Speciální jednotka

(festivalový názov) (seriál)
  • Poľsko Służby specjalne (viac)
Poľsko, 2015, 3 h 40 min (Minutáž: 44 min)

Réžia:

Patryk Vega

Scenár:

Patryk Vega

Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Beata Kawka, Eryk Lubos, Marcin Bosak (viac)

Po zrušení WSI (polská CIA) zakládá ministerstvo vnitra novou organizaci skvěle vyškolených agentů, kteří vlivem událostí přišli o utajenou práci v zahraničí. Klíčovými postavami speciální jednotky jsou odbojná podporučice Aleksandra, ze zahraničí vrátivší se voják kapitán Marian a zejména bývalý člen polské StB plukovník Marian ve vynikajícím podání Janusze Chabiora. Po dobu téměř 4 hodin se divák ocitá ve světě mafie, nekompromisního obchodu, vysoké politiky i osobních dramat jednotlivých členů speciální jednotky, ve kterém společně s postavami neví dne ani hodiny. (3Kino Fest)

Enšpígl

V době kdy tady pořádáme hromadný onanie nad Raplem a Pustinou a děláme, že nevidíme inspiraci u severských seriálů jsem díky festivalu 3Kino viděl seriál, který převyšuje naprosto všechno co jsem kdy v seriálech viděl, tak o dvě třídy. Nečekej nějakej souvislej příbeh, ani co díl, to epizoda. Seriál/Film je vyprávěn kapitolovou formou, díky které si uděláš naposto dokonalej přehled o špíně, která znamná moc - silovou i politickou. Nenajdeš hlavní roli, ale skupinu hlavních postav, který dostavaj docela vyrovnaný prostor a mají svůj osobní podpříběh a i když ty lidi rozhodně nejsou žádní sympaťáci a práce co dělají je vysloveně nechutná, postupem času ti nějak přirostou. Realistický, vymakaný do posledního obrazovýho detailu i vysloveného slovíčka. Marian navíc mluví takovým způsobem, že co věta, to sarkastická perla. Nadseriál, kterýmu ostatní seriály možou leda tak čistit boty. Ještě mě zaujalo, že Polsko jako nejbližší evropský spojenec USA v Afganské epizodě udělali z americké vojenské činnosti v Afgánu brutální hajzlovinu. ()

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

Nelítejte za filmem, zůstaňte v Praze!

23.10.2016

3 kinosály, 4 země, 5 workshopů, 5 dní, 18 hostů, 40 filmů. MFF 3Kino – Praha 2016 proběhne ve dnech 2. až 6. listopadu ve dvou sálech kina Atlas, ale nově i v kině Evald. Festival se i letos… (viac)