Posádka Discovery najde zbytky Hvězdné flotily i s opatrným admirálem Vancem, který pak s obavami vyšle loď na novou misi. (Netflix)

tomik99

Přijde mi to, že každý díl je to samé. Vždy nám představí novou / staronovou rasu, u které samozřejmě musí dokázat, že je nepochopená a musí se k ní chovat jako v rukavičkách. Toto dlouho fungovat nebude. Sakra, stejně jako na Zemi nejsou všichni lidé hodní, tady asi taky ne. Co by seriálu prospělo? Vyhoďte současného kapitána, který se asi ani nedokáže rozhodnout, co si dá k snídani. Dejte tam někoho, kdo bude mít respekt před celou posádkou, představte nám záporáka, který by nějakým způsobem děj zlepšil a hlavně přestaňte nám vnucovat ty politické skryté bláboly. Toto je seriál ze světa Star Treku, ne pokračující prezidentská kampaň... ()

RedRose

Přijde mi, že je to málo o tom rozdílu... Přece jen, porovnejte dobu před 900 lety s dnešní dobou? A potom zkusmo porovnejte dobu za 200 let s dobou za 1000 let ?!?! Oni se tam chovají, jako by tam vyrostli, nic jim nepřijde divné ani šokující... Discovery jen trochu upraví a letíme dál... Všechno dokážou ovládat a používat... Georgiou jim tam mrkáním odstaví hologramy a tradičně se chová jak namistrovaná kráva, která je tam přišla osvobodit! Jo a ta loď s těma semenama? Fakt tam poletuje už přes 900 let ?! To už je fakt úlet, ne? ()

HAL

Vizuál místy boží a posun do světa ve kterém je Federace úplně v prdeli by v teorii byl vlastně zajímavý, ale ty dialogy mezi postavami prostě nedávám a už to sjíždím s rychloposuvem, jedu teď zároveň i West Wing a přeskakovat na tohle ze Sorkina je na prostřelení si hlavy. ()

• Jedna z lodí, ktoré sa nachádzajú na veliteľstve Hviezdnej flotily, má názov U.S.S. Nog (na fotografii). Ide o odkaz na postavu Noga - prvého Ferenga v Hviezdnej flotile - zo seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět (od r. 1993). Loď U.S.S. Nog je plavidlo triedy Eisenberg, pomenovanej na počesť Arona Eisenberga - fanúšikmi obľúbeného hereckého predstaviteľa Noga, ktorý zomrel v roku 2019 na zlyhanie srdca. (koba)