Sicilské přízraky

• Taliansko Sicilian Ghost Story (viac)

V malé sicilské vesnici, ležící na pokraji lesa, se ztratí Giueseppe – místní třináctiletý chlapec. Jeho spolužačka Luna ho však miluje a proto se s jeho nevysvětlitelným zmizením nehodlá smířit. Vzbouří se proti místnímu kodexu mlčenlivosti a nevyřčených úmluv a sama se vydá do temného lesa, do kterého ústí tajemné jezero. Pouze jejich nezlomná láska jí dokáže pomoci na její strastiplné cestě. Snímek "Sicilské přízraky" je inspirovaný skutečným příběhem mladíka Giuseppeho di Mattea, který byl v roce 1993 unesen proto, aby umlčeli jeho otce Santina – mafiánského informátora. Film sebevědomě překračuje hranici mezi chmurnou realitou a povznášející fantazií; prvky nadpřirozena se objevují jako uklidňující balzám na narušené vztahy v rodině, ve škole i v celé společnosti. (Cinemax)

Tosi

Dospělá pohádka inspirovaná strašným případem uneseného sicilského kluka. Tvůrcům se parádně povedlo namíchat realitu se sny, i romantiku se smutným dramatem a ti dva hlavní mlad'oši co nikdy předtím nestáli před kamerou, tak ti předvedli, co je to mít velké srdce. Největším frajerem je ovšem kameraman, který naservíroval film jako pastvu pro oči. ()

Cervenak

Citlivé, pekne natočené, výborní herci, atmosféra. Lenže má to asi tak o 3 hodiny viac, než by bolo znesiteľné. Neuveriteľne rozvláčna záležitosť. ()

Anderton

Iste sa táto látka dala spracovať rôznymi spôsobmi, najmä ako napínavá gangsterka sledujúca jeden únos v mafiánskej komunite, kde by sme okrem uneseného sledovali najmä osudy otca snažiaceho sa dostať do basy bývalých kumpánov a zároveň jeho snahu o nájdenie syna. Ale talianska autorská dvojica na to ide z úplne odlišného konca a ponúka nám rozjímavú drámu založenú na zakázanej teenagerskej láske, kedy má divák priamy prístup do mysle oboch postáv. Po pozretí filmu budete mať pocit, že vás skutočne obohatil, že ste videli niečo originálne, ale zároveň ten primárny pocit vo vás bude veľmi ťaživý a neviem si predstaviť, kto by sa chcel k Sicílskym prízrakom dobrovoľne vrátiť. Čo ale vôbec nemyslím ako kritiku, možno práve naopak. ()

Chrustyn

Více mysteriózní a fantasy, než krimi. A to je škoda, atmosféru film má více než slušnou, ale příběh a jeho vyprávění, mi nesedlo. ()

Marze

Přestože se příběh zdá chladný a náznakový, zažere se pod kůži. Film dělá zvláštním to , že je až pohádkový. Žánrově to ale je silně atmosférické melodrama. Ukazuje hrůzu mafie očima první lásky. Založeno na skutečném příběhu unesení 13 letého chlapce sicilskou mafií v roce 1993. Celé je to takové chmurné a nepříjemné. O naději lásky a síle poezie. Nesnaží se strašit lacinými lekačkami. ()

Arsenal83

Márne by človek čakal niečo tvrdé, mafiánske, proste sicílske. Príbeh o únose a zavraždení malého chlapca je takmer okrajový, hoci sa tvári ako nosný. Väčšinu času sledujeme jednu škaredú pubertiačku, ako má preludy, chodí po lese, háda sa s rodičmi a podobne. Čistá orientácia na takzvaný art, nepáčilo sa mi to. ()

mirekem

Atmosférické artové drama o lásce a krutosti. Sílu mu dává uvědomění si toho, že to je podle skutečné události, příběh je v podstatě velmi jednoduchý a jasný, byť neskutečně silný a krutý. Celý film jsem si lámal hlavu nad tím, kdo stál za kamerou, protože ten vizuál byl zkrátka perfektní a ejhle, on to geniální Luca Bigazzi, za nímž stojí snímky jako Božský, Velká nádhera, Mládí či Krásný únik. ()

lucijelucije

Jednoznacne a bez premysleni, famozni prace, ktera si zaslouzi obdivuhodne hodnoceni. Myslim, ze tohle je presne ten pripad, kdy vsechna ale ztraci na vaze..ano dejova linie je mozna pomalejsi, ovsem pribeh je vam dan na stribrnem podnose zcela nezjistne a primocare. Ta sila, etericnost a nelitosnost dvou cistych dusi, je opravdu nepopsatelna. Tohle je film, kde vse ostatni je irelevantni. Klobouk dolu vsem, kdo se na tomhle snimku podileli. ()

viap

Príbeh Luna a Giuseppe je inšpirovaný skutočnou postavou 12 ročného chlapca Giuseppe Di Matteo, ktorého príbeh šokoval verejnosť v 1996.Bol synom sicílskeho informátora mafie, a bol unesený , aby donútili jeho otca prestať pracovať s políciou.Zadržiavali ho ako rukojemník po dobu 779 dní a napokon uškrtil a telo rozpustili v kyseline.Je to temná rozprávka o ľudskej krutosti, ale aj o jemnej sile tínedžerskej lásky. Kvalitná práca s kamerou sa pekne prelína s nádhernou hudbou Soap&Skin. 4/5. / Sofia Film Fest/ ()

Pitryx odpad!

No, občas se blejskne pan kameraman, ale jinak jsem to jel na díly. Počáteční zvědavost se změnila na nudu. Je to strašně pomalé, táhne se to přímo neuvěřitelně, myslíte si, že na to čumíte hodinu a při tom je to sotva deset minut. Ano, uznávám, že natočit únos jako fantasy je skvělý nápad, ale také to chce něčím oživit. A ne aby to celý film chrápalo. Navíc mně iritovalo že jsem někdy netušil, co je vidina a co je fakt. ()

Stauff

Tak to bylo něco! Film, který mě opravdu dostal. Možná někomu může připadat rozvláčný, zdlouhavý, pomalý... Jenže kdyby zrychlil, ztratil by kouzlo. Ten příběh jsem neznal, netušil jsem, jak to dopadne. O to víc mě to asi rozebralo. Pecka! ()

solisoli

Umelecky sfilmovaný únos chlapca mafiou na Sicílii. Takto to ešte nebolo. Tento art plný fantázie, pútavej kamery a zmätku horel zúfalstvom na niečo poukázať, čo nakoniec nenaplnilo zmysel. Deštrukcia tohto príbehu bola tak silná, že si človek pripadal, ako v inej dimenzii, avšak keď sa z toho prebral, žasol nad stratou lepšej možnosti obetovať strávený čas. ()

rigby

Zajímavě natočený film podle skutečného příběhu. Jen je až neuvěřitelně dlouhý, protože těch 120 minut se protáhne snad na dvojnásobek. Neskutečně pomalý film. ()

machopoltar

fuuuuuu,,tak toto je silna kava,,,,,poslednom case dostavam vela podobneho o talianoch,,,,co je to za narod,, co su to za ludia,,,,,,,len clovek s obrovskou bolestou, uctou dokazal podat krutost skutocneho príbehu touto formou, prostredníctvom filmu,,,,,,,ja som z toho aj po týzdni uplne mimo,,,,,,,film je pomaly, ale to patri k veci aby vas pripravil na silný vnem,,,,,,, ()