Harry Griswold byl obyčejný newyorský polda, člověk, co svou práci dělal poctivě a rád a neměl žádné velké problémy. Až do chvíle, kdy udělal osudovou chybu – šel do divadla. A to ne ledajakého, ale tradičního japonského divadla Kabuki. V něm shodou okolností došlo k brutálnímu masakru, během kterého se do Griswoldova těla dostal duch velkého Kabuki mistra. Od té chvíle se s detektivem začaly dít velké věci. Zpočátku svou proměnu v superhrdinu bojujícího vražednými hůlkami odmítal, ale nakonec nastoupil do učení k mistrově vnučce a postupně přijal své nové já. Stal se z něj seržant Kabukiman, N.Y.P.D. (Řitka video)

TERRORDROME

Na Kabukimana som sa tešil po tom čo som sa s ním stretol v Toxickom pomstiteľovy 4. V jeho vlastnom filme to nie je taký zbabelý alkoholik, skôr trochu zmätený policajt, ktorý však ide tvrdo po zločincoch. Od začiatku to dosť dobre šlape, humor je prekvapivo nefekálny a nekonajú sa ani žiadne brutality takže v Troma produkcii je to taká výnimka. Najvtipnejšia je scéna v ktorej sa z Harryho prvýkrát stane Kabukiman v parku, keď začal vystrájať blbosti, odfukovať protivníkov vejárom a strieľať z rukávu paličky tak som sa schuti smial. Taktiež scéna keď sa snaží premeniť, ale miesto kabukimana sa premení natučného klauna čo má ú bor plný hovadín a potom začne zdrhať na ukradnutej trojkolke, z ktorej sa neskôr stane jednokolka. Je to prča ako sviňa a scénu ukončuje automobilová havárka ktorú odvtedy Kaufman používa v každom ďalšom svojom filme. Len škoda že to ku koncu už začne haprovať, záporáci sú likvidovaný nevtipne a vôbec to vyzerá akoby sa stratili posledné stránky scenára a tak tvorcovia zbúchali improvizovaný záver v ktorom je gumová obluda zlikvidovaná spôsobom ktorý som ani nepochopil. Ešteže je tu tá Kabukimanská pecka pri záverečných titulkoch. ()

honajz

Přišlo mi to tím humorem až moc nevyvážené, abych dal víc. Někdy jsou to skutečně dobré vtipy, jindy už zbytečně nechutné nebo jenom trapné. Jít to celou dobu v duchu parodie (třeba na novináře, zpovídající hned po tragédii pozůstalé, jak se cítí), líbilo by se mi to asi víc. Takhle je to za mne miš maš různých stylů. ()

sedm.1

Bohužel, jedna z nejznámější postav z TROMA filmu, Kabukiman mě na celé čáře zklamal. A to tím nejhorším způsobem, co mohl. Ačkoliv je totiž jedním z nejzásadnějších hrdinů tromáckých filmů, kdy se pak různě na vteřinky zjevuje i v dalších šílených projektech této šílené produkce, jeho vlastní film je příšerný a především mi nepřišel ani jako moc tromácký. Jednak celá zápletka se chvílemi brala až moc vážně a seriozně, aby za malý okamžik přešla v takový nesmysl, že to i na TROMU byl až moc. Samotná postava jak policisty Griswalda, tak následně Kabikumana byla pak strašně nevýrazna a vyloženě nudná, kdy Kabikuman nepředváděl po většinu času naprosto nic a když přeci jen ano, tak to byla opět jen nehorázná nuda. Navíc mi tu chyběli i tolik důležité a především typické prvky pro troma produkci, takže žádné kozičky, žádný sex, žádné násilí, žádná krev, žádný brutální a nekompromisní humor, minimální nadhled a smysl pro zábavnou ujetost, prostě zase již několikrát zmiňovaná nepovedená nuda. V porovnání s Toxickým mstitelem dostává zkrátka co s týče zábavnosti a celkového dojmu Kabukiman totálně na prdel a k Toxíkovi si ani nečichne. I pro fanoušky TROMY nedoporučiji. ()

drankeryth

Toto je dalsi uleteny film od Tromy co som videl. Je to taky priemer. Humoru tam aj mohlo byt viac a film je aj docela dost dlhy, v ktorom zas toho moc neni. Skoda, ze tam nevlozili viac takych od veci kuskov ako je napriklad naporcovanie ludi do susi, alebo ten trapny klaun bol tiez dost zabavny. U mna od Tromy najviac boduje Toxic Avenger, kde sa aj mihol tento Kabukiman magor:) ()

merlinovic

Některé scénky jako bitka v parku, klaun a suši z prostituky, ... rozhodně nezklamaly. Nicméně v druhé polovině filmu už chybí zajímavé vyvraždovačky a poslední záporňák je taky slabota. Na TROMU málo koz a vnitřností. Viděl jsem jenom 104 min verzi a jestli někdo máte Director's cut: 154 min rád bych věděl o co sem byl ochuzen ;) ()

• Ve scéně, kde Harry Griswald (Rick Gianasi) recituje haiku, je na moment možné vidět v horní části obrazovky mikrofon. (moukey)
  • Ve scéně, kdy je po Kabukimanovi (Rick Gianasi) vystřeleno z bazuky, není vidět letící střela, ale jen květináče, které vybuchnou samy od sebe. Druhý výstřel zasáhne zeď protějšího domu, avšak v dalším záběru je zeď zcela nepoškozená. (moukey)