Discovery je lapena koulí, která jeví matné známky inteligence. Saru projde fyzickou přeměnou a Tillyová se dostane do zajetí neznámé nepřátelské formy života. (Netflix)

MasterD

„If Saru thinks that somehow the sphere triggered Vahar’ai, maybe escaping it’s grip would stop what’s happening to him.“ No sh** Sherlock! Super díl. Sice trošku nedávám ty emoční výlevy Míši Burnham, ovšem rozumím, že jiní se třeba na seriál dívají právě proto. Je samozřejmě důležité trávit v součtu možná i desítky minut různými osobními diskusemi s nadbytkem emocí, když jste společně s celou posádkou pravděpodobně v bezprostředním nebezpečí a v zajetí cizí entity, která vám za malou chvíli zničí celou loď, že ano ("You are the most empathic soul I know!"). ()

cyphercz odpad!

Wtf was that... STD se i přes jakž takž ok první dvě epizody propadá opět do úplných sr*ček, troufám si říct větších než byla jakákoliv epizoda z první řady. Tohle byl opravdu scénaristický exkrement plný stupidních dialogů velmi nesympatických postav (zejména ta pizda ze strojovny totál na pěst), uplakaných rádoby srdceryvných scén a jakéhosi fantasy příběhu... já myslel, že Star Trek byl vždy scifi a ne takováhle pohádka a ještě k tomu s přetrvávajícím, otravně nuceným a nepřirozeným "femen" elementem. Tohle nemůže dostat zelenou na třetí řadu, nevěřím tomu. ()

Tenno

Řekl bych, že kvalitu epizod znázorňuje sinusoida - jednou nahoře, jednou dole. Tento díl byl zase jeden z těch lepších. Pocity posádky, napětí do poslední minuty, poznání nové životní formy. Až na tu aférku s Tilly, která je nudná, někdy až trapná a typ problému milionkrát omílaný v jiných seriálech a filmech. Pořád nějak postrádám ten starý Star Trekovský "feel". V neposlední řadě mě docela mrzí, že 98% se odehrává ve vesmíru, na povrchu skoro nic. Doufám, že v dalších epizodách se polepší. ()

ještěžiju

A tipnu si, že se nic z těch sta miliónů let (či kolik to bylo :-) ), o kterých Discovery získala informace, vůbec nic nedozvíme .. jo vlastně Spock kolem proletěl. Co naplat. Jinak se musím přiznat, že jsem si i trochu přál, aby to Tilly odnesla. Její postava je strašně průhledně napsaná. Je tam jen proto, aby přilákala mladší diváky a mně akorát zavazí. Za to, když to vypadalo zle se Saruem, tak jsem měl na krajíčku.. ovšem ten výsledek mě trochu zmátl.. zatím jsem zájem neztratil. .. chtělo by to další dějovou linku ... určitě by měli víc využít té kontroverze s kapitánkou Georgiu. ()

Praxis

Pravé startrekovské dobrodružství, ale na druhou stranu mám pocit, že už se rozehrává zbytečně moc scénaristických linií, takže se z toho pomalu stává dost nepřehledný bordel všeho možného. Jestli tohle scénaristi uhrajou do nějakého rozumného zakončení, budu jedině rád, takhle jsem absolutně frustrovaný tím šíleným množstvím děje. ()