Discovery přiletí za dalším signálem ke klingonské planetě Boreth, kde její posádka objeví vzácnou látku, se kterou se Pikovi naskytne šokující pohled do budoucnosti. (Netflix)

MasterD

Haha, těžba time crystals jako vzácných minerálů, dobrej vtip. A proč ničit Discovery? Spore drive jim funguje, tak můžou skočit zase do beta kvadrantu nebo kamkoli jinam a všechno vyřešit (Terralysium v S02E02 bylo dostatečně daleko, aby je tam nikdo nikdy nenašel). Jinak epizodka docela fajn. Kvůli velkým plot holes ale jen 55%. PS: Tady je fajn kritická recenze na předchozí epizody (od 03:19, taky 05:11 a dál, na konci to ale už dost přehání): https://youtu.be/rr2DQxLkGSY Edit: Něco na čtení: https://screenrant.com/star-trek-discovery-michael-burnham-problem-break-canon/ "Burnham's role in the time traveling, humanity threatening plots of season 2 transcend the usual importance of Star Trek leads, and pushes the character into the realm of a science fiction "chosen one," a genre trope Star Trek has generally avoided." ()

Martrix

Je několik možností, přičemž mohou být všechny správně. 1. scénáristi jsou přihlouplí. 2. scénáristi si myslí, že jsou hloupí diváci a nepoznají, když se objeví "sem tam nějaká logická chybka". 3. Scénáristi si myslí, že divák má rád, když se postavy chovají hloupě, protože si pak připadá chytřejší. 4. Tvůrci se domnívají, že diváci jsou věrní a milující fans, kteří si občas zabrblají, ale vydrží všechno, takže to s tou kvalitou scénáře není potřeba moc přehánět. 5. Jsem prostě náročný a nevděčný hnidopich, který neumí občas přivřít očko a zbytečně si tak kazí jinak skvělou zábavu. A že jsem si tuto epizodu opravdu vůbec neužil. Obočí mi velmi často lítalo nahoru skoro jako Nimoyovi za starých dobrých ST časů...pokaždé, když se někdo zachoval ne jako Vulkánec ale spíš jako Majka z Gurunu, když se děly hlouposti... . Cože? Proč se na to vlastně dál dívám? Ze zvědavosti a taky proto, že sice nejsem skalní fan, ale na starých ST jsem vyrostl a mám k ním nostalgický vztah. ()

cyphercz

Prakticky jediná věc, co se mi na epizodě líbila, byla vize Pikeovy budoucnosti navazující na jeho nepěkný osud v TOS - od toho ozáření ve strojovně (nebo kde to bylo) po vynikající face to face scénu v chodbě, ta byla fakt skvěle udělaná. Druhým kladem pro mě byla naprostá absence Tilly, to seriál hned pozvedlo o příčku výš a už jsem nebyl vyloženě znechucenej jako u mnoha dílů první půlky druhé řady:) ()

• Epizóda do istej miery vysvetľuje udalosti, ktoré sa odohrali o 10 rokov neskôr, a ktoré boli zobrazené v epizóde Zverinec, 1. časť (1966) pôvodného seriálu Star Trek. (koba)