LangiJ

Osudy šestice hlavních hrdinů pokračují a čím dál více se proplétají... Na začátku je malé opáčko, v němž jsou připomenuty příběhy jednotlivých postav z prvního dílu, plus je rozšířeno o další scény, které dokreslují osudy hlavních postav před naloděním na Tchaj-pching. Pak už se to rozbíhá naplno. Skvělá hudba, herecké výkony a některé scény/záběry byly fakt parádní, někdy dost drsný. I když jsem podle traileru čekala, že se děj začne odvíjet přesně tam, kde první díl končil, tak i tohle zpracování u mě zabodovalo. Přeloženo. ()

Vavča

Jednička měla i přes necitlivě uspěchaný konec silné momenty, partie byla rozehrána slušně. Nicméně vinou střihače, nebo režiséra došlo ve dvojce velmi hloupě k opakování určitých pasáží z jedničky v trošku pozměněné podobě. 15 minut tak šlo převážně do kopru, mohly být využity lépe. Taro Iwashiro složil opět geniální OST, tak silné a krásné motivy, které navíc evokují dobovou symfonickou hudbu, prostě nádhera. I některé scény jsou velmi silné a působivé, jenže stejně jako hlavní hrdinové i Jenda Woo se příliš topí ve vlastní bezdradnosti jak naložit s ohromným prostorem a rozpočtem. Vzhledem k hvězdnosti obsazení, rozpočtu bych fakt čekal údernější spektál, bylo to až příliš krotké, nostalgické a sentimentální. Možná by bylo lepší, natočit některé pasáže z obou filmů nově, spojit to nejlepší z obou dílů do jednoho 3-3,5 hodinového filmu s pauzou pro diváky uprostřed, výsledek by byl určitě více koherentní, působivější. ()

ScarPoul

Po výbornej jednotke nastáva trochu studená sprcha. Prvá polovica filmu je len súbor scén z predchádzajúcej časti. Ten síce slúži ako pripomenutie vzťahov a dejovej línie, ale zároveň spôsobuje pomalý rozbeh. To spôsobí, že finále ktoré som si po vzoru Red Cliff predstavoval ako niečo čo mi zoberie dych sa nekoná. Revolúcie a protesty, chudoba a potopenie parníku Taipei vytvára pôsobivú kulisu na ktorej Woo rozohráva osudy svojich postáv, ale nedosiahne potrebného efektu. Ku koncu to spadá do melodrámy, ktorú naozaj nemusím. Postupné budovanie je nahradené v tejto časti šialenou snahou dorozprávať dejové línie, čo v zásade kazí aj koniec filmu. Ale mimo to sa jedná znova o veľmi vyspelé dielo. Scény na lodi a vo vode čo je 30 minút sú naozaj výborne natočené. Fei Zhao doslova pláva priestorom a jeho obrazy majú svoje čaro. Rovnako Woo zvláda šokovať( uväznené dievčatko v potápajúcej sa lodi). Aj napriek kritike to ale má svižné tempo a skvelú Zhang Ziyi a Takeši Kanešira. Možno by filmu prospelo, keby nebol rozdelený na dve časti. Takto rozkúskované to stráca svoje čaro. Stále je to ale na vysokej úrovni. ()

kinderman

Co si chcete pustit první den návštěvy čínského prezidenta v ČR než nějaký výživný čínský romanticko- historický epos? Tady bylo režisérovi evidentně líto vystřižených záběrů z předchozího filmu, takže z nich poskládal téměř půlhodinovou rekonstrukci typu "viděli jste předtím". Zbytek tvoří filmařské cvičení na téma "všichni na jedné lodi" (a tou lodí je čínský Titanic). ()

Lacike

Este neznesitelnejsie ako jednotka. Ubudli bojove sceny a pribudli zbytocne romanticke flashbacky z jednotky, takze si znova zopakujeme sceny, ktore sme uz videli. Väcsina filmu je nekonecnym cakanim na to, kedy sa vsetky postavy konecne nalodia na lod, ktora sa ma potopit. A ani sceny s potapajucou lodou nie su nijak extra pôsobive. A ktore postavy preziju a ktore nie mi bolo po stvorhodinovej torture uz uplne ukradnute. Vysledkom je obrovske sklamanie a jeden z najhorsich Wooovych filmov. 2/10. ()