Kvůli zvláštním energetickým výbojům na okraji galaxie pověří Hvězdná flotila kapitána Christophera Pika velením lodi Discovery, se kterou ho vyšle na průzkum. (Netflix)

MasterD

Čtyři hvězdičky za perfektní vizuální stránku a akční spád zejména v půlce epizody, a také za finální část se Spockem. Jinak jen ***: bohužel hlavní dějovou linku s jejími "zcela nepředpovídatelnými okolnostmi" (jako když se transportér na poslední chvíli pokazí, aby za chvíli vybuchla celá loď, na které předtím přežívala posádka po několik měsíců) by bohužel vymyslelo i desetileté dítě. Klišé jako svět. Dále mi přišla zejména v první části epizody filmová hudba až skoro přehnaná. Přijde mi, že se filmový štáb chce poučit z nedostatků první série, ovšem nepamatuju se, že by ta předchozí série trpěla zrovna nedostatkem hudby. PS: Stejně mi pořád přijde komické, jak vesmírné lodě ve Star Treku mají můstek na vršku trupu. Právě tak, aby mohl být lehce sestřelený Klingony nebo mít čelní sklo rozbité bludným asteroidem. Haha. ()

RedRose

Přetechnizované to je víc, než celá první série. Skoro jako bychom se dívali na nějaké sci-fi z 23. století a ne na Star Trek!! Ty šílené vrtulové moduly, ty samoskládací skafandry a helmy! Ale nastrčili nám tady Christophera Pika, aby jsme věděli, že jsme stále ve Star Treku! Proč zrovna on?? Ten chlap bude mít už kolikátou osobní časoprostorovou linii?! Dokonce i ty špatné uniformy vysvětlili, aby to trochu narovnali, ale nové uniformy se asi Discovery netýkají, když ji i Pike svlíknul. Jinak zatím fakt dobrý! ()

ScarPoul

Skvelé intro a zaujímavý nový problém. Micheal je pre mňa stále slabou postavou, ktorá je nie len chladná ale zároveň pôsobí strašne toporne oproti ostatným, ale od akčných scén, cez prepojenie z pôvodnou sériou si časť drží tempo aj napriek hodinovej dĺžke. Tradičný štandard, ktorý ale navnadil na to, čo bude ďalej. ()

_ksilt

Rozjezd sezony dve zacal hodne slibne, nemuzu si pomoct , mozna takhle meli zacit uz v sezone jedna. Uvodni sekvence prvniho dilu nove sezony je primo ukazkovym priklad posunu od prevazne akcniho vyzneni k budovani charakteru postav, ktery je Star Treku tolik vlastni. K tomu jeste ta linka s neznamem, ktere se bude objevovat a fanouskovske srdce muze vesele plesat. ()

Martrix

To nejlepší je na konci epizody v upoutávce na další díly. Jinak je to jalovina. Skalní trekofandové, kterým stačí pohled na odznak a už si cvrkají do kalhot budou nadšení, ale pro lidi, kteří mají rádi dospělé sci-fi, to bude i přes ten pěkný look, zklamání. Některým postavám jsem pořád nepřišel na chuť a protože tvůrci se pořád snaží o kontinuální příběh, který se navíc pořád motá kolem otravné Burnham(místo starého osvědčeného co epizoda, to jiné dobrodružství), beru nový ST jen jako chabou výplň, než najdu něco lepšího. Nicméně podle těch upoutávek se to může vcelku zajímavě rozjet, takže hůl ještě nelámu. ()

• Nadporučík Paul Stamets (Anthony Rapp) spomenie, že na palube U.S.S. Enterprise má bývalého kolegu, ktorý je etnobotanikom. Týmto kolegom je nepochybne Hikaru Sulu, ktorý bol v tom čase vedeckým dôstojníkom. Jeho záľuba v mimozemskej flóre bola neskôr spomenutá aj v epizóde Past na muže (1966) pôvodného seriálu Star Trek. (koba)
  • Kaptián Pike (Anson Mount) se objeví v žluté uniformě, což byla v původní sérii velitelská uniforma. Počínaje Novou generací (od r. 1987) se změnily uniformy a červená je velitelská. (merlinovic)