Akta X – Akta 7: Tunguzská záhada

(video kompilácia)
  • USA The X-Files – File 7: Tunguska (viac)

Při zkoumání staré skály vědci najdou záhadnou černou kapalinu. Všichni, kteří s ní přijdou do kontaktu, náhle upadají do bezvědomí. Agent FBI Fox Mulder je přesvědčen, že látka je mimozemského původu. S partnerkou Danou Scullyovou je pátrání zavede až do Ruska, nedaleko místa, kam dopadl Tunguzský meteorit. Klíč od celé záhady drží agent Alex Krycek, muž zodpovědný za smrt Mulderova otce a sestry Scullyové. (Bonton Home Video)

lykan9

Po Hnízdu je Tunguzská záhada (aspoň prozatím) nejlepší kompilací z řad Akt X. Ba zkusím se i rouhat a uvedu, že s Hnízdem srovnatelná. Prostředí, příběh, Krycek zapříčiňují, že se divák ani chvilku nenudí. Mimo to pro občana naší země musí potěšit i české zastoupení. Prostě dokonalost. ()

Davies182

Zeptejte se mě ještě jednou, proč toho tolik vím o Tunguzské záhadě. Černý olej! Staré gulagy!! Scullyová versus kult podivných žen!!! Brrr. ()

filmmovier

Památný dvojdíl, který se částečně odehrává v ruském gulagu nedaleko míst, kam dopadl tunguzský meteorit a ve kterém Mulder a Krycek musí uzavřít vrtkavé spojenectví... Jedna z nejlepších mytologií vůbec, ve čtvrté sérii zejména. Opravdu silná podívaná. 100%. ()