VLADEK

1. sezóna - zase tak nedejte na hodnocení uživatele "Eluin", protože první řada si rozhodně zaslouží 4 hvězdičky. Má to spád, žádný zbytečný balast a těch nelogičností tam rozhodně moc není. Rozhodně to hravě strčí do kapsy veškerou současnou českou seriálovou produkci na komečních televizích. A z mého pohledu tam osoba premiéra hraje podružnou roli, protože je to příběh o rodině/nách. Jsem zvědavý na 2. řadu až k tomu budou české titulky. 80%/Update únor 2021 - 2. sezóna - to už je trochu něco jiného, tady už se, z mého pohledu, tvůrci nedokázali shodnout o čem to má vlastně být a místy je to roztahané do všech stran, dost vaty. Přitom je to docela škoda, stačilo některé postavy vynechat, ořezat na 8-10 dílů. 50-60%. Nicméně dvě hvězdičky je čirý nesmysl. ()

Mamlas

První série: Začne to vleklým HI, první 2 díly ale budiž. Pak se začnou účastníci postupně chovat jako idioti a taky řešit své nezajímavé soukromé motivy a jde to celé do překombinovaných shnilých kytek. Rozplizne se to na 8 dalších, nudných zbytečných dílů, aby to skončilo jakýmsi pofiderním umělohmotným happyendem. (15%) | Druhá série: Děj pokračuje a jsou nové zápletky složité jak žebřík. Ale v zásadě furt sedí všichni na zadku a kecají a vymýšlejí kokotiny. 70% vaty je třeba přetočit, zbytek budiž pomalé drama. Logika upadá, zmatek nad zmatek, je třeba tu šlamastiku, která tvůrcům trochu přerostla přes hlavu, nějak ukončit, tak to po neskutečně natahovaných 12 dílech nějak ukončí. (18%). | Celkově. (17%) ()

Eluin

Izraelský seriál - to už je v posledních letech mezi televizními diváky docela slušný pojem. Pojďme si to zrekapitulovat, máme tu skvělý Hatufim (který se stal předlohou pro úspěšný americký seriál Homeland) a oceňovanou Faudu (byť zde jistě existují oprávněné výhrady). Mezi tyto úspěšné projekty se může zařadit i seriál s pro našince tajemně znějícím názvem - Bnei Aruba (v originále בני ערובה), což se dá s dopomocí google translate do češtiny přeložit jako "rukojmí". Není asi velkým překvapením, že v USA se rozhodli natočit vlastní verzi s názvem "Hostages". Zdá se, že izraelské seriály jsou velmi inspirativní. On už název tak nějak shrnuje vše podstatné. Izraelská dobře situovaná rodina (matka je špičkový chirurg, otec ředitel školy) s dvěma dospívajícími dětmi se stane rukojmím skupiny neznámých maskovaných osob, které jednoho večera provedou v jejich bytě úspěšnou "invazi". Co tyto osobí chtějí vyjde najevo poměrně záhy, nejedná se o nic menšího než o smrt samotného izraelského premiéra, kterou by měla způsobit právě matka, jež je pověřena jeho operací. Nastává poměrně působivé drama plné nečekaných zvratů. Co dál? Zachránit svoji rodinu, nebo život premiéra? Takhle napsané to zní docela zajímavě a skutečně příběh je v první polovině seriálu velmi dobrý a napínavý. Každý detail tu má svůj význam a vy se jen letmo u obrazovky můžete dohadovat jak co skončí. Bohužel se seriálem se to má jako s dobře okořeněným jídlem, které je jinak ale docela slušný "shit". Někde ve své druhé polovině (seriál má 10 dílů) mi totiž začalo docházet na jakou strunu tvůrci doopravdy hrají. Seriál - snad po vzoru některých severských počinů - šíleně překombinovává zápletku, což působí trochu matoucím dojmem, ale hlavně je to velmi neuvěřitelné. Když se navíc nad některými nelogičnostmi zamyslíte, tak vás napadne fůra jiných možností, jak šlo danou situaci řešit lépe a jednodušeji (a v neposlední řadě bezpečněji). Ony eskapády jsou zde ale jen kvůli gradaci a oslím můstkům pro další šílenosti, které si autoři pečlivě připravují. Ok, jednou za čas se něco podobného dá snést, ale tady je to - zejména v druhé půli seriálu - přítomno takřka neustále. Ve výsledku to dost otravuje. Korunu všemu nasazuje poslední díl (respektive poslední první série, po 3 letech bylo totiž natočeno pokračování), kde se vše jakoby vysvětlí, nicméně to vše je podáno takovým způsobem, který asi úplně neuspokojí (minimálně v mém případě). Uznávám, že suma sumarum to ve výsledku tak hrozné asi není. Potěší zajímaví herci (např. Ayelet Zurer, kterou asi budete znát jako Miladu Horákovou z filmu Davida Mrnky), nicméně na to jak je to slušně rozjeté, mě seriál trochu zklamal. Zklamáni asi bude i v případě, že: a) očekáváte palestinsko - izraelské politické drama (ne, to tady fakt není), b) očekáváte film ve stylu "home invasion", c) máte ve zvyku ve filmech fandit "otcům od rodiny", ten z tohoto seriálu je totiž hrozný vůl. ÚPRAVA: po druhé sérii se mé soukromé hodnocení překlopilo ke 2 hvězdám. Dívat se na to pořád dá, ale těch našroubovaných neuvěřitelných akcí jsou tam tuny. () (menej) (viac)

mira007

Ayelet Zurer aka Milada Horáková jako doktorka, která má operovat izraelského premiéra, načež j k její rodině  napochodují domů čtyři maskovaní ozbrojenci a požadují, aby se operace nepovedla. Od prvního do posledního dílu nepřetržitá napínavá svižná jízda plná zvratů na úrovni špionážního thrilleru a kdyby ten závěr tvůrci mírně nepřekombinovali a nenasadili trochu přestřelenou pointu, tak to je pět hvězd na úrovni izraelské tvroby jako Fauda (2015) nebo Kfulim (2015), ale takhle to je něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami.  Záporák Adam v podání Jonaha Lotana dokonalý. ()

hanagi

Je to fikce, takže nebudeme řešit, když logika občas zaskřípe. Oceňuju originalitu, přítomnost neokoukaných tváří a svižné tempo. Druhá série některé nesmysly celkem úspěšně vysvětlí, ale nevyhne se novým, a dva díly navíc zbytečně protahují děj. Ale ani to nic nemění na faktu, že jsem se po celou dobu skvěle bavila. ()