Fauda - Season 4

(séria)
všetky plagáty

Doron s bývalou jednotkou vyrazí na misi do zahraničí. Noví nepřátelé se totiž chtějí pomstít za staré křivdy, a zaútočí proto na samotné srdce Šabaku. (Netflix)

Enšpígl

Na čtvrtou řadu Faudy jsem vysloveně těšil a i když uznávám, že v některých pasážích působí série méně věrohodně než dřívější pořád je to akční adrenalinem našlapaná pecka, jejíž největší síla je nejen v akčních scénách, ale ve svým podrahovým vnímání střetů Izraele S Palestinci. Možná je škoda, že seriál se zaměřuje i na jednotlivé postavy a jejich soukromý život, ale zase chápu, že to asi celý nemůže být postavený jen na rubačkách a plánech na další rubačku. Poslední díl paráda. ()

Fr

„… BUDEME HLEDAT JEDNOTKU HIZBALLÁHU, KTERÁ DRŽÍ GABIHO“…  Už dlouho jsem nedal seriál na jeden - dva zátahy. Je super, že „chlapce“ (na chvíli) vyvezli do Evropy, kde se střetli s tou naší (ne)bezpečnostní realitou. Taky „zmrdi“ vymejšlej dobrý akce, takže tady máme spoustu mrtvejch na obou stranách, ale všichni víme, že to nakonec dobře dopadne… (OPRAVDU?).  A ten finální masakr? Kurva, chcu další sérii!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.)  Chci umřít za palestinskej lid. (Klidně v Libanonu) 2.) Makám pro Mosad a dostal jsem nabídku z Evropy.  ///  Thx za titule „Zuzana Maklakowska“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ** ()

sofiapetra

4. série je stejně famózní jako ty všechny předchozí. Skvělý, drsný a obohacující scénář (je bohužel zřejmé, že konec tohoto konfliktu je absolutně v nedohlednu). Lior Raz zkrátka ví, co si chce zahrát. A umí si to napsat. ()

M.i.k.e

pocitově nejslabší řada. Dost sem se těšil na částečný přesun do Evropy, ale nakonec tahle epizoda ani zdaleka nevyšla podle představ a v téhle části Fauda kulhala víc než kdykoliv předtím. Naštěstí to ale netrvá dlouho a děj se opět přesune na blízký východ a laťka se posune zpět na úroveň kterou nastavily předchozí série. Co mě trošku mrzí je samotné finále. Opět je sice slušně dramatické a vzhledem k tomu, že jsem celou dobu čekal kdo z týmu umře mi nevadí ani takhle brutálně otevřený konec, ale ta finálová přestřelka za mě prostě nevypadá moc dobře a chvílemi působí jak kdyby vypadla z nějakého deset let starého akčního béčka se špatným CGI. Je to možná detail, nicméně lehce mi to do té doby spíš pozitivní dojmy z poslední epizody pokazilo...70% ()

jedna_vrana

Neviem posúdiť, či fakty v seriáli sú pravdivé, pred týmto seriálom som sa veľmi o záležitosti Blízkeho východu nezaujímala. Atmosféra je však aj v štvrtej sérii napätá, možno menej akcie a viac vzťahových záležitostí. To však  neubralo na pocite, že ma izraelsko-palestínsky konflikt zaujal a moja myseľ a oči museli spracovávať atmosféru, v akej tam ľudia žijú. Smrť a zúfalstvo na dennom poriadku. Zaujali ma scény v Bruseli - polícia so zviazanými rukami, pretože máme ľudskoprávne organizácie a nemôžeme proti sebe poštvať imáma. Gabi: "Věřil bys tomu? Celá Gaza nacpaná do deseti paneláků!" ()

Soweek

Líbí se mi, že si Fauda nehraje na to, že Izraelci jsou ti 100% správňáci a právo je vždy na jejich straně. I ve čtvrté sézoně si to drží vysokou kvalitu a vypadá to, že polevovat se rozhodně nebude. Škoda toho naprosto otevřeného konce, to se přece už dnes nedělá... ()

klukluka

Pořád je to pecka, jenom souhlasím s výhradami uživatele ER, že by si například tak snadno neodtáhli toho duchovního z té bruselské mešity- strhla by se kolem toho strašná mela. Tady za sebou zabouchli dveře a bylo jakože po všem. A takových zkratek tady bylo víc a Arabové byli až nepochopitelně sdílní, což tomu ubíralo na uvěřitelnosti. Nelíbil se mi ani ten přepálenej závěr, ale kvůli Michalovi z Brna to nedělali. V Izraeli při něm nezůstane jedno oko suchý, ten seroš tam podle mě bude modla v rozsahu, jakej si asi vůbec nedokážu představit. ()

kenkaku

Kostra řady - nečekaně - zcela totožná (tedy až na linku s Gabym, to jsem nečekal). Tedy opět jemná nějaký ultra záporák, kterého je třeba minimálně 2x úspěšně nechytit aby nebyla nuda. Série má momenty co mě vyloženě rozčilovaly. Když se nad tím zamyslím vyhodit z těch 12ti epizod prostředcích 6, byla by to pecka. P.S.: ten závěr byl vyloženě trapnost. ()

Hanys_

Pořád dobrý. I ten úvod v Bruselu mě bavil, akce zase super, závěr jeden z nejlepších...akorát mám někdy pocit, že těch 12 dílů je prostě fakt moc. Hodně se řeší rodinné vztahy a tam tvůrci tak silní nejsou. Asi i kvůli tomu u mě žádná série nedošla na pět. 8/10 ()

mira007

Čtvrtou řadu Faudy bych rozdělil na tři etapy: 1) Před Libanonen - slabší část, snížený rukopis  a blízkovýchodní autenticita a akce v Bruselu s vyloženými hloupostmi 2) Libanon - orgasmus, pravá Fauda se vším všudy 3) poslední dva díly, kdy všichni hlavní hrdinové potřebují psychiatra je nějak moc ubrečená a úplný závěr je kapitola sama pro sebe, to psychiatra potřebuju já jako divák. Nadprůměrná podívaná, svižné napínavé, ale asi nejslabší řada a přesto doufám v S05. PS: Kdo napočítá přesný počet účinkujících vozů značky Škody bude mít zdrarma vstup do muzea v Mladé Boleslavi ( když mu někdo koupí lístek ) ()

warrenur

Divacky asi najslabsia seria doteraz, napriek uvodnym slusnym epizodam. Mnoho zvratov a postupov sme videli v predoslych troch seriach, ale naviac sa tu este kopia nelogickosti a ano, aj odflaknuty scenar. Choreografia akcnych scen tiez velmi kolise, ta uplne zaverecna je uplny chaos, kym ta "panelakova" je naopak velmi slusna. Kazdopadne sa vsak tomuto serialu dari zobrazovat mnohe zucastnene strany konflitku "farebne" a nie "ciernobielo" - plocho. Zial ako celok iba priemer. 50% ()

ddf76

Hodne povedena 4. serie serialu Fauda. Dalsi adrenalinova serie, zadny pokles kvality. Mensi vylet i do Evropy (Belgie). Nic neni cernobile. Scenar se opet povedl. Tak serial bude mit 5.serii, mozna i film. ()

Rockerman

Eli: "Věřil bys tomu? Celá Gaza nacpaná do deseti paneláků". Ano těžko tomu věřit, jak jsme si zaplevelili Evropu. Belgická policie nemůže pořádně vyslechnout podezřelého immáma, aby neporušili jeho práva. Další policisté zdrhají od mešity, když jsou doslova vyhnáni muslimy, kteří jsou prý utiskováni. Byl rozdíl, jak s mohamedány jednali Izraelci, kteří ví s kým mají tu čest nebo belgičtí pseudohumanisté. Ale zpět k seriálu. Ani čtvrtá řada nesnížila vysoko nastavenou laťku a je to opět za pět. Jedno malinké ale tu přece jen je. Už i Fauda se svezla pro Netflix na vlně feminismu a genderového vyrovnání a tak se to tu hemží chytrými šéfkami a policistkami. Nu což, budoucnost už zřejmě nepatří aluminiu, ale ženám. ()

DAPDO

Zase neskutečně realisticky natočený. I když mi tahle série občas připadala malinko míň akčnější než předchozí tři, tak jsou tu tři naprosto topový díly, který mi ten pocit rychle vyvrátily. Hodně se tady dbá i na to, co s hlavními hrdiny udělala dvacetiletá služba u speciálních jednotek. Jediný co bych vytknul, ale to bylo už i v předchozích sériích, je chování Dorona, kterej když zacítí kundu, tak je schopnej svým jednáním ohrozit celou jednotku. Zajímavej a silnej závěr s otevřeným koncem. Jsem zvědavej koho se bude start páté série týkat a koho ne, protože tvůrci se nikdy nebáli odebrat nějakou z velkých postav a vzhledem k autentičnosti seriálu by to měli udělat i teď. 85%. ()

ER

Trochu slabší série, kde chybí adrenalinové scény, když tým z Izraele vyrážel na mise v předchozích 3 sérií. Navíc některé jsou odbyté (např. odvlečeni imáma v Bruselu z mešity, návštěva syna v nemocnici a pár dalších). Některé prvky se už opakují (menší love story Dorana s policistkou, přestřelky, konflikty v týmu a s vedením). Nakonec nepřekvapivé finále svědčí o vyčerpání tématu. Ovšem hlavně výborná a opět napínavá zápletka, která dává vyniknout dilematům jednotlivých postav a herci drží seriál nad průměrem. ()

bearmeedek

Původně jsem si myslel, že budu porovnávat s předchozími sériemi. A brzy jsem zjistil, že k tomu nebude prostor. Fauda je prostě jedinečná! Opět to byl pořádný nářez. A bylo tu i hodně psychologických momentů, které nutily mozek přemýšlet, na čí stranu se postavit, co je dobré a co z možností je horší, jak jednat s tím "hodným", který zradil, ale málo kdo by to mučení vydržel a jak věřit tomu, kdo se prostě stejně nikdy nezmění. To vše v běhu, ne na úkor děje a času. V závěru vidíme pár nejmenovaných lidí, jak leží na zádech, civí do vzduchu a jejich pohled říká: "Chcete mě?" Já rozhodně a nebudu sám. ()

muti

Neriadená strela menom Doron už nie je v tíme. Teda až do momentu keď treba zachrániť kapitána Ayuba. Priame rozkazy nie sú na to aby sa spĺňali, ale ignorovali. To sú proste výsady hlavného hrdinu a scenáristu. V reálnom svete by ho prepustili už pár rokov dozadu, avšak tu je stále tým istým problémom celej jednotky. Doron, nechoď. Idem. Lol. Toto sa deje naprieč celému seriálu. Kapitán Ayub: nikdy zo mňa nič nedostanete. Dostali z neho všetko. Libanonská spojka bola opäť zaujímavým spestrením sveta faudy, ako aj dvojití zradcovia a klasický shameless tactics našej jednotky. Mŕtvoly sa kopia do výšin, sú vystrieľané celé checkpointy susedných krajín, čistá pohoda. ()