznámit, že tohle byl naprostý seriálový strop. Píčoviny by člověk odhalil zřejmě pouze pod elektronovým mikroskopem, zato napětí a akce se tentokrát rozdávala opravdu ve velkém po celou stopáž. Ani se mi nechce věřit, že něco tak politicky nekorektního má na svědomí reklama na politickou korektnost - Netflix, ale to je zřejmě dáno rokem - tehdy byl ještě svět o poznání normálnější a neřešili se tolik mrtvé opičky a retardovaní kreténi, kteří chtějí být zajímaví tím, že si nechají uříznout své žížalky. Zatím nejlepší epizoda. [90 %] ()

Episode 7 (2015) (S01E07)

Spoilery! Další dávka seriálového orgasmu, kde spolu válčí dvě strany, které bytostně nenávidím, tudíž si velmi užívám každou mrtvolu a je úplně jedno, na které straně je. Moc mě zejména potěšilo to, že jsme nebyli svědky nějakého debilního sladkého vyústění, ale seriál si prozatím skvěle zachovává svoji syrovou tvář a to je moc dobře. 40 minut naládovaných napětím a výbušninami. Jen tak dál. [85 %] ()

Episode 8 (2015) (S01E08)

Spoilery! Takový rodinný a odpočinkový díl, aby si na své přišly i divačky a buzeranti. Nic pro tvrdé, krásné a obdařené muže! V hlavní roli bylo řešení rodinných záležitostí, kde chtěli tvůrci zřejmě ukázat, že pod tou hromadou hnusu mají hlavní hrdinové vlastně citlivé dušičky. Špatné to nebylo, ale příště už bych si prosil zabíjení a výbuchy. Nejvíce mě mrzelo, že na následky výbuchu nezemřelo v úvodu to děvčátko. Mezi znepřátelenými tábory by příjemně vzrostlo napětí. Po tomto dílu mám skoro až pocit, že se napětí lehce uklidnilo. [75 %] ()

Episode 9 (2015) (S01E09)

Spoilery! Tak po ospalém konverzačním předchozím dílu, se opět noříme do víru akce. Začínají vykukovat menší scénáristické zkratky a zásadně do hry vstupovat náhoda, kdy se postavy objevují ve správný čas na správném místě. Ale k zachování nastaveného ďábelského tempa, kdy se stále něco děje, jsou menší scénáristické zkratky zřejmě nevyhnutelné. Souhlasím se spolukomentátorem, že pravou ruka Ahmada nebylo třeba zrovna dvakrát přemlouvat, aby vyzradila, kde se ten magor nachází. Stejně, tak mi přišlo podivné, že plešárdův obličej není v kruzích Palestiny poněkud profláklejší a s velkým klidem si může jít vyhrát konkurz na sebevražedného atentátníka. Ale všechno to může vzít čert, protože tento seriál má prostě koule a o to tu jde především. [80 %] ()

Episode 10 (2015) (S01E10)

Zřejmě jsem seriál trošku přechválil. Jinak si nedovedu vysvětlit tuto nastraženou a pomalu se táhnoucí past v samotném závěru série. Za největšího odborníka této databáze musím tedy s nelibostí konstatovat, že se jednalo o nejslabší díl plný nechutné vaty. Tvůrci si nás předchozími epizodami zkrátka příliš rozmlsali. Prosil bych si v příštích dílech ubrat omáčky a přidat znovu masa. Předpokládám, že cílovou skupinou tohoto seriálu nejsou slečinky a homosexuálové, nýbrž krásní a tvrdí chlapi lačnící po akci a zajímavostech z táborů dvou znepřátelených stran. Nepotřebujeme sledovat ubrečená rodinná a partnerská melodramata. [60 %] ()

Episode 11 (2015) (S01E11)

Spoilery! Opět se to převážně motalo kolem rodinných píčovin a řešení nesmyslů typu "nejlepší kámoš ti píchá kurvu manželku, která je mi stejně úplně u prdele, protože ji taky podvádíš". Takže mě to znovu moc nebralo. Na rozdíl od předchozí epizody, se ovšem dostalo i na to důležitější - tedy plánování nádherného teroristického útoku přímo v synagoze. Moc si přeji, aby byl dotažen do úspěšného konce a přineslo to hromadu mrtvých židů, kteří následně zmasakrují hromadu arabáčů a zbytku světa bude zase o něco lépe. Při pohledu na kapitána, kterého hraje Itzik Cohen je mi konečně jasné, kde se pro svoji postavu inspiroval jiný Cohen - Sacha Baron Cohen v další ze svých luxusních mystifikačních show.[75 %] ()

Episode 12 (2015) (S01E12)

Luxusní závěrečná epizoda napěchovaná napětím s nepředvídatelným průběhem a prošpikovaná neočekávanými zvraty. Dokonalá pozvánka na další sérii. Dokonce došlo i na českou stopu a tamního chudého taxikáře vozícího zákazníky ve Škodovce. Přesto musím říct, že jsem doufal ve více mrtvých a poněkud krvavější vyústění na obou stranách. [88 %] ()

Episode 1 (2017) (S02E01)

Spoilery! Začátek vynikající. Poté bohužel přišlo na nezbytné seznamování diváků s hromadou nových postav a s tím spojená koňská dávka nudy rovnou do žíly. Dojem zachránil opět perfektní závěr v akčním stylu s nečekaným úmrtím, kde se napětí dalo znovu krájet. V následujících dílech bude tedy třeba vyřešit klíčovou otázku, kdo bude šimrat svým plodníkem komín nejkrásnější dívky v tomto seriálu. Docela žasnu nad tím, s jak malým rozpočtem dokážou tvůrci udělat tolik muziky. A lehce se děsím prodloužené stopáže dílů v této sérii. Snad se nebudou moc dochucovat omáčkou a nebudu se muset nasrat. [83 %] ()

Episode 2 (2018) (S02E02)

Bohužel se naplnily mé obavy a se zvýšenou dávkou stopáže pro každý díl této série to vypadá, že se znatelně zvýší i procento nudných pasáží, kde se jen kecá o píčovinách mimo hlavní dějovou linku. Tempo poté logicky nemůže být tak strhující, jako v rámci první série, když je nešikovně rozmělňováno sračkama, které nikoho nezajímají. Taková ta romantická hovna a doznívající staré šrámy by tam snad ani nemusely být. Akce sice nechybí, ale minimálně v rámci tohoto dílu ustoupila hodně do pozadí a stává se pomalu něčím, na co čekáme jako na smilování. [75 %] ()

Episode 3 (2018) (S02E03)

Tak poprvé v historii tohoto seriálu, jsme viděli dvě nezáživné epizody v řadě. Znovu bylo na pořadu dne především bezobsažné žvanění, řešení píčovin a romantické vsuvky. Akce a napětí zůstaly doma. Ze soudku toho zajímavého musí člověk pátrat takřka pinzetou a mikroskopem. Prodloužená stopáž zatím seriálu šíleně škodí. [50 %] ()

Episode 4 (2018) (S02E04)

Po předchozím nezdaru, který mě přinutil ke kratší pauze od tohoto seriálu, přišel velmi solidní 4. díl, který zaskočil množstvím akce, kdy už na moc romantických píčovinek nezbyl čas a prostor a tvůrci se věnovali převážně sporům mezi arabáči, což je vždy radost pohledět. Hned několik osob se nám dostalo do přímého ohrožení života a půda je tedy moc příjemně připravena pro (doufejme) velmi dramatické a na události bohaté příští díly. [75 %] ()

Episode 5 (2018) (S02E05)

Znovu nemohu říct, že by to byla stará dobrá Fauda, kdy se celou stopáž něco dělo a nedostal jsem prostor k vydechnutí. Jsem každopádně rád, že konečně došlo i na trošku té kvalitní akce a malou dávku napětí v závěru, i když všemožných šukacích a jiných vatových vsuvek bylo opět požehnaně. Vzhledem k tomu, že jsou mi doposud sympatické asi dvě postavy (Doron a Ayub), tak jakýkoli pokus o hru na city se u mě poněkud míjí účinkem a působí na mě pouze otravným dojmem a je to prvek, který rozmělňuje napětí a krade prostor akčním scénám, které tvůrci i s menším rozpočtem umí dělat znamenitě. Tak snad závěrečný cliffhanger konečně roztočí děj do maximálních otáček. [75 %] ()

Episode 6 (2018) (S02E06)

Po delší odmlce jsem navázal dalším dílem tohoto seriálu a bohužel mám pocit, že se pohybujeme stále ve stejných vodách, jako v předchozích dílech. Líbil se mi akční úvod a líbil se mi akční závěr. Bohužel kompletní střední část znovu sklouzla k jakési židovsko-arabské telenovele a strašným způsobem jsem se nudil. Znovu se zopakuji - prodloužená stopáž seriálu nesluší, protože je do něj vneseno nesmyslně moc vaty. Už delší dobu mě nebaví sledovat Dorona, kterak se snaží dostat do vagíny svého přičmoudlého objevu. Jakési svítání na lepší zítřky naznačuje další ze záporáků, který působí velmi příjemným fanatickým dojmem. Tak snad si zvládne ukrajovat více prostoru z vyhrazené stopáže. I když chápu, že neustále se opakující melancholické a romantické dialogy, které nikam neposouvají děj, jsou velmi tvrdá konkurence. [40 %] ()

Episode 7 (2018) (S02E07)

Spoilery! Ta izraelsko-arabská love story mě poněkud nebere a jediným pozitivním prvkem z celého jejího trvání bylo to, že ta číča konečně poodhalila svoje dvě Nízké Tatry. Naštěstí se tentokrát tvůrci rozhodli překvapit diváky dějem a akcí a znovu ukázali, že když chtějí, tak zkrátka umí. Pokus o únos toho psychopata byla znovu Fauda ve staré dobré formě. Krásná práce s napětím, s gradováním děje a třešničkou na dortu byl útěk ve Škodovce. I samotný děj nám vydatně poskočil. [78 %] ()

Episode 8 (2018) (S02E08)

Spoilery! Že by se nám Fauda probouzela k životu? Velmi dobré, leč očekávané finále. Ať už se bavíme o vězeňské pasti či zavražděném otci. Teď by se nám mohla krásně roztočit kolečka krevní msty. Ranní soulože, líbání a přání dobrého rána tam bylo znovu na můj vkus přehršel, ale jinak musím pochválit dějové zvraty a celkový spád. Další epizoda, na kterou se dalo dívat. S ohledem na závěr. [80 %] ()