Dokument z produkce Netflixu vypráví příběh dvou mladistvých dívek, které se staly obětí sexuálního zneužívání a následného šikanování. (HellFire)

Aljak

Téma dokumentu bez debát 5-hviezdičková! Ale čo sa spracovania a obsahu týka, tak to žiaľ až taká veľká sláva nebola. Samozrejme, že posolstvo je jednoznačné a nenájde sa snáď nikto, kto by s obeťami znásilnenia a šikany nesúcitil. Je to strašné, že sa takéto veci dejú, a ešte strašnejšie, že to často zostáva nepotrestané, lebo je to posúdené ako "mládežnícka nerozvážnosť" alebo alkoholické opojenie je vnímané ako "poľahčujúca okolnosť". Nedá mi však nespomenúť, že aj samotné dievčence v tomto dokumente mali v tom celom svoj podiel viny, keď sa bez hanby zrúbali pod obraz boží a nevedeli ani čie sú (ale samozrejme, to už je na inú debatu). Dokument mal silný potenciál a veľké posolstvo, ale má zároveň obrovské rezervy, ktoré zostali nepokryté. Každopádne, je dobré, že sa táto téma verejne otvára a diskutuje sa o tom! Veď koľko tu po svete behá dievčat s podobným osudom ako Audrie a Daisy... ()

silentname

Musím povedať, že je super, že Netflix sa rozhodli točiť svoje vlastné filmy a často priniesť skutočne výborné dielka. Niekedy nenápadné, ale určite aj také, ktoré stoja za to. "Audrie & Daisy" patria medzi lepšie dokumenty, ktoré som videl a musím povedať, že aj veľmi dobre dodržiavajú fakty. Takže dávam filmu kredit za tieto stránky. Nebudem tu oba príbehy dopodrobna rozoberať, no skúsim o nich povedať aspoň niečo. Príbeh Audrie je zaujímavý, nakoľko je rozprávaný aj z pohľadu chalanov, ktorí boli obvinení zo sexuálneho napadnutia. Je smutné, že spáchala samovraždu a rovnako aj situácia, v ktorej sa ocitla. Je to dobre spracované, len by som o tom chcel asi vedieť trošku viac. Je mi jasné, že Audrie sa k tomu už vyjadriť nemohla, no chcel som asi vedieť viac z tohto príbehu. Príbeh Daisy je rovnako smutný, no môžeme si povedať, že je dobre, že prežila. A spolu s rodinou si prešli peklom. Pretože internet je miesto, kde všetci môžu niekoho iného rozniesť na kopytách, nakoľko im to anonymita dovoľuje. A dokážu človeku vsugerovať úplne strašné myšlienky. A je dobré, že dievča sa cez to dokázalo preniesť. Narozdiel však od chalanov, ktorí ublížili Audrie, títo pôsobili ako keby sa skutočne v ničom nezmenili. Pretože sa nikdy nerozhodli postaviť tomu, čo spáchali čelom. Miesto toho sa rozhodli väčšinu viny zvaliť na Daisy, lebo to vlastne chcela sama. Oba príbehy sú zaujímavé a dokazujú najmä jedno. Že sa lepšie vyrovnáva s takouto situáciou, keď sa človek necíti sám. Keby som mal ale povedať jeden problém filmu, tak by som povedal, že príbehu Audrie sa venujeme oveľa menej, že príbehu Daisy. A ako som povedal, chcel som z toho vedieť viac. Ale to je asi všetko, čo by som dokázal vytknúť. Celkovo hodnotím tento dokument veľmi pozitívne. A takýchto filmov by malo byť viac. Hodnotenie: B+ ()

HellFire

Dokument Netflixu o následcích sexuálního zneužívání mladistvých. Co je na tom všem asi nejhorší? Určitě fakt, že jedna z hlavních aktérek Daisy spáchala v roce 2020 sebevraždu, načež se zabila její matka. A aby toho nebylo málo, dva roky předtím jí zemřel mladší bratr. O otce přišla už v 9 letech. ()

Franc1s

O dokumentu jsem vůbec neslyšel, až po článku o sebevraždě Daisy, jsem zjistil že je natočený dokument o nepěkných žvěrstvech a praktikách v "zemi zaslíbené"... Je smutné, že i v dnešní době se toto děje a některým to i prochází..A sociální sítě tomu vůbec nepomáhají... Natočeno klidnou rukou, s citem a fakty, funguje jako poselství pro další a měl by se pouštět i na školách. Jen škoda, že příběh Audrie neměl tolik prostoru, i tak doporučuji! 7/10 ()

• Tristan, mladší bratr Daisy, zemřel při autonehodě v roce 2018. Stejným způsobem zemřel také její otec, když bylo Daisy 9 let. (HellFire)
  • Daisy Coleman spáchala sebevraždu 23. srpna 2020. Čtyři měsíce poté spáchala sebevraždu také její matka Melinda. (HellFire)