Slunce života

• Česko Suntan (festivalový názov) (viac)

Kostisovi, který dospěl do středního věku, život proplouvá mezi rukama. Coby nový lékař na maličkém ostrůvku tráví pochmurnou zimu o samotě. Jakmile ale konečně dorazí léto, ostrov se promění v prosperující destinaci divokých dovolených, nuda pláží i bujarých párty. Když Kostis potká nádhernou a koketní Annu, bezhlavě se do ní zamiluje a ze všech sil se na ni snaží zapůsobit a dobýt ji. Krátce na to začne Kostis trávit takřka veškerý svůj čas neřízeným pitím, holdováním večírkům a dokonce i hrátkami s Annou. To, co se zpočátku jevilo jako znovuobjevení jeho dávno ztraceného mládí, se pomalu promění v posedlost poté, co se Kostis rozhodne udělat všechno pro to, aby si svou Annu udržel. (Cinemax)

Tejkina

Souhlasím s ostatními, jedná se o opravdu smutný příběh. Bylo mi Kostise líto, stačí se jen trochu vžít do jeho postavy a pochopíte.. (i když myslím, že muži ho možná pochopí lépe než ženy.. - krize středního věku.) Romantický film to teda není ani náhodou.. (označení v žánru). Moc se mi to líbilo, hlavně díky krásné letní atmosféře Řecka a to moře..... Hned se mi po něm zastesklo. ()

Malarkey

Vzorové evropské drama, které z dané kinomatografie (v tomto případě řecké), předvádí to nejlepší z dramata, co předvést dokáže. Zajímavé prostředí ostrůvku Antiparos, neméně zajímavý náhled do života tamní populace pár řeckých lidí a jedna blbá holka, která si z tamního nešťastného Řeka udělá obětního beránka. Jenže to netušila, co se později bude dít. Závěr jede psychologicky totální hranu. Jen škoda, že režisér nebyl víc doslovný. Očekával jsem závěrečné strhnutí do temnoty, který dobře znám z filmové Skandinávie, ale té jsem se ve výsledku nedočkal. Škoda. ()

POMO

Citové pobláznění jednoho joudy živelnou hipisáčkou. V psychologicky přesném dramatu, který se pohříchu nerozvine v něco vyhrocenější a překvapivější než v lehce nedořečenou festivalovou symboliku. Jako portrét do zoufalství spadlého samotáře ale funguje dobře a zaujme i nahlédnutím do fungování společnosti na malém řeckém ostrově. ()

dopitak

Perfektní studie osobního života stárnoucího chlápka, jemuž před pár lety ujel vlak a který si uvědomuje, že pokud by ještě chtěl rodinu, nezbývá než jít štěstí naproti a drapnout nějakou slušnou holku a co nejrychleji ji nabombit. Přičemž hrozí nebezpečí, že napoprvé trefí nějakou šlápotu, jíž pak bude po zbytek života klopit na výživném. Z praktického pohledu je Kostac sexuálním looserem, jemuž přivonění vehnalo krev do bicepsů a jeho samotného pak vehnalo do arény, kde se má porvat se všemi o jedinou plodnou samici.____Navíc se natáčelo na Antiparu, ostrově který jsme v 2016 na našem kykládském putování na jeden den navštívili. Dr. Kostis je dokonalým antihrdinou ve smyslu hollywoodského krasavce - pupkatý, připlešlý, chlupatý, s poněkud přihlouplým kukučem, sucharský doktor - tedy prototyp průměrného Evropana po čtyřicítce. V hlavní roli Makis Papadimitriou, Annu hraje Elli Triggou, dobrou roli má i Yannis Tsortekis - chlapíka jménem Takis, který pořád opakuje, že v létě tu bude "loads of pussy", kámo. Dívky jsou tu svlečené a protože se velká část filmu odehrává na nádherných plážích a průzračných vodách Antiparu, kde jsou nudisté tolerováni, nazí tu chodí i muži. Pro milovníky Egeje povinnost, ačkoliv konec je, hmmm, trochu tvrdý. A film v žádném případě není romantický! ()

emma53

Souhlasím s tím, co píše už uživatel dopitak. V podstatě je to strašně smutný příběh i když jsem jim to moře záviděla, cítila jsem to teplo a mořskou vodu snad i doma. Ono to vypadá na to, že to je jen pro jednu generaci, ale když jsem se snažila ponořit do jeho hlavy, tak mi ho bylo líto a opravdu obsazení herců bylo v tomto příběhu velmi dobře vybrané. A je to pro všechny.........kdo viděl, tak to pochopí. ()