Film vypráví o zradě a lásce. Moffet jednou uvidí z okna laboratoře svého nejlepšího kamaráda s jeho dívkou. To ho natolik rozčílí, že mrští nádobu s žíravou tekutinou o zem a ta mu znetvoří tvář. O pár let později je znám jako Creeper, nebezpečný vrah, po kterým jde policie. Když jednou uniká zákonu, vleze se schovat k neznámé dámě. Ta je ale slepá, tudíž neví, o koho se jedná. Creeperovi se zalíbí. Ale jak dlouho může taková náklonnost trvat? Nezradí ho dívka? Nedostane ho policie? (Campbell)

Campbell

Tohle není zrovna moc dobrý Universalácký horor, který také právem upadl do zapomění. Film je o postavě jménem Creeper který má znetvořenou tvář. A pak se celý děj ubírá u tom že on je vrah ale zamiluje se do slepé protože nevidí jak je ošklivý. Film má 58 minut a je poměrně dost zdlouhavý, polovina scén by šla zkrátit. Ale to není to nejhorší, nejhorší na celém filmu je vznik Creepera. Jako mladý uvidí jak ho jeho holka podvádí, tak místo aby šel rozbít hubu jeho kamarádovy a svý holce tak hodí s nějakou kyselinou o zem. Geniální!!! Film je dost slabý nemá atmosféru, nemá ani známky strachu, prostě nic. Spíše bych to přiroval ke krimi noirovce. Tenhle film moc nedoporučuju a to mám tsarší kousky moc rád. ()

pornogrind

Chtěl jsem kouknout na nějakej film s Rondo Hattonem. Prioritou byl film House of Horrors(1946) ten jsem však nesehnal. Druhá volba padla právě na The Brute Man. Jde o takovou slabší kriminálku/horor. Kde hlavním motivem příběhu jak už napoví zdejší obsah je zrada a láska. Vše táhne samozřejmě právě Rondo Hatton. Jak se říká všechno zlé je pro něco dobré a díky jeho nemoci(Akromegalie) se vyloženě hodil do rolí takových vrahounů. Film jako takovej dnes už mnoho diváků asi nezaujme. Mě vyloženě nenudil a neurazil a i díky svý stopáži a hlavně díky Rondo Hattonovi klidně ty 3 slabší hvězdy dám. ()

liquido26

Rondo Hatton se opět vrací jako Creeper v tomto levném universalovském hororu. House of Horrors bylo podle mě trochu lepší. Tento film mě sice nenudil ani neurazil, ale je to prostě klasická záležitost se stokrát opakovaným schématem o psychopatickém vrahovi, bez jakéhokoliv napětí nebo emocí. ()

honajz

Kdyby zůstalo jen u exteriérových záběrů, jde o příjemný noir film, kde vadí jen zbytečně přehnaná maska hlavního hrdiny. Ta je přece jenom spíše směšná, než hrozivá. Jenže pak je zde ještě řada interiérových záběrů, jež tvoří tak polovinu filmu, a ty jsou prostě hloupé. Slepá slečna stále hraje na piano, detektivové stále řeší mrtvého brouka a nemohou se hnout z místa, salónní scény jsou vyloženě tupé. Např. manžel postřelí vrahouna, u dveří dole stojí policajt, ale manželka jde ke dveřím jak na vycházku, policajt po vpuštění rovněž jde volným krokem, žádný spěch - a jaký div, že manžel leží na zemi mrtev a vrahoun je pryč. ()