Prepadnuté v dome

• USA Home Invasion

Chloe Paigeová (Natasha Henstridge) a jej nevlastný syn Jacob (Liam Dickinson) žijú v honosnej vile na izolovanom ostrove. Chloein manžel je na cestách a vôbec nevie, kde sa práve nachádza. Jednej búrkovej noci Chloe popíja víno so svojou kamarátkou Alice (Johannah Newmarch), keď k vile príde auto a Alice je presvedčená, že sú to cudzinci, ktorí potrebujú informácie. Keď vyjde z domu, zavraždí ju maskovaný muž. Chloe okamžite zavrie vchodové dvere, zavolá políciu a bezpečnostnú agentúru. Polícia však nemôže prejsť cez most, ktorý zločinci poškodili. Tí sa medzitým vlámali do Chloeinho domu. Operátor Mike (Jason Patric) pomocou bezpečnostných kamier Chloe radí, kam sa má schovať. Maskovaná trojica hľadá trezor a zároveň aj Chloe, ktorá sa pred nimi aj s Jacobom ukrýva. Príde polícia včas, aby oboch zachránila? (TV Markíza)

Wacoslav1

Tenhle film mě utvrdil v několika poznatcích. Za prvé jak je na scéně oholenej Adkins, tak to smrdí průserem. Za druhé Natasha Henstridge je stále mcbp (máma co bych píchal) Za třetí žánr home invasion je totálně vyčpělý a nemá co nabídnout. Za čtvrté po celý film sledujete snažení partičky idiotů co si neporadí s jednou ženskou a jejím protivným synem a ani se nedozvíte o co jim vlastně šlo. Slabota vidět netřeba.30% ()

mzss1

|65%| Videobéčko jak vyšité. A přesto – zabavilo to, na zabití večera jak dělané. Bomba to není a pohoršen také nejsem. Stokrát omletá látka, ale i tak se z toho vyždímalo celkem dost. Hlavní hrdinka i její syn byli tak normálně vhodný k potřebám tohoto projektu, záporáci byli takoví obyčejní až na hlavního záporáka Scotta Adkinse, který mi zde v této úloze sedl. Sice se bojově nepředvedl, což je škoda, pač v poslední dobou hraje v mnoha filmech, kde se jeho skvělé bojové umění nevyužije. No, netřeba v tomto ohledu truchlit, aspon měl u mě Adkins respekt. Celkově to bylo místy napínavé, třeba Jason Patrick, který na dálku zachraňoval nebohou ženu před vetřelci v domě – to vše bylo zajímavé. Ke konci už to bylo trochu úsměvné a typicky hloupoučké. Hudba v normálu. No, dávám lepší 3 hvězdičky, docela solidní jednohubka. ()

kaylin

Snímek se jmenuje "Home Invasion" a přesně o tom je. Jak se skupina lidí chce dostat do domu nic netušící matky se synem. Jejich záměry jsou nějak spojeny s jejím životem, i když ona netuší jak. Je to zajímavě propojeno s voláním s bezpečnostní službou, což dle mého celkem funguje, je to napínavé. Scott Adkins navíc ukazuje, že jako záporák je lepší. Průměr, protože je to bez lepšího nápadu, ale fajn průměr. ()

Acrobat odpad!

David Tennant nezabudol. Nezabudol, že točí po americky, pre Američanov. Preto Jasonovi volá dcérka v pravý čas. V pravom dojatom momente. Dojatom ? Kdeže. To predtým je úplne bez ducha a napätia natočená málo vykvasená jednohubka a nepodarenej lúpeži niečoho od niekoho o kom nebudeme vedieť zhola nič. Nevadí, že tam je otravný chlapec, že vzťah s jeho MILFkou (na to príde až neskôr) sa vyvíja prvoplánovo a že Adkins a spol. zrejme nebude Jared Leto a spol. David zapadne rýchlo v prachu zbytočností a Invázia do domu nemá nič, čo by divák mal omilostiť. (videné 07.12.2020, Markíza archív) ()

Morholt

Ženská a její protivný nevlastní syn běhají po baráku prošpikovaném kamerami, na telefonu mají chlápka ze securitky a za patami trojici padouchů. Napětí si tu člověk příliš neužije, ačkoliv si o to téma vyloženě říká, na pořadu dne není ani troška krve a nedojde ani na nějakou tu adkinsovskou bitku. Nicméně pořád se tu něco děje, postavy, vzdor tomu, že se občas nevyhnou nějakému logickému faulu, se chovají jakž takž smysluplně, což u podobného béčka potěší a herci, byť se nejedná o nějaké dechberoucí výkony, docela ušli. Nic světoborného, ale jednou se na to mrknout dá. 55% ()

• Ve 41. minutě poté, co Chloe (Natasha Henstridge) ukryje Jacoba (Liam Dickinson) ve vzduchovém kanálu, se nad jejím ramenem objeví okno, kterým do místnosti svítí jasné slunce. V té době má být noc během silného deště. Asi o dvacet minut dříve ukazují hodiny čas 22:00. (Johnny.ARN)
  • Kdyby byli lupiči profesionálové, jak jsou líčeni, nesundali by si po spatření všech kamer v domě pokrývku obličeje, ani by nepili víno a nezanechávali po sobě stopy DNA, přestože měli všichni rukavice. (Johnny.ARN)