Fauda - Série 4

(séria)
všetky plagáty
Akčný / Dráma / Thriller
Izrael, 2022, 8 h 29 min (Minutáž: 38–53 min)

Epizódy(12)

Doron s bývalou jednotkou vyrazí na misi do zahraničí. Noví nepřátelé se totiž chtějí pomstít za staré křivdy, a zaútočí proto na samotné srdce Šabaku. (Netflix)

Enšpígl

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Na čtvrtou řadu Faudy jsem vysloveně těšil a i když uznávám, že v některých pasážích působí série méně věrohodně než dřívější pořád je to akční adrenalinem našlapaná pecka, jejíž největší síla je nejen v akčních scénách, ale ve svým podrahovým vnímání střetů Izraele S Palestinci. Možná je škoda, že seriál se zaměřuje i na jednotlivé postavy a jejich soukromý život, ale zase chápu, že to asi celý nemůže být postavený jen na rubačkách a plánech na další rubačku. Poslední díl paráda. ()

Fr

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

„… BUDEME HLEDAT JEDNOTKU HIZBALLÁHU, KTERÁ DRŽÍ GABIHO“…  Už dlouho jsem nedal seriál na jeden - dva zátahy. Je super, že „chlapce“ (na chvíli) vyvezli do Evropy, kde se střetli s tou naší (ne)bezpečnostní realitou. Taky „zmrdi“ vymejšlej dobrý akce, takže tady máme spoustu mrtvejch na obou stranách, ale všichni víme, že to nakonec dobře dopadne… (OPRAVDU?).  A ten finální masakr? Kurva, chcu další sérii!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.)  Chci umřít za palestinskej lid. (Klidně v Libanonu) 2.) Makám pro Mosad a dostal jsem nabídku z Evropy.  ///  Thx za titule „Zuzana Maklakowska“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ** ()

sofiapetra

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

4. série je stejně famózní jako ty všechny předchozí. Skvělý, drsný a obohacující scénář (je bohužel zřejmé, že konec tohoto konfliktu je absolutně v nedohlednu). Lior Raz zkrátka ví, co si chce zahrát. A umí si to napsat. ()

M.i.k.e

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

pocitově nejslabší řada. Dost sem se těšil na částečný přesun do Evropy, ale nakonec tahle epizoda ani zdaleka nevyšla podle představ a v téhle části Fauda kulhala víc než kdykoliv předtím. Naštěstí to ale netrvá dlouho a děj se opět přesune na blízký východ a laťka se posune zpět na úroveň kterou nastavily předchozí série. Co mě trošku mrzí je samotné finále. Opět je sice slušně dramatické a vzhledem k tomu, že jsem celou dobu čekal kdo z týmu umře mi nevadí ani takhle brutálně otevřený konec, ale ta finálová přestřelka za mě prostě nevypadá moc dobře a chvílemi působí jak kdyby vypadla z nějakého deset let starého akčního béčka se špatným CGI. Je to možná detail, nicméně lehce mi to do té doby spíš pozitivní dojmy z poslední epizody pokazilo...70% ()

klukluka

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Pořád je to pecka, jenom souhlasím s výhradami uživatele ER, že by si například tak snadno neodtáhli toho duchovního z té bruselské mešity- strhla by se kolem toho strašná mela. Tady za sebou zabouchli dveře a bylo jakože po všem. A takových zkratek tady bylo víc a Arabové byli až nepochopitelně sdílní, což tomu ubíralo na uvěřitelnosti. Nelíbil se mi ani ten přepálenej závěr, ale kvůli Michalovi z Brna to nedělali. V Izraeli při něm nezůstane jedno oko suchý, ten seroš tam podle mě bude modla v rozsahu, jakej si asi vůbec nedokážu představit. ()

Hanys_

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Pořád dobrý. I ten úvod v Bruselu mě bavil, akce zase super, závěr jeden z nejlepších...akorát mám někdy pocit, že těch 12 dílů je prostě fakt moc. Hodně se řeší rodinné vztahy a tam tvůrci tak silní nejsou. Asi i kvůli tomu u mě žádná série nedošla na pět. 8/10 ()

mira007

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Čtvrtou řadu Faudy bych rozdělil na tři etapy: 1) Před Libanonen - slabší část, snížený rukopis  a blízkovýchodní autenticita a akce v Bruselu s vyloženými hloupostmi 2) Libanon - orgasmus, pravá Fauda se vším všudy 3) poslední dva díly, kdy všichni hlavní hrdinové potřebují psychiatra je nějak moc ubrečená a úplný závěr je kapitola sama pro sebe, to psychiatra potřebuju já jako divák. Nadprůměrná podívaná, svižné napínavé, ale asi nejslabší řada a přesto doufám v S05. PS: Kdo napočítá přesný počet účinkujících vozů značky Škody bude mít zdrarma vstup do muzea v Mladé Boleslavi ( když mu někdo koupí lístek ) ()

ER

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Trochu slabší série, kde chybí adrenalinové scény, když tým z Izraele vyrážel na mise v předchozích 3 sérií. Navíc některé jsou odbyté (např. odvlečeni imáma v Bruselu z mešity, návštěva syna v nemocnici a pár dalších). Některé prvky se už opakují (menší love story Dorana s policistkou, přestřelky, konflikty v týmu a s vedením). Nakonec nepřekvapivé finále svědčí o vyčerpání tématu. Ovšem hlavně výborná a opět napínavá zápletka, která dává vyniknout dilematům jednotlivých postav a herci drží seriál nad průměrem. ()

bearmeedek

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Původně jsem si myslel, že budu porovnávat s předchozími sériemi. A brzy jsem zjistil, že k tomu nebude prostor. Fauda je prostě jedinečná! Opět to byl pořádný nářez. A bylo tu i hodně psychologických momentů, které nutily mozek přemýšlet, na čí stranu se postavit, co je dobré a co z možností je horší, jak jednat s tím "hodným", který zradil, ale málo kdo by to mučení vydržel a jak věřit tomu, kdo se prostě stejně nikdy nezmění. To vše v běhu, ne na úkor děje a času. V závěru vidíme pár nejmenovaných lidí, jak leží na zádech, civí do vzduchu a jejich pohled říká: "Chcete mě?" Já rozhodně a nebudu sám. ()

Rockerman

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Eli: "Věřil bys tomu? Celá Gaza nacpaná do deseti paneláků". Ano těžko tomu věřit, jak jsme si zaplevelili Evropu. Belgická policie nemůže pořádně vyslechnout podezřelého immáma, aby neporušili jeho práva. Další policisté zdrhají od mešity, když jsou doslova vyhnáni muslimy, kteří jsou prý utiskováni. Byl rozdíl, jak s mohamedány jednali Izraelci, kteří ví s kým mají tu čest nebo belgičtí pseudohumanisté. Ale zpět k seriálu. Ani čtvrtá řada nesnížila vysoko nastavenou laťku a je to opět za pět. Jedno malinké ale tu přece jen je. Už i Fauda se svezla pro Netflix na vlně feminismu a genderového vyrovnání a tak se to tu hemží chytrými šéfkami a policistkami. Nu což, budoucnost už zřejmě nepatří aluminiu, ale ženám. ()

zavackyo

Fauda je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, a proto jsem se velmi těšil na novou sérii. Čekání od července minulého roku, kdy série byla vydána v Izraeli bylo nekonečné, dlouho nebyly oficiální informace o vydání na Netflixu pro zbytek světa. Ve druhé polovině ledna 2023 jsme se konečně dočkali. Celou sérii jsem zhltnul během dne a půl. Jak už tady někteří psali, bylo zde několik zkratek, které nemusely působit úplně dobře. Subjektivně mi přišlo, že v této sérii bylo lehce méně akce. Chování některých postav bylo občas nelogické, zejména ve finále, které se mi upřímně moc nezamlouvalo. I přes to při malinkém přimhouření oka jsem byl moc spokojený a hodnotím plným počtem. ()

Zaks

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Oproti starším sezónam seriál dospel do kreatívnejše podoby. Stále sa však niektoré časti bez preklikávania nedali pozerať, nebolo to však až také časté. Pri iných zasa človek tajil dych a napätie bolo riadne mrazivé, nevediac sa dočkať od nervozity s okúsanými nechtami ďalšieho pokračovania. Osud hrdinov nebol ľahostajný, páčilo sa mi aj prelínanie niektorých charakterov od zlého k dobrému a naopak. Škoda občasných okatých dejových skratiek a najmä divného záveru, kde sa autori už ponáhľali ho zrejme rýchlo dokončiť, bez potrebnej kvality badateľnej predtým. ()