Burnhamová odletí na Vulkán hledat Spocka. Pike mezitím spolu s Tylerem vyšetřují časovou anomálii, která se objevuje ve stopě Rudého anděla. (Netflix)

cyphercz

Tak nám Science zase dostalo pořádně na frak od Fiction, nebo ještě přesněji od Fantasy. Postava "Spocka" je jeden velký fuck off fanouškům původního Treku, Tilly už by mohl někdo "omylem" vypařit fejzrem nastaveným na nejvyšší úroveň, Pikeovi přišít koule, aby každý jeho jednotlivý rozkaz nemusel furt někdo jiný z posádky schvalovat nebo mu vysvětlovat co a jak a co se týče Burnham - je tu ještě někdo na pochybách, že ona je Red Angel?? Zachránkyně galaxie, ne pardon, vesmíru a všeho v něm??:) No už se nemůžu dočkat jak nám Kurtzman domrví Picarda... ()

Loki_Six

"My mother taught me the greatest mysteries come in threes. Birth, life, death. The past, the present and future. That's where the Red Angel is from. We now have confirmation, thanks to Mr. Saru. The angel is humanoid and wearing an exosuit made of future technology we've never seen. But whose future? And why?" ()

RedRose

Od tvůrců je dost riskantní zařadit sem takovou ikonu Star Treku jakou je Spock. Na druhou stranu to mnohé přiláká, ale zatím s ním moc parády neudělali a dělat ze Spocka takovou nabouranou postavu je nehezké. Navíc ta linka kolem něj zatím není moc zajímavá. Naopak souřadnice na Talos IV, což je (nebo bude?) zakázaná planeta a která je osudová pro kapitána Pika?! Jsem zvědavý jak to zmastí dohromady s původní Pikovou linkou... ()

MasterD

'Spock není takový, jakého si ho pamatuješ.' Jo, to teda fakt není. Ovšem nový herec (už v pořadí třetí?) mi na roli sedí dobře. V epizodě jsem ocenil bitvu se sondou z budoucnosti, to bylo vcelku nečekané a hezky zpracované. Rozuzlení šarvátky kapitána a Tylera mi ovšem přišlo docela uspěchané, mohlo se to táhnout klidně i ještě delší dobu nebo do dalších epizod. Docela by se mi líbilo, kdyby Red Angel měl(a!) skutečně nějakou svou 'dark agenda', která si na altruismus jen hrála a který tak byl jen vedlejším produktem. Jinak docela průměr, což je ale v případě ST Discovery čtyři hvězdičky (zde 72%). ()

Darth_AK

Zdravím klasickou trojici Master, Phoenix, Cypher. No, škoda že do té time hole (oh, to zní tak drsně když se před to dá "time" - joke of this century) neskočila Tilly a nezmizela. Stamets mohl taky, jeho houbičkovský ex machiny alá "všechno to vidím dokonale a každý problém vyřeším" už jsou velmi otravné. Opět nejvíc vládne charismatický Pike, kterému bohužel podkopávají nohy scénáristi, takže z něj musí udělat chudáčka, který má trauma z toho že nebojoval, a pak si ještě musí vlezdoprdelčit s Tylerem, jehož bradka už se může směle postavit do řady za Tilly, Culberta a Stametse. Burnhamová a Spock - to byla nuda, k tomu není co říct. Dávám dvě krásné hvězdičky, jednu za Pika a druhou za ty time efekty a opět krásnou upoutávku na další díl, takže pevně věřím, že to bude zase krásně domrvené. Nuďte se dlouho a blaze. ()

• Kapitán Leland (Alan Van Sprang) pri rozhovore s Michael Burnhamovou (Sonequa Martin-Green) nazval Spocka (Ethan Peck) komandérom. Spock bol však povýšený do hodnosti komandéra až o 10 rokov neskôr. V čase, v ktorom sa odohráva dej epizódy, bol Spock poručíkom. (koba)