Největší milníky, největší osobnosti, největší hity sedmdesátých až devadesátých let, s Michalem Davidem, v show, jaká tu ještě nebyla. První Škoda Favorit sjela z výrobní linky, lidé mohli poprvé v Československu demonstrovat, na politickou situaci v zemi dohlížel prezident Gustav Husák, na českých diskotékách se tancovalo na Sagvana Tofiho a jeho Dávej, ber, a světové hitparády ovládl hit Michaela Jacksona Smooth Criminal – to byl rok 1988. Nejpopulárnější události, osobnosti a dobové milníky okořeněné největšími hity vybraných roků mezi léty 1977 až 2000 – to je zbrusu nový pořad TV Barrandov TO BYL VÁŠ ROK.

„Snažili jsme se domyslet vše nejen po stránce hudební, ale také i dramaturgické, abychom divákům připomněli staré, dobré písničky od interpretů, kteří se na televizních obrazovkách dlouho neobjevili a o kterých jsme třeba i dlouho neslyšeli. Anebo naopak chceme ukázat nezapomenutelné hity ve zcela novém hávu, které mohou diváka mile překvapit a zároveň i potěšit a trošku pobavit," řekl režisér Jakub Wehrenberg.

Písně zazní v překvapivém novém aranžmá s novými zpěváky, nebo naopak se v pořadu jako hosté objeví slavní interpreti, kteří stáli při zrodu těchto melodií. Jedinečnou atmosféru doby dokreslí kapela a tanečníci v sále, události daného roku, vzpomínky na dobovou módu a vše, co patřilo k tehdejší éře. Tím vším diváky provede zpěvák Michal David společně s vtipnými glosami dvojice Miloš Pokorný a Roman Ondráček každý středeční večer na stanici TV Barrandov. (TV Barrandov)

kingik

Pro mě bylo zcela zásadní, že se v pořadu objevil Víťa Vávra. Zbytek mohl být jakkoliv uhozený, dementní, vyčpělý, ale když se zjevil tenhle buldozer dívčích kalhotek z gymplu, ne těch hezkých kalhotek, co jsou dneska, ale těch z pytloviny a ještě hrubší, jakési blíže neidentifikovatelné látky, nezábavný pořad dostal punc brilantní post-komunistické zábavy, které šéfuje zoufalý dramaturg, nenápaditý režisér a zpitomělý konferenciér. Pokondři už dávno své vtipy vymleli ve svých devastujících "coverech" songů, jen těžko se od nich mohlo čekat něco nového a skutečně vtipného. Není známo, kdo si na ně v zoufalství vzpomněl. Ve výběru účinkujících si produkce pohlídala, aby jejich honorář nenarušil strop. Scéna tradičně špinavá, nějakým způsobem barrandovsky laciná, celkově škaredé prostředí. Chyběly už jen výkaly, ovšem uměleckých výkalů byla přehršel. Koncept neměl daleko k zavrženíhodnému pořadu z produkce Novy "Tenkrát na východě", který dějiny (socialismu) rekapituloval jen o dost teatrálněji. Barrandov si nedá pokoj s vkládáním obřích reklamních bloků s teleshoppingem jako bonus. Já sice chápu, že sada nožů může být perfektní dárek pro přátele, které opravdu nemáte rádi, ale aby to vlezlo na obrazovku i v hlavním vysílacím čase, to už je opravdu trest. Může ovšem nastat i moment, kdy se divák bude těšit hlavně na teleshopping nahrazující hrající si koťata, protože si nelze dost dobře představit, kdo se může dívat na příští vydání tohoto ryze důchodovského pořadu. A Víťa Vávra tam nebude, aby to spasil. 20% ()

Big Bear odpad!

V každém postapokaliptickém filmu, nebo v každém hororu je nějaký bod zlomu, kdy se zombie začnou vyhrabávat z hrobů. Tyto zombie (navíc nepěkné na pohled díky tlecím procesům) pak děsí, ožírají přeživší a zamořují čisé okolí. Katastrofa je většinou zahájena únikem něajkého viru, přírodní anomálie, jaderného výbuchu atd... Nevím k jakému breakpointu došlo v roce 1989. Skoro to vypadalo, že se všichní s chutí nemohou nabažit toho čerstvého vzduchu, který sem zvenčí začal otevřenými okny i dveřmi silně foukat. Pro některé socialistické sereBrity byl tento vzduch tak čistý, že v něm neuměli dýchat a postupně vymizeli jako trilobité nebo mamuti. Jenže něco se stalo. Nevímce co, ale z práchnivých hrobů nám tu zase vylézají obludné zombie Janda, David, Janků a další... Kupodivu už mají i své nohsledy z mladších ročníků a tak můžeme sledovat kterak se všechty ty mrtvoly ze Superstar a Talentů tetelí blahem ve stínu těchto oživlých mrtvol. Já bych prostě nevěřil, že se toho ještě dožiju. Něco je zkrátka špatně. Nákaza nevkusu či jakési zálibě v kýči v tomto národě buď stále je, nebo je pomalu ale jistě zase chytá. Komančové jsou nedílnou součástí parlamentu a ač ročníky lidových milic, SSM a soudruhů bachařů a VB či STB pomalu vymírají, stále mají nové svěží nadějné kádry, které stejně jako oni poprají zvěrstva spáchaná stranou, která si ani nezměnila jméno. Na hradě sedí důchodce obklopen takovou sbírkou podivných existencí, že by je jiný musel v poledne hledat s lucernou. Snad nám to tedy pak patří, že po obrazovce běhají práchnivějící , obtloustlé zombie úzce spjaté s dobou nesvobody, na kterou dnes dokonce v těchto ,,vzpomínkových pořadech'' s hraným posměškem avšak s těžko utajitelnou slzou v oku vzpomínají.... Některé si dokonce myslí, že patří k těm co utvářeli dějiny hudby v ČSSR :-) !!! Za mně totální ODPAD jak tomuto pořadu tak celé Tv Barrandov, kterou by měla rada zakázat z důvodu hromadného šíření nevkusu a kýče. Michal David prezentující s úsměvem socialistické reklamy všech těch výrobních družstev, výrob, jednot a NP je krystalickou nejčisčí formou toho všeho. ()

rakovnik odpad!

TV Barrandov povolala vyhaslé hvězdy spolu s minihvězdičkami, vložila je do ošklivých kulis, nahnala dvě třídy holek z devítky v doprovodu paní učitelky do malého publika, snímaného raději v detailu, přidala prošedivělé moderátory, kteří již nemají co nabídnout a Michala Davida, který si své zbytky vlasů raději nechal vyholit do účesu typu "podkova" (že by nový módní hit?). Hlavně aby to všechno moc nestálo. Myslel jsem, že podobné estrády už máme za sebou, protože na toto se nedá dívat ani z nostalgie. Dno televizní bídy. ()

nudlis odpad!

Humus, jako obvykle a jako všechno na idiotské TV Brabantov. Tahle stanice fakt soutěží o nejdebilnější TV na světě a zatím s přehledem vítězí. A nezachrání to ani trosky typu Vávry, Davida nebo Pokondrů. A pokud tomuhle někdo tady dá víc než jednu hvězdu (za sentiment), je tady spousta magorů bez vkusu. ()

Jara.Cimrman.jr

Nové verze starých písniček jsou celkem příšerné a moderátorský um Michala Davida se limitně blíží nule, ale já se na to stejně dívám. Jednak proto, že z toho občas vyleze kouzlo nechtěného humoru (Evička Pilarová a Pepíček Zíma - Není nám už 17), ale hlavní je nostalgie. Tolik nezapomenutelných výrobků, dobových reklam a světových hitů prostě musí uspokojit každého, kdo v té době žil. Ti, co nemají na co vzpomínat, při tomhle ovšem musí nelidsky trpět. ()