liquido26

V roce 1944 natočil Universal snímek Pearl of Death s Basilem Rathbonem v roli Sherlocka Holmese, ve kterém se zároveň objevila postava vraha přezdívaného Creeper, kterého ztvárnil Rondo Hatton, herec, který na následky otravy plynem během první světové války trpěl nemocí zvaná akromegálie, jenž způsobila nadměrný růst jeho obličejových kostí, chodidel a dlaní. Studio Universal ne zcela eticky využilo jeho postižení pro role děsivého psychopatického vraha nejenom ve výše zmíněné Holmesovce, ale také ve dvou dalších filmech, House of Horrors a The Brute Man, kde se jeho postava Creepera objevuje již v hlavní roli. Oba filmy byly natočeny již v roce 1945, ale do kin šly až o rok později po Hattonově smrti. Příběh House of Horrors je příběhem zneuznaného a kritiky ponižovaného sochaře, jenž při pokusu o sebevraždu v řece nalezne přitopeného vraha Creepera. Rozhodne se, že místo toho, aby se zabil, vezme téměř utopence k sobě domu, kde podle jeho obličeje udělá nový masterpiece, který ho tentokrát dozajista proslaví. No a při té příležitosti Creepera vyuřije k tomu, aby oddělal všechny kritiky, kteří se o jeho díle nepěkně vyjádřili v novinách. __ Samozřejmě, že je to totální béčko, ale narozdíl od jiných béčkových hororů té doby jsem se u toho nenudil a ani jsem tam neobjevil nějaké vyloženě trapné nebo debilní momenty. ()