Neznámý signál přiláká Discovery ke vzdálené planetě obývané potomky lidí, kteří přežili válku, ke které došlo před stovkami let na Zemi. (Netflix)

cyphercz

Ze všech dosavadních dílů (čili i první série) byl tento "nejstartrekovatější". Nebyla tu stupidní bezhlavá akce, naopak jsme objevovali záhadnou novou planetu a její historii, řešila se sice poněkud klišoidní, ale pořád scifi zápletka na orbitě (asteroidy padající na planetu) a dokonce i toho SJW nánosu tu nebylo tolik, dokonce bíly silný muž Pike měl heroický moment když skočil na fejzr (který by ho ale "v reálu" dozajista rozmetal na sr*čky...) a dal dokonce pár rad silným a nezávislým ženám. Největší slabinou seriálu pak pro mě zůstává Míša Burnham a její neustále zamračená a velmi worried postava, chudák Sonequa z těch grimas bude mít po skončení této show vrásčitý ksicht jako 80 letá ženská... ()

Pilgrim6

Anson Mount tomu seriálu strašně prospěl. Jsem trochu biased, protože je to oblíbený herec z Hell on Wheels, ale Burnham ten seriál neutáhne a ta postava mi přijde strašně jednodimenziální (nemyslím si. že by Sonequa byla vyloženě špatná herečka, ale spíš má jednotvárný scénář). Tahle epizoda byla snad první, co měla takový ten Star Trek/Stargate feel objevování nového světa a rozhodně to tomu seriálu prospělo. ()

lu.ger

Tak musím souhlasit s cyphercz. Oba zřejmě sledujeme jak se vyvíjí Orville vs. DIS. Loni jsem DIS odsuzoval a odkopl "Do neznáma" :). Musím říci, že vržené kostky obracejí vysoká čísla ve prospěch právě DIS nyní. Toto byla opravdu krásná ST epizoda, dokázal jsem se vžít do postavy, které zprvu nechtěli prozradit, že vše je jinak (tak jak si on myslel), až mě ho bylo líto. Epizoda opravdu zafungovala u mě a jsem rád, že se toho ujal Number One :) Opravdu čekám mlsně dál na příští díl. ()

Spielbergo

Frakesovo zkušené vedení je na tom neskutečně znát, doposud jednoznačně nejlepší díl Discovery. Už jak jsem tam na začátku uviděl jeho jméno, mé trekkie srdéčko zaplesalo a Jonathan rozhodně nezklamal. Z celého dílu přímo sálá Star Trek atmosféra a je to zatím díl rozhodně nejpodobnější původnímu duchu seriálu, ať už to budeme posuzovat dle měřítek TOS, TNG či VOY. Průzkum, záhady, intelektuální témata a morální dilemata. Mlask mlask, jen tak dál! ()

MasterD

Ty kráso! Jedna z nejlepších věcí, co jsem za poslední roky viděl. Lepší než nové „Star Wars“ epizody, snad i lepší než každá z Marvelovek. Tak vzrušující, tak naplňující, parádní. Star Trek mixing supernatural with science fiction, awesome. (Klidně bych New Eden dal šest hvězdiček, kdybych mohl. Kvalita této epizody totiž ponižuje většinu mých pětihvězdičkových hodnocení.) ()