Akta X – Akta 8: Tempus Fugit

(video kompilácia)
  • USA The X-Files – File 8: Tempus Fugit (viac)

Dopravní letadlo bylo na své pravidelné lince zasaženo silným světelným paprskem. Jeho existence se od té doby měřila na kratičké okamžiky. Let 549 se zřítil na zem a všichni uvnitř zahynuli. Agenti FBI Mulder a Scullyová zjistili, že na palubě havarovaného letadla byl těsně před katastrofou i Max Feniq. V okamžiku nehody měl u sebe přísně tajné materiály o UFO, které chtěl předat mimozemšťanům. Fox Mulder byl přesvědčen, že armáda sestřelila dopravní letadlo, aby mu zabránila v jeho úmyslu. Jeho teorie se rozpadla na prach poté, co na dně opuštěného jezera našel šokující vojenskou zprávu, ve které byla ukryta pravda o celé tragédii. (Bonton Home Video)

Davies182

Evoluce v televizních kulisách (pád letadla neměl v bedně obdoby), podivín Max a drsnej agent Perrel, to jsem fakt nečekal. Pravda je 2 tisíce stop nad mořem. ()

lykan9

Postava Maxe mě v první sérii nijak neoslnila a samotný díl beru jako jeden z těch horších. Oproti tomu příběh okolo Maxe zasazený do dvojdílu Tempus Fugit je pravým opakem. Nejen, že je jako obvykle u Akt X samotný příběh vynikající, ale co se týče ztvárnění leteckého neštěstí, tak toto bylo dechberoucí. Obzvlášť když člověk přihlédne k tomu, kdy byla tato kompilace točená, a že se jednalo "jen" o seriál. Na Tempus Fugit je opravdu vidět velké množství kvalitně odvedené práce. ()

filmmovier

Tempus Fugit je moje asi vůbec nejoblíbenější mytologie, která začíná strhující scénou z letadla a pokračuje pátráním po tajemstvích Maxe Feniqa a objevením vraku mimozemské lodi hluboko pod jezerem. Tento dvojdíl je skutečně ještě o něco lepší, než jeho předchůdci (a následovníci) a pokud jde o děj, tak skutečně nenudí ani chvíli a řeší se tam toho méně, navíc je to luxusně natočené, spoustu scén opravdu stojí za to a výpravu to má ohromující. 100%. ()