Špičkový izraelský agent se vrací z odpočinku, aby dopadl palestinského bojovníka, o kterém byl přesvědčen, že ho zabil. Roztočí se tím kolotoč chaotických událostí. (Netflix)

klukluka

Další seroš, s nímž jsem po dobu sledování prakticky splynul. Žasnu nad tím, že i v těchto končinách vznikají moderní dramatická díla bez patosu, navíc schopná vhledu do myšlení a pohnutek postav z obou znesvářených stran. Na první sérii mi vadil v podstatě jen způsob zapojení do děje Doronova syna Ida. Jeho schopnost být nepozorovaně u všeho důležitého, co se odehrávalo v domě hlavního hrdiny, se pro mě postupně stala lehce směšnou a ve výsledku rušivou. Jinak našlápnuté první sérii to ubíralo na tempu. ()

NinonL

První série velmi slušná, ačkoli jsem se občas trochu ztrácela v tom, kdo je Palestinec a kdo Žid. U žen to bylo trochu jednodušší, ale ne úplně, protože i některé Palestinky chodily bez pokrývek hlavy. Krvavého násilí v seriálu není extrémně moc, člověk začíná trochu chápat i některé atentáty, které se tam dějí. ()

Chrustyn

Co se týká daného seriálu, dostal jsem se k němu jen díky ČSFD a místnímu hodnocení. Podle synopse jsem čekal napínavý thriller, ale bohužel jsem spíše zklamaný. Ani nebudu řešit to, že mi neseděly postavy a vlastně všechny místní zvyky. Více mi vadilo zpracování, které na mě působilo strašně televizně a na to už jsem v dnešní době, kdy jsou seriály srovnatelné s kinoprodukcí, hodně rozmazlený. Seriál má svoje napínavé chvíle, ale bylo jich málo. Další série už nedám. ()

kocik1

Začátek svižný a fajn, ale ku konci se seriál začal zadýchávat jak nemocný při covidu, v posledním díle už . nenávratně připojený na plicní ventilátor. Tu berli, jak jednoduše se izraelský agent dostal mezi atentátníky jsem ještě se sebezapřením byla schopná překousnout. Ale to, jak na konci izraelci najednou všechno věděli a nikdo se nesnažil vysvětlit divákovi,jak k tomu vědění došlo, tak to už mi vylámalo při kousání zuby. Opravdu škoda. ()

castor

„Už jsi viděla bojového psa, jak dostane povel? O nic se nestará. O ničem nepřemýšlí. Vrhá se a zabíjí. A je mu jedno, jestli si při tom rozbije hlavu. Jsme jako ti psi. Stejně tak jsme byli vycvičeni.“ Zarputilý Doron Kavillio mohl dál špuntovat láhve svého malého vinařství, ovšem bývalý kolega ho přesvědčí, aby se vrátil z odpočinku k jednorázové akci. Bývalý špičkový izraelský agent má ovšem k úkolu speciální vztah. Jako jediný zná tvář teroristy přezdívaného Panter, který měl být mrtvý, ale není. Do akce se navíc ponoří víc, než je zdrávo. Speciální izraelská jednotka se dostane na svatbu jeho mladšího bratra, udělá pár chyb a bráška umírá. Kolotoč událostí se roztáčí. Ostatně izraelsko-palestinský konflikt platí za jednu z nejproblematičtějších událostí druhé poloviny 20. století. Seriál nabídne několik zajímavých postav (kupříkladu lékařku Shirin nebo pohůnka Walida), nicméně charisma a herecké polohy jiných postav (i samotného Dorona) bych si představoval „zajímavější“. I jejich kroky mi místy neseděly, emoce nefungovaly tak, jak bych si přál. Co se autenticity prostředí týče, zaslouží si tvůrci palec nahoru, nicméně s ohledem na to, jak letitý konflikt celé území zásadně paralyzuje, bych celkově čekal divácky daleko nepříjemnější pocity. ()