Příběh dvou městských intelektuálů, kteří zažijí řadu groteskních a komediálních situací způsobených střetem dvou světů: venkovského a městského. (oficiálny text distribútora)

pornogrind

Od tohoto filmu jsem si hodně sliboval. Po dokoukání následovalo velký zklamání. Na můj vkus až příliš mnoho písniček a málo humoru. Celkem málo prostoru dostal legendární J. Kroner pro něhož byl tenhle kousek posledním filmovým počinem ve kterým hrál. Na jedno podívání se to dalo ale víckrát už to vidět nemusím. ()

Alden_Larson

Je to zvláštní film, ale docela se mi líbil. Některé části děje mi nedávaly úplně symsl, hlavně začátek a konec, ale všechno mezi bylo celkem slušně zpracované. Postavy byly zajímavé a jejich adaptace do nového prostředí byla docela působivá. Herecké výkony nebyly zrovna skvělé, ale špatné taky nebyly. Prezentace byla spíše nevýrazná, ale hudba se mi moc líbila. 6/10 ()

Biopler

Lietadlo padne a dvaja týpci prežijú, dorazia do dediny, v ktorej sa pohybujú svojrázne postavičky a my, ako diváci, máme sledovať bizarnosti čo sa stane keď mestský človek navštívi vidiek. Úboho lacné, otrasné prevedenie. Nepotrebujem sledovať krčmu plnú ožranských individualít, epizódu čo sa stane keď chlapík zamrzne v zime a podobne. Pobaví aspoň Polívka v roli kňaza. ()

Radek99

Miroslav Balajka měl zřejmě v plánu natočit prestižní komedii o vyčpělosti vyprázdněného (režimem protěžovaného) lidového folklóru, vyšla mu z toho ale jen prázdná manýra porevoluční grotesky, zbytečné figurkaření, snad jen ty kopaničářské zpěvy mají nějakou úroveň, ale to je opravdu hodně málo...tahle komedie dobře reprezentuje krizi československého filmu, který po tzv. sametové revoluci najednou neměl co říci. Je to jakési Dědictví Věry Chytilové naruby, ovšem zcela sterilní a okleštěné od vtipu - totiž tam, kde Bolek Polívka v Chytilové satiře exceluje a celý snímek stojí prakticky jen na něm, tam je Břetislav Rychlík úplně bezradný a coby Atlas se klátí k zemi nejen pod náporem slivovice, ale i pod tíhou své role. ...ani smrt nebere je tak naprosto plochým filmem a coby satira o vyprázdněnosti moravského folklóru (tak protěžovaného za období komunismu) vlastně funguje jen pramálo... ()

axiom

Je to takový podivný film, v hlavní roli příležitostný herec Břetislav Rychlík a ve své roli poslední Josef Króner. Nosným tématem je jakýsi "návrat ke kořenům" hlavního představitele, který uvízl po katastrofě letadla v zimě v zapadlé slovácké vísce. Celé je to jakoby nadsázka, ale je stěží uvěřitelné, že by po havarovaném letadle nikdo nepátral a vesnice by opravdu byla tak odříznuta, jak je nám prezentováno. Minimálně jeden a půl hvězdy dávám za to, že z tohoto filmu pochází snad nejoblíbenější filmová hláška v naší rodině - Dobrošku - použitelná při jakékoliv příležitosti, nejlépe pak při té nejméně vhodné. ()

• Film bol natáčaný v Oravskej Lesnej, Velkej nad Veličkou a v Javorníku nad Veličkou. (dyfur)