Deutschland sucht den Superstar, v Německu zvaná jedině jako DSDS, je německá verze britského formátu Pop Idol z roku 2002, jejímž cílem je zvolení nejtalentovanějšího zpěváka/zpěvačky. Soutěž začíná konkurzy přihlášených účastníků v několika německých městech, kdy o dalším postupu soutěžících rozhoduje čtyřčlenná porota složená z více či méně známých prominentů německého show businessu pod vedením popového titána Dietra Bohlena. Cílem všech účinkujícíh je takzvaný RECALL, kde porota znovu a více do hloubky testuje schopnosti jednotlivých kandidátů. Následují live ''Moto Shows'', kde již o postupu soutěžících každý týden rozhodují televizní diváci hlasováním přes telefon, či SMS. Vítěz soutěže získává peněžní odměnu ve výši 500 000 Eur a smlouvu na vydání jednoho CD v produkci již zmíněného Dietra Bohlena. A to se vyplatí! (Olif)

troufalka

2022 porota: Florian Silbereisen, Ilse DeLange, Tobias Gad.                                                                       .          Na rozdíl od ČSHS, kdy působí porotci spíš jakou soudci mi připadá tahle sestava víc pohodová a hravá, zbytečně nestresuje, žádné červené bzučáky, stačí jen zvednout ruku. Předešlé roky jsem nesledovala. ()

vydumnica

Mám veľmi rada DSDS💙. Od roku 2018 (Marie Wegener víťazka a moja absolútna favoritka) sledujem každú jednu sezónu a ani jednu epizódu nevynechám. Je až neuveriteľné, aký vysoký level táto spevácka súťaž dosahuje. Pre mňa je to na 4 až 5*. Vždy sa teším na sobotu večer. Castingy ma asi bavia najmenej. Najviac si vychutnávam nakrúcanie v zahraničí, Recall je vždy na nádherných miestach, či už Juhoafrická republika, Grécko, Taliansko alebo Thajsko. A potom sa vždy teším na Live Shows, najradšej mám tému filmové hity! No a samozrejme nesmiem zabudnúť na porotu!!! Po všetkých tých rokoch mi chýba sympaťák z Modern Talking Dieter Bohlen, ale som maximálne spokojná aj s dobráčiskom Florianom Silbereisenom, holandskou country speváčkou s krásnym hlasom Ilse DeLange a sympatickým producentom Tobym Gadom. Super!!! Minulého roku zase potešila Maite Kelly. Zo súťažiacich tento rok držím prsty country Star Holanďanke Amber Van den Elzen a som celá happy, že sa dostala až do TOP 2!! Ďalší top finalisti sympatickí bratia Laffontien z cirkusu a pop princezná Melissa sú tiež úplne super!!! Som maximálne spokojná. DSDS 2022 je najlepšia Staffel odkedy sledujem, wow!!! UPDATE (01.04.2023) Paradoxne 20. jubilejný ročník je najslabší!!! Síce Dieter is back :-) ale finalisti sú skôr priemerní, nemám ani favorita. Thajsko Recall akési nemastné - neslané. Z porotcov potešil Dieter a Pietro Lombardi, ale Leoni je ako porotkyňa nevýrazná a celú DSDS podľa mňa kazí Katja Krasavice - tá najhoršia voľba porotkyne, aká len mohla byť s tými najotrasnejšími až vulgárnými outfitmi - hrozné! Z rešpektu k minulým ročníkom, nechávam moje hodnotenie nezmenené, no za rok 2023 dávam slabé 3*. ()

• V Deutschland sucht den Superstar 2020 byl v porotě Pietro Lombardi, jenž sám vyhrál Deutschland sucht den Superstar v roce 2011. V roce 2023 pak též usedl do porotcovského křesla. (TheSlezy)
  • Dieter Bohlen v roce 2021 prohlásil, že se po dlouhých 18 letech (2002–2021) rozhodl opustit místo porotce v DSDS. Avšak v roce 2023 při jubilenjní 20. Deutschland sucht den Superstar opět usedl do křesla porotců. (TheSlezy)
  • V Deutschland sucht den Superstar 2022 se poprvé v historii ve finále objevila dvojice bratrů, a to Harry a Gianni Laffontien, kdy starší Harry zvítězil. (TheSlezy)