Book dostane osobní zprávu a musí se vrátit na svoji planetu. Tam ale mezitím došlo k přírodní katastrofě a nadvlády se chopil Smaragdový řetěz. (Netflix)

Sadova302b50

Vcelku slibný díl, kde se řešila příslušná situace, zpracování nám přineslo několik zajímavých momentů, vše kolem působilo přirozeně, nepřehánělo se to s emocemi, no a konečně (!) více prostoru dostaly i další postavy, jejichž vývoj, jak doufám, nebude v příštích dílech opomenut či přímo zazděn. Jsem spokojená. 4* ()

alisa.upir

Mě je fakt jedno, jestli se má někdo oslovovat “she” nebo “they”, jestli je důležitý cpát to do Star Treku, je otázka druhá. Co mi ale na tomhle dílu a celým tom “contemporary” vydání Discovery vyloženě sere, že ty dialogy nedávají smysl, děj je strašně nesouvislej, tady tisíc let pokroku vysvětlíme za dvě věty, ale za to budeme mít dvou minutový záběry na objímání stromu, a postavy jsou taky nekonzistentní. Strašná macho pilotka při útoku na jinou loď má uprostřed nepřátelský zóny čas na to starat se, jaké má pocity její spolu cestující, a dávat mu trapnou rádoby motivační řeč, která se do toho rozhovoru ale vůbec nehodí. A celou dobu se vůbec nedívá kam letí. A při tom tam na ní střílí všechno okolo... Absolutní propadák, kdyby na tom nebyla cedulce Star Trek, nikdo na to nekouká. Já jsem zvědavá, jak hluboko ještě tahle frančíza může klesnout. Tohle nemá obdoby. ()