Frank Zappa: Vlastními slovy

(festivalový názov)
  • Francúzsko Eat That Question - Frank Zappa in His Own Words (viac)
Francúzsko / Nemecko, 2016, 90 min

Frank Zappa (a.z.), Soupy Sales (a.z.), Adrian Belew (a.z.), Václav Havel (a.z.), Arlene Francis (a.z.), George Duke (a.z.), John Smothers (a.z.) (viac)

Frank Zappa byl jedním z nejoriginálnějších hudebníků 20. století. Provokatér, experimentátor, aktivista a především nespoutaný umělec vydal za svoji kariéru přes šest desítek alb. Dokumentarista Thorsten Schütte shromáždil v několikaleté spolupráci se Zappovou rodinou hodiny záznamů archivních rozhovorů a vystoupení, které vykreslují zcela nový portrét osobnosti a hudebního génia Franka Zappy. (Febiofest)

Kalim

Frank Zappa - tohle byla a stále je snad ta největší bedna která se kdy pohybovala v žánrech jako je rock, pop, jazz a kýho čerta se ty škatulky jmenují. Trvalo mě se to k němu dostat, ale jak se to jednou stalo na bázi hudební, tak nestačím zírat jak hodně inteligentní člověk to byl... - tohle všechno tenhle povedený dokument ukazuje. Některé jeho postřehy které zde můžete vidět jsou takřka prorocké a tenhle týpek v tom měl jasno už před 50-ti lety. Klobouk dolů Mr. Zappa! ()