Momokuri je romantickým příběhem o mladé lásce dívky Yuki Kurihary a chlapce jménem Shinya Momotsuki, kterému všichni říkají zkráceně "Momo". Vše začíná v okamžiku, kdy Yuki vyzná Momovi lásku a požádá ho, zda by si s ní nechtěl někam vyjít. Momo netuší, že po něm Yuki již delší dobu pokukuje a nevynechá jedinou příležitost, jak se o svém milém něco dozvědět, o čemž si vede pečlivé záznamy. Momo považuje Yuki za roztomilou a rozhodne se, že i když s láskou nemá žádné předchozí zkušenosti, udělá vše pro to, aby byla Yuki šťastná. (Jeoffrey)

DaweForeman

Tak u 10. epizody už jsem to fakt nedal a kompletně to vzdal. Obě hlavní postavy jsou tak neskutečně iritující tím svým stydlivým chováním, že se to fakt nedá sledovat. Já nevím, proč vůbec Japonci mají tenhle trend stydlivosti. Dejme tomu mladším divákům se to může líbit, ale pro starší to ani jako oddychovka nepostačí. ()

Jeoffrey

Láska může mít různé podoby. Může být vášnivá, bláznivá, romantická, nebezpečná, krásná... Popis lásky mezi zdejšími protagonisty se však dá shrnout jediným slovem - roztomilá. Hlavní hrdinka je roztomilá, hlavní hrdina je stydlivý což je opět roztomilé a vzájemná interakce a to jak se oba v každém díle pravidelně červenají je prostě také vlastně roztomilé. Je to takové příjemné sledování dvou mladých stydlivých dětí, které v sobě našli zalíbení a snaží se o nějaké to sblížení, které je však díky jejich povaze velmi pomalé a neohrabané. Jistě, Kurihara je svým Momem správně posedlá a místy se dá pochybovat o tom, zda je tato obsese zdravá, nebo už je za hranicí stallkingu, ale jak mě naučila Gasai Juno v lásce a válce je vše dovoleno a Kurihara není nijak a nikomu nebezpečná. Navíc její zájem o Moma je v podstatě docela roztomilé sledovat. Je to příjemné, je to svěží, je to roztomilé a je to dlouhé tak akorát, aby mě to nezačalo nudit. Prostě se mi to docela líbí. 7/10 ()