Rob Zombie - Living Dead Girl

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný / Horor
USA, 1999, 3 min

Living Dead Girl je druhý singl z prvního alba Hellbilly Deluxe (1999). Hudební videoklip prezentuje snímky z němého filmu Kabinet doktora Caligariho (1920) s Robem Zombiem v roli doktora a Sheri Moon v roli oživlé mrtvoly dívky, jejíž vzhled je inspirován postavou bílé zombie z filmu Bílá Zombie (1932). Videoklip napodobuje černobílý vzhled starých němých filmů. (Epistemolog)

corpsy

Keďže sa expesionizmus rútil celým mojím životom fanúšika filmu, je pre mňa tento videoklip lepším predstavením. Hodil by som štvrtú, ale len keby to nebola až tak patrná vykrádačka. ()

MM_Ramone

Pieseň "Living Dead Girl" je v poradí štvrtá skladba z prvého, debutového sólového albumu amerického speváka a hudobníka, ktorý si hovorí Rob Zombie. Album sa volá "Hillbilly Deluxe". Vyšiel dvadsiateho piateho augusta roku 1998. O Robovi Zombie je všeobecne známe, že je vyznavačom a obdivovateľom horrorovej tvorby. Takže aj videoklip ku songu "Living Dead Girl" sa nesie v horrorovom štýle. Je silne inšpirovaný kultovým nemeckým expresionistickým snímkom "Kabinet doktora Caligariho". **** ()

SOLOM.

Rob Zombie je ve správném slova smyslu magor a to se mi na něm líbí. Jeho filmy sice mnohdy balancují na hraně průměru, ale je na něm vidět, že je opravdu vášnivým fandou hororového žánru a to že „vykrádá“ je o něm všeobecně známé a on se tím ani netají. Dokáže k tomu totiž téměř vždy přibalit vlastní „omáčku“, která z jeho tvorby udělá vcelku poživatelnou pochutinu a to nejen co se filmové tvorby ale i té hudební týče. Sheri Moon si může kopat do prdele, že roztáhla nohy tomu správnému, protože bez něj by zřejmě leda tak tančila někde u tyčky… ()