Lovecká sezóna: Strachopud

• Česko Lovecká sezóna: Strašpytel (viac)

Keď Elliot pri táboráku rozprával svojim priateľom príbeh o netvorovi žijúcom kdesi v lese, Boog, ktorý, ako vieme, nikdy nesršal odvahou, dostal náramný strach... a Elliot nápad. Šialený nápad. Vystraší Boogov strach. No a ten od strachu ujde! A tak sa spolu so všetkými obľúbenými lesnými kamarátmi vydávajú na zábavnú cestu, na ktorej ich čaká zopár prekvapení a kopa smiechu. A ako sa ukáže, smiech a priateľstvo sú proti strachu tým najlepším liekom. (Bontonfilm SK)

papadoce

Bugulín a Dvojctihodný Mistr Ell po štvrté. Nečakal som po rozpačitej dvojke a slabučkej trojke, že sa dopracujeme ešte k jednému dielu. Ale však no dobre. Veci sa majú takto, nebola to úplná katastrofa. Lenže prvá a v zásade najväčšia chyba bola zmena dabingových hlasov u hlavných hrdinov. Naopak príbeh ako taký a návrat postáv z dokonalej jednotky boli výborné. Na prekvapenie najlepší zo všetkých je nečakane Ian. Týpek dával také gagy, že koniec. No a samozrejme Elliot. Aj animácia mi prišla akási lepšia. Je to niekde medzi dva a tri, ale je to tu až moc dole, tak dávam tri. Sezóna vyzerá byť otvorená navždy. Fajn. ()

blondboss

Tento ďalší prequel Open Season na počudovanie dopadol o málinko lepšie ako posledné pokračovanie, avšak stále sa udržal len vo vodách podpriemeru. Tento diel opäť nepriniesol žiadne výrazné oživenie, aj keď tvorcovia pochopili, že by sa mali držať predlohy a toho prvotného nápadu, vďaka ktorému bola Lovecká sezóna ako tak úspešná. Podľa mňa to už ale aj tak len bolo varenie z vody za účelom zisku. 45 % ()

Joran

Dámy a pánové, Lovecká sezóna je odepsaná. Ano, je pravda, že tato pohádka nikdy neměla tak dobré hodnocení, protože se nejedná o žádný revoluční majstrštyk, ale první díl mám opravdu dost rád, protože ten je opravdu povedený, vtipný, animace skvělá a má to hlavu a patu, kdy se zvířecí parta snaží zachránit svůj vlastní kožich před velkou partou lovců. Dvojka taky nebyla špatná a třetí díl i přesto, že byl slabší, tak byl koukatelný a bavilo mě to. Ale co je toto? Tento výplod pana Davida Feisse, který má zkušenosti s režírováním asi tak, jako poctivý klučina s 5 gramy heroinu, si dovolil vymyslet něco jako prequel, který se pravděpodobně odehrává mezi prvním a druhým dílem, jelikož tam nejsou Elliotovy 2 dcery a syn, stejné vymrdlo po tátovi, a ta nová ruská prcinka medvídka Booga. A také to, že si ještě Boog nezvykl na nové lesní prostředí, kde se musí naučit kakat do křovíčka a zadeček utírat smrkovými větvičkami. Jenže úroveň tohoto filmu je více, než podprůměrná, když se podívám zpátečně na poslední 3 díly. Katastrofální animace, katastrofální příběh a přímo apokalyptický humor. Ano, je pravda, že jsem se místy uculil, nebo dokonce zasmál, ale je nutno podotknout, že u předchozích dílu byly takové momenty mnohem četnější, než právě v tomto výplodu. Jako upřímně, modrý vlkodlak, ze kterého je celý les vysraný, to mi tak trochu hlavička nebere. Jako jsem rád, že se tam objevil starý dobrý Shaw, antagonista předchozího dílu, u kterého jsem myslel, že to alespoň trochu zachrání, ale doufal jsem zbytečně, protože nepřišla žádná změna, možná to taky kleslo o něco více do propadliště animáků. Také je nutno říci, že až na pár výjimek měly všechny postavy úplně jiný dabing, což je další hřebíček do rakve, kecám, žádný hřebíček, ocelový kůl hluboko do análního věnce. Takže sečteno, podtrženo, tento animák bylo jedno velké zklamání, které pár dobrých scén, hlášek a návrat Shawa moc nezachrání. Za mě 2 hvězdy... ()

Mafiapau odpad!

10 minut a vypnul jsem to. Bohužel, špižírna s drogama abych utlumil funkce svého mozku byla zrovna prázdná. Čekal jsem že dám alespoň tu hvězdu za zvuk, soundtrack a visuál, ale někdo si řekl že bude super, dát motion-blur na max, takže se mi z visuálu zvedal kýbl (je to tam pěst na voko fest). Nedivím se že já a mé blízké okolí se začalo dozvídat že tento film vůbec existuje, až 8 let po vydání. Doufám že udělají pátý díl. Možná na to za 15 let udělám recenzi. Pamatujete se na doby, kdy se animované filmy dělali hlavně pro náctileté a dospělé? (Ice age 1, Monsters Inc. Finding Nemo, Cars, Incredible). Mno, vypadá to, že tato doba je bohužel definitivně pryč. Dnes už se takřka nikdy neudělá pořádný animák bez toho, aniž by jste za celou stopáž, neměly znásilněný film několika ftípky, kterým se zasmějou jen tří leté děti. ()

kaliakra

Kto vymyslel tú somarinu, že keď je animovaný film zlý, znamená to, že je určený malým deťom? A čím je horší, tým menším. Ľudia, to aj doma dávate svojim deťom to najhoršie? Pripálený obed, zle ušité oblečenie, skazené mlieko? Deti sa nedokážu brániť, preto potrebujú vyššiu kvalitu ako dospelí, nie nižšiu! Tento film je zločinom voči nevinným detským divákom a podľa mňa je najvyšší čas, aby výrobcov a dílerov takýchto nebezpečných tovarov konečne začala spoločnosť trestať. Alebo sa potom nečudujme, čo za čudnú nastupujúcu generáciu nám vyrastá. ()