Star Trek: Discovery - Season 3

(séria)
USA, (2020–2021), 11 h 13 min (Minutáž: 48–62 min)

Hudba:

Jeff Russo

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz, David Ajala, Michelle Yeoh, Blu del Barrio, Oded Fehr, Rachael Ancheril (viac)

Další řada zavede posádku Discovery 930 let do budoucnosti a do míst, kam ještě nikdo nezavítal. Federace se mezitím trochu změnila. (Netflix)

M.i.k.e

tak tohle se nepovedlo.Když bych měl srovnávat s předchozími řadami,tak jednička byla skvělá a dvojka navzdor sestupné tendenci pořád hodně dobrá.Tady už ani není prostor pro to dumat nad tím,jestli vše dává smysl,protože většinu času zabere snaha neupadnout do deprese ze všech těch "hlubokých" emocí,které ale nefungují.Vizuál je pořád velmi dobrý,ale bohužel všechny nedostatky nezakryje.Michael navíc opětovně dokázala,že jako hlavní postava celou sérii neutáhne,a její emočně napjaté správňáctví mi úspěšně lezlo na nervy víc než v předchozích řadách...40% ()

VanTom

Přesun o více než 900 let do budoucnosti Discovery prospěl, aklimatizace v divokém, téměř postapokalyptickém prostředí se sotva přežívajícími zbytky Federace, byť zůstala zdaleka nevytěžená, přinesla vítaný závan vzrušení z prozkoumávání neznámého; a také tolik nebilo do očí volné zacházení s trekovskými reáliemi. Hraní na emoce nicméně stále nefungovalo, neboť plnohodnotné, autoritativní postavy (namísto prázdného komparzu) aby člověk pohledal (BTW, jak do 3 epizod zabloudil David Cronenberg?); přičemž Sonequa Martin-Green na hlavní roli jednoduše nemá – sice se teď tváří rozhodněji, ale že ji ostatní obdivují a následují, to prostě neberu. Jinak výprava a triky dosahují opět špičkové úrovně, jen ty scénáře (zápletky, dialogy) haprují (viz E13: pominu-li za vlasy přitažené vysvětlení celogalaktického Požáru (spoiler: výkřik jednoho děcka!!!), to jako měla být turbovýtahová šachta na lodi, kde se šetří každým místečkem, ten ohromný prostor rozlohy mnohapatrového paneláku???). Tohle už holt není Star Trek, jen za tohoto předpokladu mohu hodnotit kladně. 7/10 ()

Joe321

Zasazení děje, herecké výkony a hlavně výprava je špička i v porovnání s ostatními seriály nebo sériemi, co vyšly ve stejném čase. A hlavně to slibuje i velmi zajímavý vývoj do budoucna. Opravdu se pracuje s něčím neprozkoumaným a tedy krásně objevitelným. Zároveň je tu ale tolik kiksů, co vám snadno Discovery znechutí. Každý má pravděpodobně jiné. Většina lidí si stěžuje na ubrečenost a šeptání. To mě upřímně moc nevadí, i když těch emocionálních výlevů by mohlo být méně, ale aspoň je to zase v něčem jiné od ostatních seriálů a jejich postav/kapitánů. Co vytáčí mě bylo hlavně celé to rozuzlení paradigmové události, co otřásla vesmírem - bych se ufacepalmoval k smrti. A pak ještě postava Tilly a nějaká zvláštní nutnost jí uměle upřednosťovat. No jo no, neuděláme nic. Na další sérii se rád podívám. ()

V.Silver

Nebudu zapírat, že tuto (i předchozí) řadu jsem sledoval hlavně kvůli tomu, že má prostě krásný vizuál. Fakt jsem si všechny ty triky, bitvy vesmírných lodí, ale i nové a nové světy i rasy krásně užil. Dokonce ani zápletka celé série nebyla špatná, dokud to poslední díl nezabil. Dokonce i na tu novou black asian LGBT agitku se dá zvyknout. Proč ne - je to tolerance a rovnostářství dotažené do puntíku. To naprosto respektuji a funguje to ve všech řadách Discovery. ALE: vývoj postav je prostě divný. Všemožné vtípky a narážky mezi Michael a Bookem nejsou vůbec vtipné ani nápadité. A jsou tam furt. Ubíjejí vás díl za dílem. Ale když je přeskočíte a odpustíte seriálu i to divné rozuzlení zápletky, pořád se dá si to pěkně užít. Fakt, že jo :-) ()

Martinius

co nam priniesla 3. seria? zaujimavu premisu, oskalpovanu posadku a jedinu zuajimavu postavu, ktoru scenaristi v druhej tretine odpilili. stretli sme sa so zopar absolutnymi unikatmi, pre vesmir star treku uplne netypickymi: s rodiacim sa vesmirnym matriarchatom, s nezvodnou a nesofistikovanou orioncankou, s tuboliftmi drobnej tenkej lode pohybujucimi sa v priestore hodnom kocke borgov alebo filmu tron a v neposlednom rade - s deckom, ktoreho zvriesknutie zapricinilo kolaps vesmirnych civilizacii. predstavte si ako prdnutie nejakeho pterodaktyla pred desiatkami milionmi rokov sposobuje vyhynutie dinosaurov. ano, toto je discovery. this is the new normal. ()

• Andoriana Ryna hral Noah Averbach-Katz, ktorý je manželom herečky Mary Wiseman (Sylvia Tilly). (Spolu na fotografii z natáčania epizódy The Sanctuary.) (koba)
  • Jedna z lodí, ktoré sa nachádzajú na veliteľstve Hviezdnej flotily, má názov U.S.S. Nog (na fotografii). Ide o odkaz na postavu Noga - prvého Ferenga v Hviezdnej flotile - zo seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět (od r. 1993). Loď U.S.S. Nog je plavidlo triedy Eisenberg, pomenovanej na počesť Arona Eisenberga - fanúšikmi obľúbeného hereckého predstaviteľa Noga, ktorý zomrel v roku 2019 na zlyhanie srdca. (koba)
  • Philippa Georgiou (Michelle Yeoh) má pukance (fotka vpravo) v rovnakej nádobe, akú použil Craft (Aldis Hodge) v epizóde Calypso (2018) seriálu Star Trek: Short Treks (fotka vľavo). (koba)