Během dlouhodobé tajné mise zachytí tým stopu vůdce Hamásu, na kterého má spadeno tajná služba Šabak. A Doron vláká do léčky zarputilého mladého boxera. (Netflix)

warrenur

Velmi vydarena seria. Rozhodne scenar viac drzi pokope a hoci obcas tvorcovia popustili uzdu fantazii, zvlast v poslednych epizodach, stale je to zabavne, odsypa. Dva diely potom urcite svojou atmosferou a napatim su na plny pocet. Tri serie som zhltol prakticky za tyzden, hoci tie prve dve boli len priemerne. A preto citim, ze treba zmenu. :) Odporucam. ()

kenkaku

Na Faudě mě štve asi jediné. Kopírují koncept copy+paste. Takže zaručeně přenesou vše povedené, ale zároveň i to iritující. Prakticky každá série obsahuje několik pokusů, které kopie se neodehrají na konci řady končí neúspěchem. Ani není nutné se stresovat. To samé Doron. Zaručeně, vždy udělá nějakou debilitu, která má následky - někdo jemu blízký umře. Kostra seriálu je tedy nechutně čitelná. A to kazí dojem. Osobně mě taky dost naštvalo některé zvraty (naprosto nelogické).Na druhou stranu, třetí řada byla rozhodně nejlepší co se poměru akce-klábosení týče. ()

mira007

Na S03 je znát, že se do ní nalilo více peněz po mezinárodním úspěchu, scénáristicky je trochu překombinovaná, tempo se zpomalilo páč už to není tak akčně přímočaré jako S01 a často viditelně utíká z reality do rambo stylu, jenže co naplat. Já prostě tuhle partu Dorona, Eliho, Sagiho, Stevea, Nurit, Avichaye a šéfika Gabiho prostě baštím. Tentokrát se tahle parta arabsky mluvících infiltrátorů rozhodne jít do Gazy pro unesenou krásku Yaaru ( Reef Neeman ) takže od pátého dílu se jede pětihvězdičkových 100%. Nevím jak moc je taková akce autentická, ale jelikož Lior Raz byl kdysi opravdovým členem takového komanda, tak tomu chci věřit. Dám pět hvězd, protože nedostatky a chybičky v logice prostě převálcuje ta blízkovýchodní atmosféra s autentickými figurami a věrohodnou akcí . Už se těším na S04, psali, že už ji píší. ()

angel74

Musím uznat, že se celkově jedná o řemeslně naprosto precizně odvedenou práci. Scénář třetí série je velmi dobře vystavěný i odvyprávěný. V průběhu mnohovrstevného děje se po dramatických ranách osudu formuje charakter mladého idealistického Bašára a divák tak sleduje jeho přerod v dospělého muže, který netouží po ničem jiném než po pomstě. V samotném závěru se pak záludnou lstí dostává do přímého střetu s velitelem izraelské jednotky Doronem, jehož charismatický představitel Lior Raz je ve skutečném životě bývalý člen tohoto útvaru, takže se významnou měrou podílí  i na tvorbě scénáře... Nejen kvůli tomu, ale i v souvislosti s tím, co všechno se momentálně děje v Izraeli a Pásmu Gazy, Fauda nabývá znepokojivě realistických rozměrů. (90%) ()

Ivo

Mentálně značně labilní fousatci mechanicky a na potkání rutinně odstřelují a vraždí desítky araboušů, které jen tak někde náhodou a neosobně zahlédnou stát nebo sedět (zblízka nebo záludně ze zákrytu s dalekohledem) a nikdo ani nemrkne. Ale když jeden z nich konečně dostane kulku do blízkosti kulek, tak je z toho srdceryvně ozdravná a hluboce emotivní hodinová pasáž, jako by se svět v základech zachvěl a vesmír slzy ronil ... (a ty "figurky", které oni sami jen tak hromadně odstřelili asi neměly žádný předchozí život, přátele, příbuzné, emoce atd.). Slušně podivné a vpravdě nestranné... A k odsunu hysterické izraelské děvušky obětavě povstane celá izraelská armáda a v pohodě ubudou další desítky arabských soudruhů ... A docela srandovní je že tahle partička vjíždí do Gazy jako všelijací prodavači a řemeslníci v dodávce už tak po sto padesáté (včetně vytáhlé techno mužatky v oblíbeném upnutém hidžábu) a ještě je pořád nikdo nezná :) ()

• Při útoku zasáhne Doron (Lior Raz) prchajícího Fauziho Hamdama (Amir Khatib) zezadu do levé lopatky. Ovšem při dalších záběrech útěku má Fauzi průstřel v pravé polovině hrudníku. (mikulin)