Olga Scheinpflugová v hlavní roli detektivní hry, která se odehrává v poválečném pohraničí... Na návštěvě u své dcery bydlící v pohraničí zemře náhle při ranní procházce její otec. Šokovaná vdova (O. Scheinpflugová) nemůže uvěřit v jeho náhlou smrt, rozhodne se, že zjistí pravou příčinu jeho úmrtí a vydává se za dcerou (B. Holišová). Její obavy potvrdí i vyšetřování policie, které je liknavé a pouze formální. Potřebují něco konkrétního. A ona má dle slov vyšetřovatele spíše jen zlé tušení, pocity. Pokud by měla nějaké důkazy, to by bylo něco jiného. Žena se rozhodne okolnosti vraždy svého muže, o níž je skálopevně přesvědčena, vypátrat… (Česká televize)

Volodimir2

Už v 19. storočí nemeckí zberatelia rozprávok bratia Grimmovci zozbierali a vydali knihu Kinder und Hausmärchen a už tu bola rozprávka Vlk a sedem kozliatok, ktorá je aj v dielach, českej zberateľky ľudovej slovesnosti spisovateľky, Boženy Nemcovej. A práve túto rozprávku sa snaží vyrozprávať hlavná hrdinka filmu svojej vnučke a ani na tretíkrát sa jej to nepodarí, tentokrát preto, lebo zabudla jej záver. Film je o nevybavených účtoch medzi jej manželom a bývalým vojakom Wehrmachtu a spolupracovníkom gestapa . Jej manžel cez vojnu prevádzal ľudí cez hranice, keď im tu hrozilo nebezpečie práve zo strany gestapa. Udal ho práve tento konfident a nasledoval koncentračný tábor. Po vojne navštívil svoju dcéru v pohraničí a práve tu narazí na neho. Náhle zomiera pádom na kameň, ale babička sa pusti do hľadania a vypátrania vraha. Zisťuje množstvo záhadných okolnosti ale dokázať vinu vrahovi je nad jej sily, vzdáva sa a odchádza späť domov na Moravu.. ()

Snorlax

A nedopovězena zůstává nejen pohádka, v níž za kozlátky chodil vlk a babička si nemohla vzpomenout, koho navštívil po kováři a mlynáři. Scheinpflugová mě svým novotvarem zaujala více, než svým hereckým výkonem. Ale scénář je výtečný. Takže jen lituji, že hlavní roli nedostala Jiřina Šejbalová, která by ji zajisté skvěle zvládla. ()

blackrain

Zajímavý nápad s kostlivcem ve skříni. Připadalo mi, že jediná osoba, která tu něco hraje, byla právě Olga Scheinpflugová. Zbytek osazenstva byl tak nějak příliš toporný. Ty omezené technické možnosti filmu hodně ubírají. To je škoda. Dala by se tu rozehrát krásná psycholgická hra. Scénář to umožňoval. Takhle je to takové plytké, i když je to lehce pozapomenutá perla z archivu ČT. ()

ostravak30

Hodně nepovedený film, který stojí na Olze Scheinpflugové. Její herectví bylo pro mě osobně skutečně rozporuplné. Na jedné straně dokázala hrát tak přirozeně, že jí člověk věřil vše. Působila, jako by právě kamera dorazila k ní domů a ona žije a až pak hraje. Na druhé bohužel stále koukala do kamery, což dělala už v seriálu Eliška a její rod, ale zde není jediná. Celý film je navíc natočen ve studiu a tak můžeme sledovat přechody pomocí jednoho a toho stejného záběru na krajinu a suchý strom. To nemluvím o častých přeřecích herců. Jako by se na natáčení spěchalo. Film je pak více než kriminálkou psychologickou záležitostí, kdy úvodní text České televize neříká tak zcela pravdu. Matka totiž příbuzným vyčítala nejprve to, že její choť zemřel sám a žádné podezření neměla. To získala až postupně díky nově zjištěným okolnostem. Pachatele tak odhalíme, ale nevím, zda je potrestán či ne, stejně jako se nedozvíme, jak to dopadne se ženou. Skončí nakonec v blázinci? To je na fantazii diváka. ()

sportovec

Pozoruhodné psychologické komorní drama, které se dotýká dramat spjatých s druhou světovou válkou. Olga Scheinpflugová hraje svou titulní úlohu brilantně a půdorys divadelního dramatu, který z toho také je možné cítit, to jen dokresluje. Ostatní herci tvoří pozadí; u inscenací té doby to ani jinak nebylo možné. I televize se vyvíjí. ()

• V závěrečných titulcích je Vilém Besser uveden jako Míla Besser. Touto přezdívkou ho oslovovali jeho přátelé. (bomber7)