Kačeří příběhy

• USA DuckTales
USA, (2017–2021), 26 h 15 min (Minutáž: 21–44 min)

Hudba:

Dominic Lewis

David Tennant, Ben Schwartz, Danny Pudi, Tony Anselmo, Beck Bennett, Kate Micucci, Bobby Moynihan, Toks Olagundoye, Eric Bauza, Josh Brener, Corey Burton (viac)

Skrblík McKačer již dávno pověsil na hřebík život plný výprav za dobrodružstvím a dalším bohatstvím. Místo toho se naplno věnuje svému podnikání v Kačerově. Když se však nečekaně setká se svými prasynovci, rošťáckými trojčaty Kulíkem, Dulíkem a Bubíkem, otevřou se dveře do minulosti plné tajemství, artefaktů a dobrodružství, kterému nakonec neodolá a vydá se opět do světa. Kromě nezbedných trojčat mu dělají společnost také hospodyně, paní Čvachtová a její vnučka Kačka a samozřejmě Skrblíkův pilot a šofér v jedné osobě, Rampa McKvák. Pamětníci se mohou také těšit na Rafany, Hamouna, Kačera Donalda, Šikulu, Zlatku, Magiku VonČáry, ale i na zbrusu nové postavy. Legendární Kačeří příběhy jsou zpět! (Disney Channel)

zdepapepa

Moderní Kačeří Příběhy říznuté Gravity Falls. Ovšem zatímco Gravity Falls mě nikdy nenadchlo, zde to zvláštním způsobem funguje. Až se skoro divím, jak jsem dřívější Kačeří Příběhy mohl sledovat. Zdají se zpětně hodně infantilní. Infantilní a bez osobnosti, zejména Bubík, Dulík a Kulík. Tady je člověk rozpozná nejen podle barvy oblečení ale i podle chování. Co se však nemění mezi starým originálem a novým rebootem je smysl pro dobrodružství. Ten díkybohu stále existuje. I postavy, které se tu všechny dostanou alespoň někdy do popředí (hlavně palec nahoru za kačera Donalda). Animace je trochu jednodušší, ale zcela odpovídající tomu, o co se režiséři snažili. Nemohu bohužel posoudit kvalitu dabingu, protože jsem originál viděl v češtině a tento reboot v angličtině. Pro fanoušky originálu - myslím si, že už jen kvůli nové paní Čvachtové stojí za to si to pustit. Zůstává už jen otázka jestli tento nový výtvor zůstane timeless nebo jen jako levný nostalgia fuel. ()

Jeoffrey

Když jsem slyšel, že se bude dělat remake něčeho, co provázelo mé dětství a co jsem si jako malý docela oblíbil, tak jsem byl zvědavý, ale zároveň poměrně hodně skeptický. Málokdy se povede udělat moderní verzi, která osloví nové i původní diváky a která bude pro někoho, kdo zná starší sérii v podstatě podobně dobrá. Tady se to ale povedlo! Jistě, sice chvíli trvalo, než jsem si zvykl na nový styl animace, ale když jsem slyšel opět starou známou úvodní znělku, která zní pořád stejně a zároveň jinak, pak jsem se rozhodl, že dám i celé téhle sérii šanci. A vše působí obdobně, jako ta ústřední melodie - na jednu stranu je vše tak známé a stejné a na druhou v některých ohledech nové a jiné. Přesto stále zajímavé, dobrodružné se sympatickými postavami a docela povedenými příběhy. Překvapení se najde hned několik, třeba nová podoba paní Čvachtové, fakt, že trojčata Bubík, Dulík a Kulík jsou tentokrát mnohem lépe rozeznatelná a každý má trochu jinou povahu, nebo třeba to, že se mnohem častěji vidíme s Donaldem. Na druhou stranu je již v první sérii většina známých postav, takže opět vidím Rafany, Hamouna, Rampu... Zkrátka tahle nová série ctí tu původní a na její fanoušky si připravila spoustu pomrknutí (třeba Skrblíkovu garáž) a zároveň se snaží být mnohem dynamičtější, napínavější a nebojí se jít v určitých ohledech vlastní cestou. Zkrátka tahle nějak se dělá dobrý remake... 8/10 ()

ARI50

Těšil jsem se na oživení je sice pravda že toje úplně jiná stranka barev a vizuálu ale mě se tahle banda líbí sice bych uvítal jiný nápad ale jsem dostatečně spokojený, a pokud se plánuje opět vzkřišení do budoucna chtělo by to překvapit víc je to pěkné ale stará klasika bude vždycky o něco lepší. ()

Tommassi3

Urážka fanoušků (i) původního seriálu ?? Nenechte se vysmát !! Těžko hádat, zda by šlo v případě tohohle seriálového remaku k originálu přistupovat s ještě větší úctou a pokorou, než tomu právě tvůrci učinili.. Podobně jako původní Kačeři aktualizovali klasické disneyovky tak i tihle hravě aktualizují svůj předobraz, a to včetně samotné stripové předlohy, již evokují minimálně tím minimalistickým pozadím.. Nesmírně zdařilý projekt, který svými odkazy, vtípky i aktualizacemi či rozšiřováními baví a adoruje zároveň jako máloco.. ()

PKD

Jelikož moc neholduji moderním verzím klasik (jakýchkoli), tak jsem nebyl ponejprv nebyl příliš nadšen z existence tohoto. No, ale jelikož máme tento týden doma na hlídání mého šíleně jošťomilého 4letého synovce, tak se s ním na to koukám a kupodivu! jsem shledal, že je to fakt prdel. Kresba je sice dosti odfláklá a úvodní song od Čoka nějaká pipinda nepřekoná, ale fórky a scénáře vůbec, no časem to vidím i na 4.;-) P.s. dostali mě vzdušní žraloci, což je žralok, který má přivázaný balónek, který ho má jaksi nadnášeti.:)))) To mě dostalo. Orig. je orig. ale tady se opravdu nejedná (krom vizuálu) o devalvaci, což je v dnešní zparchantělé době, téměř....biblický zázrak. P.s. plně chápu i rozumím plným počtům, ale i odpadům. ()

filmmovier

Nové Kačeří příběhy ctí originál (a krásně na něj odkazují), ale přitom jsou zcela samostatné a vlastně i mnohem zábavnější a z mého pohledu možná i lepší, než originál, na který ovšem nedám dopustit ani dnes a celým svým srdcem ho miluju. Skutečně výtečně napsané zápletky, trocha serializace, výborný příběh plný úžasně palčivých otázek (matka kluků) a zajímavých nových postav (neteř Magiky), víc prostoru pro Donalda, který v původním seriálu zoufale chyběl, kluci mají propracovanější charaktery a dají se rozeznat, znělka je pořád neskonale úžasná (a tahle její nová verze se mi fakt zamlouvá) a... no, pokud mě tady aspoň někdo trochu čte, asi ví, co přijde. Je v tom David Tennant. A jako Skrblík je fakt fenomenální. Trochu jsem se toho před premiérou bál, ale musím říct, že tyhle DuckTales absolutně předčily všechna má očekávání a dokážu si představit, že to dotáhnou na stovku dílů původního seriálu. Předpoklady k tomu mají. Jsou dynamické, napínavé, krásně akční i zábavné, v mnoha věcech originální, už v prvních dílech nabídly snad úplně všechny postavy, které nabídnout měly a krom toho mají tu poměrně originální animaci, která je ale fakt totálně výborná. Teď doufám, že se tvůrci dabingu neinspirují tím novým výtvorem a nenazpívají píseň podle verze číslo 2. Tenhle originál je ale naprosto výtečný a v tomto případě mu dám i přednost. Za 1.sérii 95% a přeju kačerům dlouhé trvání. ()

Kri-kri odpad!

Viděl jsem sice jen dva celé díly + nějaké ukázky, ale bohatě mi to stačilo. Absolutně nechápu, co se na tom může někomu líbit?! Je to barevné, hýbe se to, ale tím to taky končí. Animace je naprosto odfláknutá a amatérská, jakoby dělaná podle počítačových her z 80. let, především mě iritují ty hranaté rysy. Jednotlivé díly nemají žádný pořádný příběh, jsou bez nápadu, vtipu i napětí. Postavy jen hekticky ječí a stále někam pobíhají, žvaní do mobilu a celkově se ten seriál vůbec nejeví pohádkově, spíš to celé působí jako nezábavná a příliš zmodernizovaná parodie na původní Kačeří příběhy vytvořená někým dostatečně zfetovaným. Vsadím se, že 95% všech zdejších hodnotících dává 4 a 5 * už jen z principu, že zbožňují původní seriál a tudíž nejsou schopni na tuto nepovedenou verzi vůbec pohlížet objektivně a kriticky. 5% ()

Timak

Já jsem asi konzerva, ale pro mě jsou one and only původní Duck Tales, které jsou prostě TOP. Už změnu úvodní znělky jsem kousal hodně dlouho, ale tohle jsem už nedal. Animace hrozná - ale chápu, že je to teď “moderní” a dětem se to líbí. ()

Jaro.Krafcik

Kačerovo 2, ale inak žiadna sláva niektoré tie epizódy boli fakt iba priemerne ale občas kačerí príbehy zabavili. Aj keď už nie som najmladší, predsa len seriál je cielený pre detské publikum. Hlavne že to davajú na disney channel. Ja som to na tomto programe nepozeral, vôbec ani neviem kedy som ho prestal pozerávať ale sú to roky a roky dozadu. Samozrejme aj na kačerovo si pamätam veľmi málo. Ale určite bolo lepšie ako toto nové spracovanie aj keď animácia nebola najhoršia. Ako som už spomínal pre mladšie publikum ako vyšité. 3* ()

Soweek

4,5*. Kačeři jsou pro mě naprostá modla. V dětství jsem si dal každý víkend sakra záležet, abych nezaspal ráno Kačery a hltal jsem každou minutu. Kombinace klasické pohádky s dobrodružnými výpravami ala Indian Jones prostě byly boží a žádný jiný seriál se k tomu ani nepřiblížil. Remaku jsem se tedy docela bál, kort když jsem viděl první fotky a trochu jiný styl animace postaviček. Jenže jsem se obával naprosto zbytečně. Kačeři jsou zpět v plné síle, s původním humorem a dobrodružstvím za každým rohem. Výraznou změnou je větší důraz na dámské hrdinky, což může souviset s dnešní dobou. Čvachtová je silná sebevědomá žena a Kačka je větší číslo než všechny trojčata dohromady. Rejpalové si vždycky něco najdou, když budou chtít, ale moderní verze dle mého opravdu vzdává čest původním Duck Tales. Rampu nedabuje Heřmánek, ale smiřte se s tím. I tak je český dabing nadprůměrný. ()

Janega

Nad animáciou postáv by Carl Barks zaplakal. Ale aspoň sa vyhli tej príšerné 3D animácií (Mickeyho klubík). Úvodná zvučka je dosť zavádzajúca. Z nej to totiž vyzerá, že sa bude jednať o dobrodružné výpravné príbehy, ktorých súčasťou by mal byť aj Káčer Donald, ktorý v staršom seriáli mal len epizódnu rolu. Vyzeralo to na návrat ku komiksovým koreňom káčerov. Toto všetko však spĺňa len pilotný diel. Buď sa totiž jedná len o prostoduché príbehy, kde hlavnými hrdinami sú len tie malé káčerovské trojčatá alebo ak sa už aj ide na nejakú tú dobrodružnú výpravu, tak jej potenciál je značne nevyužitý. A ani Donald sa v tomto seriáli nevyskytuje, tak často ako by sa mohlo zdať, čo je škoda, pretože veľmi dobre plní tú komickú funkciu. Škoda, že autori nemali väčšie ambície, než len nakrútiť ďalší nový Disney seriál, respektíve sa zviesť na úspešnej značke. ()

Teg

Naprosto otevřeně říkám, že první zkušenost byla hrozná. S původní sérií to nejde srovnávat, tak jako u mnoha jiných legendárních seriálů. Naštěstí tvůrci toto pochopili a udělali vlastně uplně nové kačery, jedoucí na uplně odlišné vlně. A víte co? Já si to po nějaké době zamiloval. ()

papaguy

Z grafického a výtvarného hlediska je tohle o dvě ligy výš, než původní série. Je téměř neuvěřitelné, že z jedné televizní stanice vypadne toto (nebo nebo třeba Myšák Mickey v retrostylu z roku 2013). A pak něco jako Mickey a závodníci či Mickeyho klubík, které považuji za čisté televizní zlo a dno tv zábavy pro děti. ()

boni

Zářný příklad toho, jak velký kvalitativní rozdíl byl mezi tou poctivou kreslenou animací starých časů, jakou jsme mohli vidět v původních Kačerech, a tou dnešní. Tohle je naprostá urážka animované legendy. ()

Idahou

Ve svých 33 letech jsem si každé nedělní ráno udělal kávu, dal si něco dobrého a pustil jeden díl nových kačeřích příběhů - absolutně nejlepší část týdne. ()

Hawkey15

"My z kačerova" jsem sledoval každou sobotu a i dnes patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších kreslených seriálů od Disney. Nová verze je za mě pečlivě zpracovaná a rozšířená podívaná pro novou generaci diváků. Charaktery postav jsou propracovanější a ušli kus cesty od původního seriálu. Detaily tipu, Kačer Donal má pořád svůj chraplák, ale už nevydává jen zvuky, ale když se zaposloucháte, tak mu rozumíte co říká, jsou perfektní. Synovci společně s Kačkou a paní Čvachtovou jsou mnohem zajímavě uchopení. Dočkáte se rozvinutí dějových linek na které nebyl prostor v původním seriálu. Takže nejenom, že jsem se nenudil, ale sledování dostalo úplně jiný rozměr díky znalosti původního seriálu. Grafika mi sedla hodně a doufám, že podobným způsobem Disney naváže na ostatní seriály jako třeba Rychlá rota. ()

Shyny

Návrat po 30 letech k oblíbené klasice mezi Disneyho seriály dopadl výborně, a přestože při svém oznámení vyvolával pochopitelné vlny skepse, výsledek rozptýlil jakékoli pochybnosti a může hrdě stát po boku původního My z Kačerova. Na modernizované pojetí a grafický styl nových Kačerů jsem si kupodivu přes prvotní obavy zvykl téměř okamžitě, a naopak mě valná část změn mile překvapila. Staronová úvodní znělka zní lépe než kdy dřív. Vesměs všechny postavy podstoupily větší či menší přepracování a jsou nyní zajímavější a barvitější, a to v čele s ústřední trojicí synovců. Oproti originálu je navíc nová verze méně epizodická a příběh má větší návaznost. Seriál je vedle dobrodružství a výprav za tajemstvími světa nabitý i nápaditým humorem, který mě kolikrát nahlas rozesmál. Kvalita dílů je samozřejmě proměnlivá a ne každý je trefa do černého. Až na pár slabších epizod je to ovšem vynikající zábava, kterou si s dětmi může užít i dospělý (není-li na to příliš "dospělý"), a to má podle mě ohromnou cenu. ()